ЮРІЙ ГАБОВДА: "Матч проти "Карпат" буде для мене принциповим"

Футбол України 29 Вересня, 16:06 833
ЮРІЙ ГАБОВДА: Матч проти Карпат буде для мене принциповим
Сімферопольська «Таврія» ще ніколи не залишала елітний український дивізіон. Однак зараз над командою нависла серйозна загроза – після 10-и турів кримчани мають в активі всього три очки і замикають турнірну таблицю. Про причину такого невдалого старту ми розпитали в колишнього гравця «Карпат» Юрія Габовди, який зараз виступає за сімферопольців.

Сімферопольська «Таврія» ще ніколи не залишала елітний український дивізіон. Однак зараз над командою нависла серйозна загроза – після 10-и турів кримчани мають в активі всього три очки і замикають турнірну таблицю. Про причину такого невдалого старту ми розпитали в колишнього гравця «Карпат» Юрія Габовди, який зараз виступає за сімферопольців.

– Посеред тижня відбулися матчі 1/16 фіналу Кубка України. «Таврія» одразу ж заявила, що до Черкас, на матч проти «Славутича» поїде молодіжний склад. Виходить, заради чемпіонату довелося пожертвували Кубком?

– Так і є. Усім відоме наше скрутне становище в чемпіонаті. Тож довелося їхати дублерам, а основна команда готувалася до поєдинку у Львові. Звичайно, результатом в Черкасах усі ми були розчаровані. Зрештою, нема значення, хто виступав: дубль чи основа. «Таврія» це команда з іменем...

– У чому причина таких невдалих виступів «Таврії»? Відомо, що клубу не можна реєструвати нових футболістів, але ж у складі є досвідчені виконавці – Фещук, Калініченко, Назаренко...

– Моя позиція така: проблеми вже давно почалися, ще десь рік тому. З цього часу всі постійно тільки й говорять про проблеми, а це впливає на свідомість гравців. Справді, якщо оцінити реально по прізвищах в нашій команді, то ситуація дуже навіть не трагічна. Тому ми будемо виходити з тої ситуації, що склалася. Не такі вже й серйозні у нас проблеми.

– Може ви ще не до кінця розумієте тренерські ходи?

– Я переконаний, що живе спілкування з тренером і спілкування через перекладача це не одне й те ж. Окрім цього, кожному тренеру треба час. Зверніть увагу на те, як ми починали сезон і яка ситуація є зараз. Ми граємо набагато краще, ми розуміємо те, чого від нас хоче тренер. Як на мене, Янніс Христопулос сильний спеціаліст.

– У минулій грі ушкодження зазнали Путраш і Фещук – двоє лідерів «Таврії». Чи зможуть вони зіграти у Львові?

– Прикрі епізоди... Ми дуже здорово розіграли комбінацію, в кінці якої я вивів Юру на ворота. Він вже хотів бити, але всі чудово бачили, що було далі (захисник «Металіста» відверто сфолив, Путраш зіткнувся з воротарем харків’ян і травмувався. Суддя не призначив пенальті – Авт.). Дуже шкода Юру. Він щойно відновився і знову травмувався. А це наш ключовий гравець. Та, зрештою, зараз у нас кожен гравець на вагу золота. Я навіть не знаю, скільки часу займе його лікування. Макс Фещук також отримав ушкодження, але чи вийде він на поле «України» не знаю, це вже треба у тренерів питати.

– Вибачай за банальне питання, але для тебе особисто гра проти «Карпат» буде особливою і принциповою?

– Звичайно! Так само було і під час нашої останньої зустрічі, коли ми програли. Для мене, як для вихованця «Карпат», гра буде принциповою, але й для усієї команди теж, бо нам треба набирати очки.

– Добре відомі твої стосунки з львівськими фанатами. Зокрема, недавно ти приєднався до святкування ювілейного виїзду фаната Хрусталя...

– Був такий випадок... Справді, у мене дуже теплі стосунки з фанатами «Карпат». Не один рік вони мене підтримували і любили. Я їм за це дуже вдячний, я разом з ними робив у футболі свої перші кроки. Тому, звичайно, проігнорувати сотий виїзд Хрусталя я не міг. Його показник – це досягнення, це приклад того, як треба любити свою команду. Тому я зробив йому невеличкийподарунок і трохи допоміг вирішити їхню проблему. Хлопці їхали до Севастополя за кілька днів до початку матчу з «Карпатами», вони хотіли трохи відпочити на морі. Але виявилося, що вони забули взяти казанок. Зважаючи на те, що я вже орієнтуюся в Сімферополі, дістав для них казанок і привіз на вокзал. Звичайно, побажав їм гарного відпочинку. А який же гарний відпочинок на порожній шлунок? (сміється).

– Як тобі взагалі в Криму живеться?

– Добре. Умови для тренувань є, база хороша. Клімат м’який, снігу тут я не бачив. Відновлюватися їздимо на море. Разом з дружиною можемо там провести цілий день, з ранку до вечора, гуляти набережною і дихати морським повітрям. А вже після повернення можна готуватися і до наступних матчів.