Вінгер збірної України і Шахтаря Михайло Мудрик останні пів року на слуху. До талановитого футболіста постійно проявляють інтерес різні клуби. Спочатку писали, що Михайло майже все погодив із представником АПЛ Брентфордом, потім активно на сцену вийшов німецький Байєр. При цьому українцем цікавляться італійські гранди Мілан, Ювентус та ряд інших клубів.
Все це схоже на інформаційну атаку з бажанням самоствердити Мудрика, як великого таланта, який користується попитом провідних команд топ-чемпіонатів, а також засвідчити, що він коштує мінімум 20 млн євро.
Я вважаю, що надмірний піар теж має свої недоліки. Планка гравця підіймається дуже високо, і якщо трапляються невдалі матчі, то медійному персонажу перепадає дуже серйозна критика. Мудрик – ще не той футболіст, який може похвалитися стабільністю.
Як на мене, такий нав’язливий інтерес до Мудрика виглядає трохи дивним. Михайлу вже 21 рік. Тільки у минулому сезоні він зміг стати повноцінним гравцем першої команди Шахтаря, коли з колективом працював Роберто Де Дзербі. Раніше була невдала оренда до київського Арсеналу, лідерство у молодіжці «гірників» та повна невизначеність під час роботи Луїша Каштру.
Останні пів року в Україні клубного футболу немає через усім відомі причини. Тобто, в активі Михайла – тільки пів року успішних виступів. Тепер він майже не грав, але його активно сватають у різні команди. Тут трохи не вистачає логіки. Особливо, якщо до цього додати любов Аллегрі, наставника Юве, до гри у три оборонці та по одному гравцеві на фланзі, то запитань стає все більше.
Масла у вогонь доливає виступ Мудрика за збірну України. Михайло може занести собі в актив тільки матч проти Шотландії. Там він реально посилив гру, вийшовши на заміну. Матчі проти Уельсу, Ірландії (двічі) та Вірменії були не найкращими у виконанні українського таланта.
Все дуже просто: якщо у Мудрика є простір, він використовує свої швидкісні якості. Якщо бігти немає куди і суперник щільно накриває, граючи у силовій манері – Мудрику дуже важко на полі.
Це багато в чому однобокий гравець, який залежить від стилю. Михайлу потрібно мати довіру від тренера і щоб команда була підлаштована під його сильні та слабкі сторони. Має бути гравець, який страхуватиме в захисті, бо Мудрик не дуже любить відпрацьовувати на оборону та закривати свою позицію, трапляються обрізки.
На сьогодні Мудрик – не той футболіст, який здатен посилювати будь-яку команду. Йому більше підходить контратакувальний стиль, де є багато простору і можливість імпровізувати в атаці. Безперечно, українець може принести користь не одній команді. Але повинні зійтися чимало різних пазлів.
Чому Мудрик хоче покинути Шахтар?
У системі «гірників» Михайло виділявся вже не один рік. Але до першої команди його реально взяли тільки минулого літа. Схоже, клуб не дуже розраховував на талановитого українця. Інакше важко пояснити трансфери Соломона, Сіпріану та Коноплянки на його позицію. Позаминулого сезону юнак опинився у ситуації, коли фактично переріс дубль, але у першу команду його не брали.
Ходили розмови, що Михайло прагне поїхати до Європи, але трансферу так і не сталося попри інтерес від різних команд. Все завершилося новим контрактом до 2026 року. Напевно, що у Мудрика залишилися якісь образи на донецький клуб. Він виховувався у Металісті, Дніпрі. Шахтар не є для нього рідною командою чи клубом мрії.
Зараз рівень чемпіонату України впаде. Є велика ймовірність, що будемо грати без легіонерів. Розвиватися у такому середовищі – непросто. Мудрик перебуває в процесі становлення і потребує можливостей для прогресу. Навряд чи українські реалії годяться для талановитого гравця.
У Шахтарі невизначеність з тренером. Де Дзербі має ще рік контракту, але поки все йде до припинення співпраці з італійцем. Мудрик заграв саме під керівництвом Роберто. Звичайно, що хлопець хоче мати розуміння завтрашнього дня. Не під кожну модель гри та тренера підходить його стиль.
Є також приклад Циганкова, який не пішов із Динамо в юному віці. Зараз лідеру Динамо 24 роки. Не всі видані аванси він виправдовує. Мудрик та його представники вивчають досвід Циганкова і хочуть формуватися у Європі.
Шахтар дуже серйозно просяде за складом. Рівень команди впаде. Від Мудрика чекатимуть чудес. Саме Михайло має стати лідером нової команди під час війни. Одна справа, коли ти граєш з Аланом Патріком в середині поля, під тобою діє Ісмаїлі, а в атаці Мораєс, натомість зовсім інша – бігати з молодими українцями. Щоб не вийшло розчарування потім...
Чому трансферу Мудрика цього літа не буде?
УПЛ має всі шанси розпочати сезон в Україні. Це означає, що легіонерів не буде – серйозний удар по Шахтарю. «Гірникам» потрібно грати в групі ЛЧ, тож команда повинна хоч якось підтримувати свій рівень.
20 млн за Мудрика – це хороші гроші, але у такому випадку Шахтар залишається практично без флангових гравців атаки. За єврокубкові виступи донеччани отримають солідну суму, що дозволить наповнити бюджет на наступний сезон. Плюс – гроші за трансфери легіонерів. Тому Мудрик стане для Шахтаря надважливим гравцем, а ЛЧ – додатковою вітриною, яка збільшить його ціну. Тут ще додаються статус гравця національної збірної та матчі Ліги націй, де можна себе проявити. Тож сенсу поспішати із трансфером немає.
Головним кандидатом на посаду наставника Шахтаря є Ігор Йовічевіч. Хорват уміє працювати з молодими гравцями. Подивіться, якого прогресу досягли Довбик, Піхальонок і навіть Ярмолюк. Йові здатен багато дати і Мудрику. Збільшити його трансферну вартість, додати впевненості та всього іншого.
Усе може змінити хіба що якась особлива пропозиція. Приміром, коли Шахтарю озвучать суму понад 30 млн + відсоток від перепродажу. Але, якщо бути чесним, передумов для цього поки немає. Тож Мудрику потрібно стати лідером Шахтаря і доводити свій талант в Україні.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!