Збірна України 19 Червня, 21:04 6384
Збірна України вистраждала перемогу над Мальтою – Циганков знову став супергероєм | 19-27
Збірна України приймала Мальту в рамках кваліфікації до Чемпіонату Європи-2024.

Відбір на Євро-2024. 4-й тур групової стадії

Україна – Мальта – 1:0

• Голи: Циганков, 72 (пен.)
  • Нереалізований пенальті: Ярмоленко, 52

Поєдинок проти мальтійців був номінально домашнім для нашої національної команди. Втім через війну в Україні, збірні зустрічались у словацькій Трнаві. Напередодні підопічні Сергія Реброва здобули перші 3 очки в групі, здобувши вольову перемогу над Північною Македонією (3:2). Для новоспеченого наставника цей матч був офіційним дебютом.

У поєдинку з Мальтою фахівець провів ротацію, що не дивно – суперники програли всі 3 поєдинки із загальним рахунком 1:8 у кваліфікації Євро-2024 й осіли на дні. Довбик, Мудрик, Тимчик і Миколенко розпочинали матч на лаві запасних. Ванат, Маліновський, Кривцов і Конопля вперше при Сергії Станіславовичу вийшли зі стартових хвилин.

Експерименти Реброва залишили після себе дещо сумнівне враження у першому таймі, як і з Північною Македонією. Вже на четвертій хвилині Ванат впритул до воріт влучив у кіпера, добивання Ярмоленка заблокував оборонець. Незабаром форвард Динамо втратив ще одну нагоду, створену Циганковим й не останню за 45 хвилин.

Мальта класно перекривала центр поля, підгледівши у македонців. Втім створила лише одну дійсно небезпечну нагоду. Джонс після відскоку від сумнозвісного в крайніх матчах Матвієнка пробачив «синьо-жовтим», пробивши з метрів 13 повз ворота. На цьому робота Трубіна в першій половині завершилась.

Нефарт «синьо-жовтих» продовжувався до свистка на перерву. Циганков пролетів лівим флангом та прострелив вздовж лінії воротарського на Ваната. Той намагався замкнути у підкаті, але влетів у кіпера мальтійців Бонелло. Останній довго тягнув час, демонструючи арбітру пошкодженні пальці – Владиславу дали «гірчичник». Віктор таки забив у роздягальню, але його гол скасували через офсайд.

У другій половині Матвієнка замінив на полі Миколенко. Втім божевілля продовжилось. Степаненко заробив пенальті, влучивши м'ячем у лікоть супернику в межах карного майданчику. Андрій Ярмоленко не реалізував 11-метровий.

Мальтійці почали огризатись. Трубін відзначився класним сейвом після пострілу Янніка.

Ще з першої половини відчувалась критична нестача на полі реалізації Артема Довбика. Нарешті на 63-й хвилині Ребров випустив не тільки його, а й Віталія Буяльського. Останній непогано увійшов у гру, вже за 2 хвилини ледь не забив – Бонелло знову відмінно відіграв на перехопленні.

Зупинити нефарт Україні допоміг ще один пенальті. Жан Борг збив Ярмоленка у своєму штрафному. Цього разу до позначки підійшов Циганков... і відкрив рахунок.

До фінального свистка «синьо-жовті» мали ще кілька чудових моментів, однак не реалізували їх. Підсумковий рахунок – 1:0.

Україна набирає 6 очок і зміцнює свою другу сходинку, що дає право кваліфікуватися на Євро-2024. Однак далі в нас вереснева спарка матчів з Англією та Італією, в якої на гру менше.