Вінгер киян спочатку не реалізував хороший момент при рахунку 0:1, а потім привіз другий гол у свої ворота.
Причини проблем
Звичайно, що на першому місці – травми. На юнацькому та молодіжному рівнях Циганков багато пропустив через різного роду пошкодження. Це золотий час для формування та становлення футболіста. Саме тоді він мав постійно грати, щоб набувати дуже потрібного досвіду (зокрема – негативного) та формуватися фізично.
Як наслідок вже під час «дорослої» кар’єри Віктор багато пропускає. Через пошкодження Циганков не зіграв у першому матчі проти Штурма. Пропустив частину благодійних матчів весною. Навіть була така ситуація, що на передсезонних зборах він фактично не грав через проблеми зі здоров'ям.
За таких умов ніякої мови про стабільність бути не може. Виходять такі собі гойдалки, коли гравець набирає певну ігрову та фізичну форму, а потім повинен зупинятися через травми і знову повертати свої кондиції.
Другий не менш важливий момент – це тренери. Саме наставники формують зірок футболу. Особливо це актуально на українському ринку. Становлення Циганкова припало на часи роботи Олександра Хацкевича та Олексія Михайличенка. Обидва спеціалісти в професійному плані дуже мало дали Віктору. Так, він грав за обох тренерів, у нього був навіть якийсь прогрес. Але грав так, як вмів чи міг, а прогресував завдяки біологічному дорослішанню.
У Хацкевича з Михайличенком все було просто – Циганков чи Вербіч мають самі щось вирішувати. Тренери використовували таланти гравців, а не розвивали їх. Коли Луческу прийшов до команди, він майже нічого вже не зміг змінити. Так, у Віктора стало трохи менше травм, він фізично додав. Але щось міняти вже не вдалося. Лідер Динамо сформувався ментально і не може вийти на новий рівень. Все та ж нестабільність, все ті ж навики та все ті ж проблеми.
І по-третє. Ми зараз бачимо, як Михайло Мудрик хоче вирватися із Шахтаря. Думаю, він дуже добре усвідомлює досвід Циганкова. Лідер Динамо явно пересидів в УПЛ. Віктор не отримав нових викликів, і це не дало йому можливості прогресувати. Циганков потрапив у ситуацію, коли може робити різницю на рівні України, а матчів із сильними суперниками було вкрай мало (кияни деякий час не грали в ЛЧ), щоб зростати на цьому контрасті. Якщо раніше інтерес до українця приписували клубам калібру Роми чи Арсенала, то зараз все скромніше.
Стати легендою Динамо? Перейти до європейського середняка? Чи кинути Суркіса?
Контракт Циганкова із Динамо чинний до кінця сезону. Відомо, що Віктор почав працювати з агентством брата Пепа Гвардіоли – Пере. Проглядається бажання таки спробувати себе у європейському футболі.
Циганкову восени виповниться 25 років. У нього немалі фінансові вимоги (що не буде проблемою для клубів АПЛ, але стане проблемою для італійців, німців, іспанців), він має систематичні проблеми зі здоров'ям, за весь час грав тільки в одному клубі, дві останні ЛЧ Динамо не змогло себе проявити, через травму пропустив Євро-2020. Не найкраще резюме для переходу у великий клуб та отримання хорошого контракту.
Якщо у матчі проти Штурму Циганков зробив різницю, то у грі з Бенфікою став головним антигероєм. На фоні більш класного суперника не зміг нічого показати. Бенфіка – не найсильніша команда у світі. Особливо це стосується гри в обороні. Чіткий дзвіночок для потенційних покупців: на найвищому рівні у Циганкова можуть виникнути проблеми.
Перед Віктором та його агентами зараз стоїть дуже простий вибір: він залишається в Динамо, проводить тут всю свою кар’єру, ставши легендою клубу на кшталт Шовковського, чи переходить наступного літа в статусі вільного агента у європейський середняк. Щось типу Евертона Миколенка.
Ігор Суркіс не відпустить Циганкова зараз. Команда й так має серйозні кадрові проблеми. Втрата провідного гравця може обернутися серйозними наслідками у чемпіонаті України, де кияни є головними претендентами на чемпіонство. Потрібно також грати в єврокубках. З Шепелєвим на одному фланзі та Караваєвим на іншому не награєш багато навіть в УПЛ. У ЛЄ потрібно боротися за вихід із групи. Динамо буде у перших кошиках, але після зміни формату турніру якість суперників тут виросла.
Все це може змінити тільки дуже хороша пропозиція по Циганкову. Починаючи від 15-20 млн. Після матчу проти Бенфіки вона навряд чи буде. Шахтар заплатив за Нереса 12 млн (Бенфіка дала на три більше, але там схема з боргом за Педрінью). Бразилець зробив різницю у матчі проти Мітьюлланда і створив багато проблем Динамо. Циганков не проявив себе так яскраво на цьому рівні. Висновки щодо потенційної ціни українця – очевидні.
Тому Віктору нічого не залишається, як чекати наступного літа, щоб отримати статус вільного агента, і вже потім переходити до іншої команди. Платити за трансфер не потрібно, тому можна розраховувати на хороші особисті умови.
Для сильних клубів статус вільного агента важливий, але не головний. Їм потрібен рівень, який дасть можливість здобути результат. За рівень вони готові платити. Тому Циганков може розраховувати на перехід в команди типу Евертона. Питання в тому, чи піде це йому на користь? Конкуренція, адаптація, тиск, високий рівень футболу – чи готовий українець до таких викликів? За кордоном ніхто не буде панькатися. Якщо тобі дали хороші особисті умови, ти маєш їх відпрацьовувати.У мене є великі сумніви, що цей рівень Віктор витримає. В АПЛ потрібно бути атлетом, спроможним грати у дуже інтенсивний футбол. Для Циганкова все це може завершитися довготривалим перебуванням у лазареті. Його організм не завжди готовий грати двічі на тиждень навіть в українських реаліях і не витримує увесь матч. З острахом уявляю перехід Циганкова в Аталанту (була інформація про такий інтерес бергамасків). Для Гасперіні фізика та пресинг – важливі опори гри команди...
Тож, можливо, не варто ризикувати? Динамо, як і вся Україна, переживає складні часи. Безкоштовна втрата Циганкова буде серйозним ударом по бюджету київського клубу. У нинішніх реаліях кияни не можуть втрачати своїх найкращих гравців безкоштовно чи навіть задешево. Серйозно, це буде вагомим ударом не тільки по фінансах, але й результатах команди. Команді потрібно тримати клас, має бути приклад для молодих гравців.
Не варто забувати, що Ігор Суркіс та Динамо завжди були поряд, завжди підтримували, навіть у часи, коли Циганков пропускав весь сезон на юнацькому рівні через травми. Клуб постійно підтримував свого таланта і вірив у його перспективи. У такій ситуації просто піти – ну якось не дуже красиво…
Зінченко, Маліновський поїхали молодшими – і змогли себе реалізувати у Європі. А є приклади Коноплянки та Ярмоленка, які наважились на це приблизно у віці Циганкова. Нічого значного з цього не вийшло. Яремчук був зіркою у Бельгії, а коли перейшов до сильнішого клубу, то виникли проблеми. Тут дуже важливо думати не тільки про гроші, але і реально оцінювати свої можливості.
Якщо твій від’їзд ризикований, то, можливо, варто задуматися на тим, щоб залишитися. Статус лідера Динамо – це теж немало. Циганкову є що доводити, вигравати в командному та індивідуальному плані. Шовковський провів усю свою кар’єру в Києві. Були злети, були падіння. Він не перейшов вчасно до сильнішого клубу. Потім у цьому вже не було сенсу. СаШо знайшов у собі мотивацію вдосконалюватися у Динамо, а заодно став символом вірності клубу. Чому б Циганкову не взяти приклад із легендарного голкіпера?
- Андрій Воробей розкритикував Віктора Циганкова за гру з «Бенфікою»
- Український тренер вказав на головну ваду Циганкова: «Різкий прохід, удар, а потім хвилин 15-20 його на полі не знайдеш»
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!