Гайдаш: У "Таврії" в атаці імпотенція!

Футбол України 29 Вересня, 15:52 524
Гайдаш: У Таврії в атаці імпотенція!
Кращий бомбардир "Таврії" в чемпіонатах України Олександр Гайдаш дав ексклюзивне інтерв'ю "Футболу 24", в якому поділився думкою про теперішній зовсім невеселий стан справ у сімферопольському клубі.

Кращий бомбардир "Таврії" в чемпіонатах України Олександр Гайдаш дав ексклюзивне інтерв'ю "Футболу 24", в якому поділився думкою про теперішній зовсім невеселий стан справ у сімферопольському клубі. 

- Олександре, ваша думка завжди цікава для шанувальників "Таврії". Зараз команда опинилася в критичній ситуації і тому, на ваш погляд, в чому причини тривалих невдач підопічних Янніса Хрістополуса?

- Мені в даному випадку пригадується один з епізодів під час передсезонних зборів початку 2000-х, які ми проходили з "Таврією". Збори проходили взимку і були вони досить насичені фізичними навантаженнями. До нашого головного тренера Анатолія Заяєва підходить один з його помічників і каже: "Миколайовичу, що ж робитимемо в чемпіонаті? Хто буде грати в чемпіонаті на тлі таких навантажень?". Відповідь Заяєва проста і, на мій погляд, дуже правильна: "Все це дрібниці. Нехай залишаться одинадцять футболістів - ось з ними і гратимемо".

- Тобто недостатня фізична підготовка футболістів "Таврії" і є основною бідою команди?

- Це одна з важливих складових, якої зараз не вистачає команді. Є багато інших причин, через які "Таврія" пасе задніх у чемпіонаті. І тут потрібно виділити, що основні футболісти повинні грати, а не шукати причини своїх бід. Той же Сергій Назаренко не демонструє звичного для нього самого і для шанувальників команди футболу. Він капітан і лідер команди. Повинен вести за собою партнерів, а цього, на жаль немає. Є певні проблеми з психологією. Немає перемог, немає впевненості. Скільки м'ячів пропущено командою?

- ...Двадцять!

- Правильно. І велика частина м'ячів забита через проблеми в центральній зоні захисту. Любічіч, котрий грає на цій ділянці поля, явно регресує в ігровому сенсі. "Таврія" забила лише п'ять м'ячів у чемпіонаті, а це повна імпотенція в атаці. Кримчани в усі роки славилися своїми форвардами і атакою. Команда могла чимало пропускати, але і забивала багато. Зараз команда грає без думки і креативу. Згадай таких нападників як Юрій Бондаренко, Микола Клімов, Володимир Науменко, Андрій Черемісін - з часів чемпіонатів СРСР, а в незалежних чемпіонатах країни вболівальники довго пам'ятатимуть гру моїх одноклубників - Олексія Антюхіна, Юрія Гудименко, Олександра Ковпака, Володимира Гоменюка, нігерійця Ідахора і грузина Гігіадзе. Але всі вони вже стали історією, а нових яскравих форвардів зараз у команді немає. ...Фещук в незрозумілому стані. Після його хет-трику запорізькому "Металургу" навіть припустити важко, скільки доведеться чекати від нього забитого м'яча.

- Чи було запрошення грецького фахівця на посаду головного тренера "Таврії" помилкою?

- Так. У Хрістополуса немає повноцінного спілкування з футболістами. Говорити і давати установки через перекладача, це одне, а спілкування "наживо", мовою, зрозумілою для всіх, це зовсім інша справа. Тим більше, що грек явно не знайомий з менталітетом наших футболістів, що в даній ситуації важливо. Потрібно застосовувати радикальні заходи щодо виправлення критичного становища, а у нього їх мабуть немає.

- Десять поразок - 9 у чемпіонаті та 1 у Кубку країни - що далі?

- Будемо сподіватись на диво. А на це питання я зараз не відповім навмисне. Давай поговоримо про це за підсумками виступів команди в чемпіонаті...