Під час чемпіонату світу з футболу «Ювентус» випустив гучну заяву, яка відволікла уболівальників від ЧС-2022 на деякий час. Туринський клуб оголосив про повну зміну керівництва. Першим у відставку пішов президент Андреа Аньєллі.
За ним пішли віце-президент Павел Недвед та всі інші. Генеральний директор Мауріціо Аррівабене залишиться на своїй посаді до 18 січня 2023 року. Тоді відбудуться збори ради директорів «б'янконері», на яких буде обрано нового президента.
Аньєллі керував «Ювентусом» з 2010 року. Його вихід з клубу став великою новиною, але її не можна назвати несподіваною. Останніми роками функціонер поступово наближався до відставки. І справа не тільки в тому, що спортивні результати «б'янконері» дедалі більше погіршуються.
ЗМІ вважають, що однією з головних причин відходу Аньєллі стали розслідування щодо туринського клубу, які почастішали останнім часом. В останні роки правоохоронці багато цікавляться фінансовою діяльністю «Ювентуса» та діями тепер уже колишнього керівництва. Минулого року було розпочато велике розслідування бухгалтерської роботи та фінансової звітності «Ювентуса».
У жовтні 2021 року Covisoc – орган з нагляду за італійською футбольною індустрією – висловив стурбованість тим, що, на його думку, завищені оцінки гравців використовуються для досягнення приросту капіталу в балансових звітах різних клубів. До національної федерації футболу (FIGC) було передано список із 62 трансферів, 42 з яких стосувалися «Ювентуса».
У квітні «б'янконері» та 10 інших клубів були виправдані дисциплінарною комісією FIGC, яка послалася на складність в об'єктивній оцінці трансферної вартості футболістів.
Водночас прокуратура Турина розпочала паралельне розслідування, зосередивши увагу на фінансових звітах «Ювентуса» за 2019, 2020 та 2021 роки. Правоохоронці навіть отримали дозвіл на прослуховування телефонних розмов для перехоплення повідомлень між особами, які ухвалюють рішення у клубі.
Торік у листопаді фінансова поліція отримала ордер на обшук тренувальних баз «Ювентуса», а також офісів у Турині та Мілані з вилученням відповідних документів. Під пильною увагою правоохоронців опинилися 16 людей, зокрема Аньєллі та Недвед, а також нинішній спортивний директор «Тоттенхема» Фабіо Паратічі. У туринському клубі він працював на аналогічній посаді.
Прокуратура завершила розслідування минулого місяця, тобто за рік після початку. Колишньому керівництву «Ювентуса» було пред'явлено звинувачення у складанні неправдивої фінансової звітності та маніпулюванні ринком.
У березні 2020 року клуб опублікував заяву, в якій повідомлялося, що через складну ситуацію з коронавірусом гравці погодилися на 4-місячне скорочення зарплати. Це дозволило туринцям заощадити 90 млн євро. Проте було встановлено, що насправді футболісти відмовилися від зарплати лише за 1 місяць. За 3 наступні місяці їм платили неофіційно.
У «Ювентусі» заперечують звинувачення в незаконній діяльності, але до справи вже підключилася дисциплінарна комісія FIGC. Якщо вина туринців буде доведена, їх можуть оштрафувати на велику суму, а з команди можуть зняти очки в Серії А. Щоб не допустити цього, «б'янконері» заявили, що буде опубліковано нову фінансову звітність за минулий сезон, засновану на нових юридичних та бухгалтерських висновках незалежних експертів.
Саме Елканн, за даними ЗМІ, залишив у Турині Федеріко Черубіні та Массіміліано Аллегрі. Спортивний директор «б'янконері» та головний тренер команди хотіли піти разом із керівництвом, але їхні заяви не були прийняті.
Задля справедливості Аньєллі не потрібно ототожнювати лише з поганими часами для «Ювентуса». За нього «б'янконері» 9 разів поспіль ставали чемпіонами Італії та загалом виграли 19 трофеїв. Крім того, вони двічі досягали фіналу Ліги чемпіонів.
Аньєллі також встиг попрацювати над приверненням більшої уваги громадськості до туринського клубу. При ньому відбувся переїзд команди на новий стадіон, а про «б'янконері» було знято документальні фільми. За схвалення функціонера «Ювентус» підписав Кріштіану Роналду, що збільшило популярність клубу в соцмережах.
При цьому Аньєллі не зміг вивести «Ювентус» із кризи, яка почалася у туринців із настанням пандемії коронавірусу. За 3 роки клуб втратив сумарно 550 млн євро – це рекордні для італійського футболу збитки.
Функціонер бачив у Європейській Суперлізі можливість швидкого вирішення фінансових проблем, але зрештою ще сильніше налаштував уболівальників проти себе. Тепер Аньєллі вважається ще й співавтором одного із найскандальніших проектів в історії футболу.
Поки що складно передбачити, що буде з «Ювентусом» у другій половині сезону. До 18 січня клуб буде без президента та затвердженого керівництва, що фактично означає режим невизначеності.
Крім того, високою є ймовірність, що трансферний бюджет «б'янконері» знизиться на тлі серйозних проблем із фінансовою діяльністю. Про майбутнє туринського клубу поки що лише одні питання. Можливо, з приходом нового керівництва наступного року з'являться відповіді.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!