7 гравців «Динамо», що розчарували у 2022 році

Динамо Київ 1 Грудня, 18:40 15337
7 гравців «Динамо», що розчарували у 2022 році | 19-27
Підопічні Луческу, що не змогли виправдати сподівання, які на них покладали.

Рік під номером 2022 підходить до свого завершення, тому час підбивати підсумки. Звісно, що «Динамо» у 2022 році це суцільне розчарування. Можна складати списки з 55 гравців та представників клубу, що м'яко кажучи не вразили, проте облишимо це.

До вашої уваги 7 гравців київського «Динамо», що стали відвертим розчаруванням у цьому році.

Лінія захисту – Попов, Сирота, Забарний

Гра «Динамо» у захисті на рівні чемпіонату України іноді викликала питання, але все-таки кияни навчилися контролювати хід матчу й не зводити все до гри на рандом. Проте, це було під час сезону 2021/22. Що сталося вже у наступному велика загадка. Окрім дитячих помилок у єврокубках захисники «Динамо» стали привозити і у внутрішній першості. Гра в обороні захисників «Динамо» при подачах у карний майданчик «біло-синіх» це суцільний жах.

Денис Попов встиг запам’ятатися своєю агресивною манерою гри, привозами та першою червоною карткою в футболці «Динамо». Або травмований, або в підкатах – ідеальна характеристика для «українського Серхіо Рамоса».

Олександр Сирота при всіх своїх перевагах у грі на просування м’яча вперед, дуже слабо грає при закиданнях чи подачах у карний майданчик. Постійна втрата «свого гравця» та помилки у виборі позиції стали вже звичним явищем, за яким, не без лайки, спостерігають вболівальники «Динамо».

Ілля Забарний після стрімкого взльоту не показує прогресу на який всі очікували. Дивлячись на гру Іллі у новому сезоні чутки про ймовірний трансфер у «Челсі» чи «Тоттенхем» не викликають нічого окрім істеричного сміху. Запам’ятається Ілля, в першу чергу, підготовкою до весілля, яка схоже вийшла на перший план, витіснивши футбол.

Напевно, якщо зліпити з Попова, Сироти та Забарного одного футболіста, то вийде досить пристойний центральний захисник. Про це та весілля Забарного детальніше можна прочитати у пості Михайла Смолового, що прикріплений нижче.

Блогер: «Кияни докотилися до ручки, бо відверто небачені помилки ЦЗ вже стали нормою»

Перебіжчики – Цітаїшвілі та Рамірез

Легіонери не зобов’язані були залишатися в Україні після початку війни. Можна лише подякувати Томашу Кенджорі, який прийняв вольове рішення та залишився у клубі. До інших питань бути не може, але … Але, як щодо Цітаїшвілі? Людина, що грала за юнацьку збірну України та вигравала з нею Мундіаль у Польщі, що до останнього вагалась яке футбольне громадянство приймати на дорослому рівні та все чекало на особливу увагу від босів «Динамо» та збірної.

Гіо вирішив грати за історичну Батьківщину – Грузію і тут також немає жодних претензій. Але після початку війни, коли на тебе розраховує головний тренер взяти й скористатися правилом УЄФА та перейти з «Динамо» в «Лех»… Наскільки цей вчинок можна сприймати адекватно? Особливо в контексті того, що позиція вінгера в команді була настільки проблемною, що там грав навіть Шепєлєв. З юридичною точки зору все гаразд, а як щодо етичної сторони?

«Цітаїшвілі дуже некрасиво пішов із «Динамо». Луческу на нього розраховував, у нього була індивідуальна бесіда і пропозиція з таким загальним формулюванням: «Залишайся, я на тебе покладаюся, конкуруватимеш». Цітаїшвілі ж, не скажу, що хамовито, але некрасиво відповів, що бачить себе в іншому клубі», — коментував Ігор Бурбас.

Рамірез був покликаний стати ідеальним нападником для Луческу. Так, починав венесуелець важко, але за всіма своїми характеристиками це був улюблений профіль нападника Мірчі. Навіть у своїй поганій формі та з мінімальним рівнем комунікації з партнерами по команді Ерік виглядав корисніше та цікавіше за Бєсєдіна. Але й тут не обійшлося без перешкод. Ім’я цій перепоні – знайомство з Жерсоном «Гульвісою» Родрігесом.

«Луческу вже два з половиною роки шукає форварда своєї мрії. Здавалося, що таким гравцем стане Ерік Рамірез. Але Рамірез дуже рано і невчасно познайомився з Жерсоном Родрігесом: почалися київські клуби, фарбування волосся тощо.

Зараз Рамірез непогано грає за Слован, хоча це й неможливо порівняти з результативністю часів ДАКа, звідки Динамо його і купувало», - пояснював Михайло Співаковський.

Рамірез не встиг багато часу провести в Україні, щоб прикипіти серцем до «Динамо», тому його відхід до хіхонського «Спортінгу» (а потім й до «Слована») був цілком очікуваним. Найцікавіше – що буде далі? Чи повернеться Ерік зі Словаччини до України, чи «Динамо» вже взимку буде розглядати варіант з купівлею іншого нападника, а на венесуельці поставила великий, жирний хрест? Побачимо згодом.

Нападники без голів – Супряга та Бєсєдін

Здавалося куди ще розчарувань від голеадорів на прізвище Супряга та Бєсєдін, але вони змогли перевершити свої «досягнення».

Владислав Супряга отримав шанс, можливо всього життя, й бездарно змарнував його. Мова про період оренди в «Сампдорії». Стільки було галасу в італійських ЗМІ щодо «нового Шевченко», стільки ж й розчарування по завершенню сезону 21/22.

Повернувшись до «Динамо» вже традиційно із зайвою вагою Супряга вирішив зробити операцію після чергового пошкодження. До весняної частини чемпіонату Владислав повинен відновитися, але його шанси виграти конкуренцію у Ваната виглядають мізерними.

«Хочу розповісти про феномен Супряги. Начебто він лягає на операційний стіл (травма суглоба тазу). З одного боку він професіонал, стежить за собою. Купує ортопедичний матрац, дуже дорогий, за кілька тисяч євро. Купує два апарати для відновлення, по 3–5 тисяч євро.

З іншого боку, він поводиться як розгильдяй, який не має сили волі. На останній збір він приїхав із 5 кг зайвої ваги. Людина не може відмовити собі у солодкому. Буде дуже шкода, якщо кар'єра Супряги пропаде через його надмірну любов до круасанів», - розповідав Ігор Бурбас.

За Артема Бєсєдіна говорить статистика. Нападник «Динамо» в останній раз забивав 25 квітня 2021 року в матчі УПЛ з «Інгульцем».


Бєсєдін не міг похизуватися результативністю і до страшної травми, яку він зазнав на Євро-2020 у грі зі Швецією, а після і зовсім перестав створювати бодай якусь видимість небезпеки для воріт суперників. Артем вже програв конкуренцію молодому Ванату, та й Мірча Луческу другим нападником бачить скоріше Кулача, який нарешті залкував травми.

Існує ймовірність, що Бєсєдін покине «Динамо» вже взимку. За інформацією видання Fanatik, «Сівасспор» збирається взяти Бесєдіна в оренду. Угоду з трансферу нападника хочуть завершити до кінця ЧС-2022.

Варто зазначити, що «Сівасспор» зараз посідає 17 місце в чемпіонаті Туреччини, що досить красномовно характеризує нинішній рівень майстерності Бєсєдіна.

Владислав Омельченко