Збірна України: 30 років перемог. Повна статистика результатів

Збірна України 18 Травня, 14:19 1228
Збірна України: 30 років перемог. Повна статистика результатів | 19-27
Рівно 30 років тому, 18-го травня 1993-го року, збірна України з футболу відсвяткувала першу у своїй історії перемогу.

Команда, яку очолював Олег Базилевич, по-вольовому переграла у Вільнюсі в товариському матчі господарів-литовців. Голами у «синьо-жовтих» тоді відзначились Віктор Леоненко та Дмитро Михайленко. З того часу наша збірна здобула 134 перемоги, з них 80 – в офіційних поєдинках та 54 – у товариських.

А ми підібрали до ювілею добірку цікавих статистичних фактів.

За пройдешні 30 років українці обігравали збірні 56 країн. Найчастіше переможеними виявлялися збірні Вірменії та Литви (по 7 разів), Грузії (6), Албанії, Білорусі, Люксембургу та Естонії (по 5). А ось список решти наших «скальпів»»

Норвегія, Сербія, Казахстан, Андорра – по 4 перемоги.

Швеція, Польща, Болгарія, Словаччина, Північна Македонія, Молдова, США, Північна Ірландія, Фінляндія – по 3.

Португалія, Греція, Туреччина, Чехія, Шотландія, Румунія, Ізраїль, Югославія, Кіпр, Косово, Японія, Латвія, Сан-Марино, Узбекистан, Фарерські острови – по 2.

Англія, Іспанія, Франція, Хорватія, Данія, Ірландія, Ісландія, Австрія, Швейцарія, Вельс, Словенія, Боснія, Чорногорія, Азербайджан, Коста-Ріка, Лівія, Нігер, Росія, Саудівська Аравія, Туніс, Чилі – по 1.

Найбільш врожайним на перемоги для української збірної став останній передвоєнний рік, 2013-й, коли команда з Михайлом Фоменком на тренерському містку здобула 9 перемог, у тому числі сім сухих. На одну вікторію менше «синьо-жовті» відсвяткували 2006-го року з Олегом Блохіним, по 7 – 2016-го та 2019-го.

Якщо брати по місяцях, то найчастіше наші перемагали у червні та жовтні – по 29 разів. Тобто, вже в найближчих матчах збірна має шанс округлити третій десяток червневих виграшів, а за оптимального розкладу – і «відкоркувати» четвертий.

Найбільше тренерських перемог (28) має у своєму послужному списку Олег Блохін (2004-2007 та 2011-2012). 25 переможних матчів «синьо-жовті» зіграли під керівництвом Андрія Шевченка (2016-2021), 24 – за каденції Михайла Фоменка (2013-2016).

Найбільш ранню перемогу в календарному році було здобуто 6-го лютого 2013-го. Тоді «синьо-жовті» в іспанській Севільї обіграли у спарингу норвежців (2:0) завдяки голам Миколи Морозюка та Андрія Ярмоленка. До речі, той матч став тренерським дебютом Михайла Фоменка на чолі збірної. Щодо найпізнішої вікторії, то вона трапилася 19-го листопада 2008-го. І за іронією долі – теж у товариському матчі із тією ж Норвегією. Поєдинок, що проходив на «Дніпро-Арені», завершився мінімальною перемогою господарів (1:0), єдиний гол із пенальті забив Євген Селезньов (то був його дебютний м`яч за національну команду).

В активі збірної України 15 вольових перемог, з них три – над Литвою, та по дві – у поєдинках із Румунією та Вірменією. Особливо варто відзначити вікторію, здобуту над вірменами у жовтні 2000-го у відборі на ЧС-2002. По ходу матчу в Єревані «синьо-жовті» програвали у два м'ячі, але завдяки голу Андрія Гусіна та дублю Андрія Шевченка зробили камбек – 3:2.

Найчастіше (39 разів) українці перемагали своїх опонентів із рахунком 1:0. Також у топ-3 найбільш популярних результатів – підсумкові 2:0 (26 випадків) та 2:1 (25). Загалом, більше половини всіх перемог «синьо-жовтих» (72 із 134) було здобуто з перевагою в один м'яч.

Щодо великих перемог, то їх на сьогоднішній день набралося 29. Тобто і тут українці підібралися до круглої позначки, яку можуть підкорити вже в червні. Найбільші розгроми «синьо-жовті» вчинили «карликам» із Сан-Марино у відборі на ЧС-2014 – 9:0 вдома та 8:0 у гостях. Ще два матчі наші завершували із «тенісним сухарем» 6:0. Так було розбито Азербайджан у товариській грі 2006-го року та Андорру у кваліфікації на ЧС-2010.

Переможними для збірної України найчастіше ставали голи Андрія Ярмоленка – у 16-ти матчах. 14 разів «синьо-жовті» святкували вікторію завдяки влучним ударам Андрія Шевченка. У семи поєдинках переможні м'ячі забивав Сергій Ребров, у шести – Сергій Назаренко. А ось список тих, хто робив це як мінімум двічі:

  • 4 – Яремчук, Зінченко, Гусєв
  • 3 - Малиновський, Циганков, Попов, Ротань, Воронін, Русол, Селезньов.
  • 2 – Коноплянка, Безус, Гусін, Єзерський, Кравець, Леоненко, Гусейнов, Коновалов, Зозуля, Степаненко, Калініченко, Девіч, Алієв, Кучер, Тимощук.