Олег Печорний: «Подаю свою кандидатуру на посаду президента УАФ. Андрій Шевченко? Він не функціонер, у нього немає команди»

Динамо Київ 30 Листопада, 17:43 2418
Олег Печорний: «Подаю свою кандидатуру на посаду президента УАФ. Андрій Шевченко? Він не функціонер, у нього немає команди» | 19-27
Голова Асоціації футболістів України Олег Печорний в інтерв’ю 1927.kiev.ua повідомив, що подаватиме свою кандидатуру на посаду голови УАФ.

— В січні буде обрано нового голову УАФ. Що думаєте з приводу нинішньої ситуації в керівних футбольних органах?

— В українському футболі зараз патова ситуація - генеральний секретар УАФ Юрій Запісоцький залишається в СІЗО, президент УАФ Андрій Павелко теж і український футбол залишається, по факту, без управління. В країні йде війна, складна ситуація, але якщо члени виконкому вирішили проводити конгрес - нехай проводять. Деюре, до обрання нового голови УАФ, ним залишається Андрій Павелко - повноважень він не складав. Також, він залишається членом виконкому УЄФА

— Які у Вас стосунки з Андрієм Павелко?

— Я ніколи не був у команді Павелка і дуже часто його критикував. Мабуть, більше, ніж інші. Ніяких стосунків з Андрієм Павелко я не маю. З приводу обвинувачень - нехай це питання вирішують правоохоронні органи. Суд останньої інстанції встановлює є винною людина чи ні.

— 2014-15 роках Ви вже подавали свою кандидатуру на посаду голови УАФ. Можливо, цього разу теж спробуєте?

— Я в 2014 подавав свою кандидатуру, але у зв'язку з тим, що висунули кандидатуру Андрія Павелка і його підтримала влада - мене ніхто не підтримав. Я тоді тільки вийшов після репресій команди Віктора Януковича - втратив чотири роки життя. За виключенням цих чотирьох років, я працюю в футболі 24 роки. Члени громадської організації Асоціація футболістів України на загальних зборах, які відбулися 25 листопада, обрали мою кандидатуру для участі в виборах президента УАФ. Я подаю документи, щоб приймати участь в Конгресі. На початку грудня піде передвиборча кампанія. Знаю український футбол від А до Я. В мене є хороша команда, немає офшорних рахунків, броньованого авто, охоронців, живу в скромній квартирі. Допомагаю армії, волонтерю. З країни нікуди не виїжджав, хоча була серйозна травма ноги.

— Хто, наразі, є головним кандидатом на посаду президента УАФ, на Вашу думку?

— Зараз наш футбол знаходиться «на дні». Ще не оголошені кандидати, але, як ми розуміємо, що головним кандидатом є Андрій Шевченко. На мою думку, йому потрібно визначитися - він тренер, радник Офісу Президента чи функціонер? Робота функціонера є дуже серйозною. Можливо, Андрія Миколайовича хочуть «запустити» в УАФ та привести «стару гвардію», яка ще працювала при Януковичові чи Порошенкові? При всій повазі до Андрія Миколайовича, як до легендарного футболіста, в нього немає команди. До того ж, він являється резидентом Великобританії і може перебувати на території України лише 100 днів. Вибравши його головою УАФ, будь-який суд може скасувати це рішення. В будь-якому разі, я конкуруватиму з Андрієм Шевченком на виборах президента УАФ, якщо він подасть свою кандидатуру.

— Яка ймовірність, що це питання вже вирішено, а залишилась лише - формальність?

— Ми живемо в демократичному суспільстві, а не в диктатурі «країни 404». Мене висунули на загальних зборах члени Асоціації футболістів України, а далі - будемо дивитися. Можливо, з'являться якісь нові кандидатури. Надіюсь, зважаючи на мій досвід роботи в українському футболі, будуть люди, які мене підтримають.

— Що першочергово потрібно змінити в українському футболі?

— Перш за все, я привів би нову молоду команду професіоналів. В нас достатньо людей. Не буде ніякої корупції, городів-полів. Потрібно змінювати все докорінно.

Перш за все, потрібно навести порядок на ВАРі - він має бути на кожному матчі і на ньому мають працювати професіонали, які пройшли навчання. Коштів, котрі виділяє УЄФА, для цього вистачить. Також, потрібно на керівні посади повернути українців. У нас є люди, які гідні замінити голову комітету арбітрів Лучано Луччі та головного експерта з арбітражу Української асоціації футболу Ніколу Ріццолі. Немає сенсу платити іноземцям мільйони, коли є свої професіонали в суддівському корпусі.

Микола Тимощук