Федорчук - про проблеми нинішнього «Динамо»

Динамо Київ 18 Травня, 21:44 1215
Федорчук - про проблеми нинішнього «Динамо» | 19-27
​Олег Федорчук провів у професійному українському футболі все своє життя: понад 10 років ігрової кар’єри, більше 20 у якості тренера. Вітчизняний футбол він знає зсередини відмінно.

Нині Федорчук тимчасово не при футбольних справах, але за улюбленою грою стежити не перестав. Тож ми скористалися вільним часом Олега Вікторовича і грунтовно з ним поговорили про насущні питання всередині та довкола УПЛ.

– В цьому сезоні у нас весь чемпіонат вийшов, скажімо так, парадоксальним. Взагалі, до початку чемпіонату, я прогнозував, що менше всіх втратить очок київське Динамо. Не один я, багато спеціалістів вважали саме Динамо головним претендентом на чемпіонство, але …

Зараз на верхівці Шахтар та Дніпро. Могла бути вище Зоря, але луганський клуб недорахувався чимало очок в першій половині чемпіонату.

Хтось скаже, що друге місце Дніпра і шанс на чемпіонство це несподіванка чи диво. Ні, я так не вважаю.
Головна несподіванка чемпіонату – місце і результати Динамо! Провал, – розпочав нашу бесіду Федорчук.
Також я здивований не дуже високим місцем Чорноморця. При тому, що в них дуже хороший тренер Роман Григорчук і потенціал команди загалом пристойний.

Якщо ж говорити про шанси на чемпіонство, то відповім так: 55 на 45 у відсотковому співвідношенні на користь Шахтаря. У «гірників» глибший склад. Ігор Йовічевич може варіювати. В цьому їх перевага над командою Олександра Кучера.

– Хто винен у жахливих результатах Динамо? Йожеф Сабо, наприклад, впевнений, що це Мірча Луческу.

– Звинуватити Луческу – це найпростіше. Так, є вина Луческу, але головна проблема набагато глибше. Справа в тім, що Луческу завжди працював зі зрілими футболістами, або ж талановитими бразильцями, яким надавалося вдосталь часу для адаптації. Він їм просто ставив гру, плавно вводив в колектив.
Повірте мені, я знаю, що кажу. Сам переважно працював з молоддю.

Глобальна проблема Динамо – неправильний вектор розвитку всього клубу, який був вибраний ще 10 років тому. От давайте згадаємо про так звану іспанську модель гри, яку намагались прищепити Динамо свого часу. І що? Кого Динамо виховало?

Динамо потрібно перебудовуватися. Зараз є тенденція до виховання силових футболістів. Ви подивіться на Ерлінга Холанlа. Він же атлет.

В Динамо ж зараз справжній дефіцит міцних, потужних гравців. Не вистачає і швидкісних гравців. Зараз у Динамо зміна поколінь, команді потрібен тренер, який вміє працювати з молоддю. Багато хто фантазує, мовляв, чого б не дати шанс Олександру Шовковському. Шанс дати можна, але ж він ніколи не тренував дорослу команду. Розпочинати треба з молоді. Той же Пеп Гвардіола починав з молоді тай десятки класних світових тренерів теж.
А Луческу … знаєте, за всієї моєї до нього поваги, Динамо треба шукати нового тренера.

– Ви бачите перспективних гравців серед молоді Динамо?

– Відповім так. Давайте поглянемо на Зорю, де тренер зібрав гравців, що виявилися непотрібними Динамо та Шахтарю і зробив солідний колектив, колектив, який дає результат. За якістю гри Зоря зараз не поступається ні Шахтарю, ні Дніпру, ні Динамо. Я просто захоплююсь роботою Патріка ван Леувена в Зорі.
Тож, відповідь на поверхні: молоді вихованці Динамо можуть давати результат.

– Зараз запросити до України тренера з-за кордону дуже складно. Чи є в Україні гідні спеціалісти, які б могли очолити і дати результат з Динамо?

– Так, є три-чотири толкових спеціалісти. Але прізвищ я називати не буду. Скажу так – всі вони зараз при роботі. І вони вже в цьому чемпіонаті показали свій рівень. Тож, не важко здогадатися про кого мова.
А давати чи не давати шанс тренеру без досвіду керувати Динамо не варто. Потрібно, щоб спеціаліст плавно ступав на тренерську стезю.

Як і молоді футболісти плавно переходили від юнацького до дорослого футболу. Тоді буде результат. А не як з Мудриком: підвищився він до Челсі, перейшов до іменитого європейського клубу, а це не його рівень. І все. Зараз в нього серйозний ризик взагалі загубити свою кар’єру.
А грав би Михайло поступово, як Мохамед Салах, наприклад, який походив по орендах, а потім перейшов у Ліверпуль і заграв (повернувся в АПЛ, — ред).