Збірна України 26 Червня, 17:50 967
Історичний подвиг СаШо та валідольне піжонство Мілевського – як збірна України кувала свій найбільший успіх на ЧС | 19-27
26 червня 2006 року Україна у серії пенальті обіграла Швейцарію і пробилася до чвертьфіналу чемпіонату світу.

ЧС-2006, 1/8 фіналу. Кельн, 26 червня

Швейцарія – Україна – 0:0 (0:3 по пенальті)

На поєдинок першого раунду плей-офф саме швейцарці виходили у ролі фаворита. Вони тоді виграли групу, у якій були французи на чолі з Зінедіном Зіданом і Тьєррі Анрі.

А от підопічні Блохіна фінішували другими у своєму квартеті. Позаду Іспанії, але вище за Туніс і Саудівську Аравію.

Поєдинок видався надзвичайно напруженим. Гольових моментів було вкрай мало, тому не дивно, що 120 хвилин завершилися без голів і справа дійшла до серії пенальті.

Серія розпочалася катастрофічно – Андрій Шевченко не зміг реалізувати перший удар. Але костюм героя приміряв Олександр Шовковський. Він потягнув 2 удари з позначки, ще в одному випадку схибив суперник. СаШо став першим в історії воротарем, який не пропустив жодного гола у серії пенальті на чемпіонаті світу.

А от Артем Мілевський (принизливим для голкіпера ударом панєнкою), Сергій Ребров і Олег Гусєв гарантували нашій збірній тріумф – 0:0 (0:3 по пенальті).

У чвертьфіналі Україна програла майбутнім тріумфаторам турніру італійцям – 0:3.