Капітан збірної України Андрій Ярмоленко залишився без клубу. Чотирирічна угода українця з англійським Вест Хемом завершилася. «Молоти» не пропонували продовжити контракт колишньому лідеру Динамо. Зараз Ярмоленко має статус вільного агента та може підписувати контракт без компенсації з будь-яким клубом.
Відразу після завершення угоди з ВХЮ Андрія сватали у Фулхем та Севілью. Потім говорили, що Ярмоленко визначиться із майбутнім після матчів збірної. Зараз третя декада червня, а українець продовжує перебувати без команди.
Я більш ніж упевнений, що Андрій повернувся б до України, де дограв би свої 3-5 років у рідному Динамо. На правому фланзі має усі шанси звільнитися місце Циганкова, який вже давно потребує нового виклику. Зарплату Віктора просто почали б платити Ярмолі, а у кишеню поклали б чималі гроші за трансфер.
Сам Ярмоленко неодноразово говорив, що Динамо для нього – рідна команда і тут він планує завершити з футболом. У Києві почувається вдома і має близьких друзів у клубі. Мабуть, так би й було, якби не війна. У футболіста – троє дітей. Зрозуміло, що у такій ситуації повертатися до України – дуже небезпечно. Навряд чи Інна, дружина Андрія, захоче ризикувати.
Але все ж повернення Ярмоленка в Динамо виглядає не таким вже й утопічним. У першу чергу, все залежатиме від ситуації в країні. Якщо війна завершиться до кінця трансферного вікна, а він залишатиметься без клубу, шанси на такий трансфер різко зростуть. Також тут важливий фактор Циганкова, який нагострив лижі у провідні чемпіонати. Ігорю Суркісу доведеться думати про заміну.
Варіант із Фулхемом видавався реальним. «Котеджери» повернулися в АПЛ та потребують посилення досвідченими гравцями. Самому Ярмоленку не довелося б покидати Лондон, що зручно для родини. Агент лідера збірної України Вадим Шаблій у травні побував у Лондоні – це доливало масла у вогонь. Проблема в тому, що на позиції українця у Фулхемі грає один із лідерів команди Харрі Вілсон, за якого взимку заплатили 14 млн Ліверпулю. Ярмоленко може зіграти без проблем і на протилежному фланзі. Але, схоже, Фулхем зробив вибір на користь вінгера Шахтаря і збірної Ізраїлю Манора Соломона. Ізраїльтянин на 10 років молодший за Ярмолу та в сьогоднішній ситуації багато не коштує.
Інтерес від Севільї виглядав відвертим вкидом. Клуб з Андалусії – один із найпотужніших в Іспанії. Перебуває на дуже високому рівні, має солідні фінансові можливості та працює у бізнес-моделі, продаючи своїх лідерів за хороші гроші. Якось Ярмоленко не дуже вписується у цю картину. Схоже, такі чутки поповзли після того, як українець вибив команду Хулена Лопетегі з Ліги Європи.
Якщо відверто, шансів залишитися у провідних лігах Ярмоленко має не так багато. Резюме українця не дозволяє йому розраховувати на привабливу пропозицію. Один сезон у Борусії, де була важка травма. Чотири сезони у Вест Хемі, де так і не став провідним гравцем, здобув статус лише футболіста ротації. У трьох із чотирьох сезонів були серйозні травми. Восени йому виповниться 33 роки. Залишається тільки збірна України, де від Андрія досі залежить дуже багато. Але національна команда не їде в Катар.
Я вважаю, що Ярмоленку не варто намагатися залишитись у топових лігах. Велика інтенсивність чемпіонату буде суттєво впливати на виснаження організму та тривалість кар’єри. Дуже можливі серйозні травми. По матчах збірної бачимо, що Андрія вже не вистачає на повну гру. Якщо національна команда проводить кілька поєдинків поспіль, то з кожним матчем у Ярмоленка все менше сил. Тут потрібен перехід, який дозволить продовжити професіональні виступи мінімум на 3-4 роки і знизить ризики нових травм.
Для переходу у провідні ліги потрібне хороше агентське лобі. Недарма Циганков почав співпрацювати із братом Хосепа Гвардіоли – Пере. Агент має знати спортивних директорів, мати вплив, своїх гравців у клубі чи чемпіонаті. З Ярмоленком працює Вадим Шаблій. Навряд чи він має великий стосунок до переходу Ярмоли у Вест Хем чи Борусію Дортмунд. У першому випадку спрацювали гроші ПСЖ за Неймара (Барселона на заміну бразильцю купила Дембеле у Борусії, Дортмунд замінив француза українцем). А бажання бачити Андрія у Лондоні належить Мануелю Пеллегріні. Футбольний архітектор із Чилі будував у Вест Хемі нову команду, де Ярмоленко мав стати ключовим гравцем. Українця він помітив у матчі Ліги чемпіонів Ман Сіті – Динамо.
Усі знають, що Шаблій має дуже велику базу клієнтів в Україні. Найбільш титулований із клієнтів компанії Prostar – Руслан Маліновський. Також в Італії минулий сезон провів Віктор Коваленко. З нового року в АПЛ виступає Віталій Миколенко. Цього не так багато, щоб говорити про якийсь вплив. Скоріше тут мова про взаємини між клубами, ніж про агентську роботу. Компанія Шаблія користується великим впливом у Бельгії завдяки Сергію Серебреннікову та Олегу Ящуку. Працюють по Угорщині активно. Є гравці в інших країнах. Але навряд чи ці ліги можуть собі дозволити трансфер капітана збірної України та чи й самому Ярмоленку буде цікаво в таких лігах грати? Краще вже повернення до Києва.
У Шаблія хороші зв’язки у Туреччині. Це може бути варіантом як для Ярмоленка, так і для місцевих грандів – за трансфер не потрібно нічого платити, що дозволить українцю отримати хороші особисті умови. Умовний Бешикташ мало чим ризикує, якщо підпише з Андрієм контракт за схемою 1+1. Тобто, рік угоди, а якщо все добре і немає травм, то співпраця автоматично продовжується. На рівні турецької Суперліги Ярмола може показати ще дуже багато. Інтенсивність, швидкості у цьому чемпіонаті невисокі. Турки люблять запрошувати вікових зірок із топ-ліг. Тож варіант із Туреччиною багато в чому залежить якраз від лобі Шаблія. Він повинен переконати місцеві гранди у доцільності підписання саме Ярмоленка, а не якогось іншого зіркового ветерана. Умовний Трабзонспор може бути зацікавлений у посиленні під ЛЧ. А Бешикташ чи Галатасарай – у покращенні своїх результатів.
Туреччина подобається ще й тим, що в цьому чемпіонаті вже немолоді українці були успішними. Євген Селезньов та Артем Кравець доволі вдало виступали у місцевих середняках. Впевнений, що Ярмоленко не опустить цю планку нижче.
Пишуть про МЛС та можливий переїзд Ярмоли в США. Мовляв, лідера збірної України пропонують американським клубам через посередників. У цьому щось є. Для тамтешніх команд підписати капітана збірної України – це серйозний іміджевий та маркетинговий хід, який дозволить краще контактувати зі спонсорами, збільшити відвідуваність матчів, працювати по українській діаспорі. Нещодавно в МЛС вирушили Джорджо К’єлліні та Лоренцо Інсіньє. Сезон у Чикаго відіграв Джердан Шакірі. Статус капітана та лідера збірної України дозволяє Ярмоленку такий перехід. Тим паче, що з англійською проблем вже не має бути. Діло – за агентом. Один із підопічних Шаблія – Ілля Шевцов – перебрався до США. Усі ці моменти потрібно зв’язати воєдино.
Також я б не відкидав варіант із Близьким Сходом. Тут кандидат номер один – Аль-Айн Сергія Реброва. Український наставник зізнався: не відкидає появи українців у своєму клубі. Схоже, Сергій Станіславович продовжив контракт ще на рік та матиме можливість посилити команду для захисту титулу і вдалого виступу в азійській ЛЧ. Гравець із провідного чемпіонату, якого добре знає тренер, та ще й задарма – що ще потрібно для босів Аль-Айна?! У плані зарплати вони не образять.
Варто також згадати, що свого часу Шаблій активно включався у трансферну роботу Ференцвароша, очолюваного Ребровим. Зубков, Харатін та Ігнатенко були клієнтами саме Вадима. Тому і зараз він може відіграти важливу роль у формуванні складу Аль-Айна.
https://football24.ua/sergiy_tishhenko_tag60178/
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!