Футбол України 16 Липня, 12:20 639
Матчі-відповіді кваліфікації ЛЧ і ЛК: трагедія Рудько, марний клін-шит Каневцева, успіхи Пластуна, Вакуленка та української «Риги» | 19-27
Знову пробіжимося галопом по матчах найекзотичнішої єврокубкової стадії. З прицілом на наших співвітчизників.

12-14 липня відбулися другі поєдинки Першого відбіркового раунду Ліги чемпіонів та аналогічної стадії менш статусного єврокубка. Динамо та Ворскла поки що тільки готуються вступити гру. Поки що наша увага – іншим українцям.

Ліга чемпіонов: “український” Лех зазнає краху, “український” Пюнік б’є фаворита

Ференцварош знову обійшовся без допомоги Зубкова, у домашній зустрічі розгромивши Тобол. Феєрив учорашній “шерифівець” Траоре – Адама забив двічі, віддав асист, і все це за перші півтайму! Закінчили 5:1. Малійський новачок – прямий конкурент українського вінгера. Схоже, Зубков у Будапешті не затримається. Невже таки Шахтар?

Лудогорець вдруге поспіль обіграв усуху Сутьєску. Новий плюс у карму Пластуну, лідеру оборони болгарського клубу.

Гучно провалився Лех, хоча спочатку не віщувало. Після мінімальної домашньої перемоги Залізничники у Баку відкрили рахунок уже на першій хвилині… але далі забивав лише Карабах. І забував багато. Рудько пропустив п’ять – на жаль, як мінімум у другому та третьому м’ячах (тобто вирішальних) можна побачити провину українця. У другому таймі Леха просто не було, марно вийшов і Цитаїшвілі. Ось такий ранній та ганебний виліт польського чемпіона. Епічно дебютував у новому клубі голландець ван ден Бром!

Втім, цей негатив б’ється позитивом із жовто-синім відтінком. Пюнік Єгіше Мелікяна створив, мабуть, головну сенсацію раунду, пройшовши пенальті ЧФР. Все було дуже драматично: у Клужі гості спершу відігралися на 89-й, потім повторно – на 119-й хвилині. Наприкінці основного часу був замінено наш Вакуленко. Його колега Братков, котрий грав у першій зустрічі, цей матч пропускав. Попереду у єреванців Дюделанж – суперник більш ніж прохідний.

Братков Десна УПЛ

На окремий абзац заслуговує драма в Батумі. Місцеве Динамо вдруге поспіль зіграло по нулям зі Слованом, під кінець першого овертайму повело в рахунку… але встигло пропустити двічі. Причому забивали збірки: вірменин Барсегян та той самий Володимир Вайсс (третій у династії). Олександр Азацький грав. На жаль, програв.

Що щодо інших матчів? Ризький РФШ був за крок від прямого проходу, двічі забивши ХІКУ (після гостьових 0:1). Але – гол у відповідь, овертайм, і фіни виявилися щасливішими в серії пенальті, яку точним пострілом відкрив Ягодінскіс (Дубра знову відсидівся на банці).

Жальгіріс у додатковий час зламав опір косовського Балкані – переможний гол відбувся невдовзі після виходу з поля суперветерана Міколюнаса.

Найрезультативнішим виявилося північне протистояння. Вікінгур навіть без свого лідера Мані Інгасона знову дав бій Мальме: 1:0, 1:3, підсумкові 3:3 до 75 хвилини. І 5:6 за сумою зустрічей. Фаворит видихнув – може, з Жальгірісом йому буде простіше?

Шкупі і Буде-Глімт, які виграли тиждень тому, ледь не втратили перевагу. Македонці двічі пропустили на Гібралтарі, а БГ з’їв аж трояк у Клаксвіку! Добре, один забив на помсту – всі чотири м’ячі норвезького клубу на цій стадії записав у свій актив Боніфасі.

Шерифу вистачило одного гола на два поєдинки, щоб пройти Зрінськи. Марібор у Туреччині довів перевагу над солігорським Шахтарем – дубль Батурини.

Наступного тижня Шлях чемпіонів поповниться ще п’ятьма клубами. Український слід там один і той умовний: 35-річний Микита Рукавина, австралієць родом із Миколаєва, став одним із численних новачків хайфського Маккабі. Втім, ізраїльтянам навряд чи щось світить проти Олімпіакоса, де крім іменитих ветеранів (Вацлік, Сократіс, Манолас, Врсалько, Вальбуена), тямущих гравців вистачає.

Але для нас стократ важливіший дебют Динамо, який відбудеться найближчої середи. Лодзь, у суперниках грізний Фенербахче! Перший офіційний матч воєнного часу для українського клубного футболу – як довго ми на це чекали… Не пропустіть як мінімум текстову трансляцію на сайті Sport Arena!

Ліга конференцій: переможна Рига, новий подвиг Тре Фіорі, трагедія Сорок

Тут дуже коротко. Найукраїнськіший клуб першого кваліфай-раунду ЛК – хто забув, це Рига – без проблем підтвердив клас, знову обігравши Деррі Сіті з рахунком 2:0. Філіппов цього разу не феєрив: зіграв тайм, поступився місцем Юрченку. Вакулко відбігав опорником усю гру. У захисті у рижан грає Бергквіст – швед, який через напад Росії на Україну так і не встиг дебютувати за Чорноморець.

Данило Каневцев проти КуПСа відстояв на нуль – і, чесно кажучи, нудьгував. Діла атакувала всю гру, але так і не роздрукувала торішніх кривдників Полтави – тим вистачило запасу у два м’ячі.

По-різному виступили наші “молдавани”. Євген Смирнов знову зіграв усі 90 за Сфинтул Георге, його команда знову поступилася Мурі. А Артем Федоров вийшов лише на хвилинку у переможному матчі Петрокуба проти Флоріани.

Лієпая зрозуміла дуже непоганий камбек проти Гіляні (Косово), але знову без нашого Ткачука. Біленький був у заявці Динамо (Тбілісі) в Естонії, але так і не вийшов. Здавалося, впораються і без нього: у середині другого тайму грузини забили необхідний гол, на 93-й хвилині подвоїли рахунок… але не дотримали його. І були биті у серії пенальті.

З решти цікавого. СІК (екс-команда Олійника) горіла Флорі 0:3 за сумою зустрічей, але почала забивати і встигла вбити вирішальний цвях в екстра-таймі. Героїчний Тре Фіорі вдруге поспіль здолав Фолу – свято на сан-маринській вуличці! Наш старий знайомий Гор Малакян двічі забив Шкендії – але лише допоміг Арарату уникнути локальної поразки.

Раптово бадьоро виступили мальтійці. Гзіра дотиснула в гостях андоррський Атлетик – це добре. Але сильний камбек Хамруна проти Алашкерта (0:1 у Вірменії, 0:1 на початку другого матчу, 4:1 за фактом) на увагу заслуговує.

На жаль, недовго тривала казка Бруно’с Мегпайз – пам’ятаєте, на нашому сайті нещодавно виходила розповідь про цю дивовижну банду родом із гібралтарського пабу? Сороки від північноірландських Хрестоносців вилетіли архідраматично: після домашніх 2:1 довго у Белфасті тримали 1:1, але пропустили другий на 80-й хвилині, а третій – за секунди до додаткового часу.

Як бачите, мало хто з українців зі своїми командами зумів пройти до другого раунду ЛК. Втім, там у боротьбу вступає одразу… 60 нових клубів! І це не рахуючи 16 невдах з ЛЧ (так-так, навіть на цій стадії милосердна УЄФА дає другий шанс). Усього 53 пари – просто не встати!

Зрозуміло, серед “новачків” – і наша Ворскла. Перший матч проти АІКу (нагадаємо, обидва відбудуться у Швеції) команда Скрипника зіграє ввечері у четвер, 21 липня. Слідкуйте за нашими анонсами!