Не Шевченком єдиним: десять колишніх футболістів, які очолюють національні асоціації

Збірна України 4 Лютого, 17:05 685
Не Шевченком єдиним: десять колишніх футболістів, які очолюють національні асоціації | 19-27
Гравці, які пішли керувати футболом своїх країн.

Легендарний футболіст і один з найкращих тренерів в історії України Андрій Шевченко став президентом Української Асоціації Футболу.

Андрій Миколайович тепер, напевне, може вважатися найвідомішим в Європі керманичем головного футбольного органу країни на ряду з Принцом Вільямом, який очолює Футбольну Асоціацію Англії.

Але Шевченко точно не єдиний ексфутболіст, хто посідає таку посаду. ISPORT розібрався, в яких країнах довірили керувати «грою мільйонів» тим, хто знає її досконало з середини.

Леван Кобіашвілі (Грузія)

Легенда грузинського футболу, який зробив собі ім'я, виступаючи в різних німецьких клубах. Кобіашвілі відіграв більше сотні матчів і за Фрайбург, і за Шальке, і за Герту, а також провів рівно 100 поєдинків за національну збірну Грузії.

Футбольну Федерацію Грузії Кобіашвілі очолив ще в 2015 році і з того часу ще двічі переобирався на цей пост. За час його правління збірна Грузії з Дивізіону D Ліги націй піднялась до Ліги B, а також має шанс вийти на Євро-2024 через плей-офф.

Драган Джаїч (Сербія)

Колишній гравець збірної Югославії та легенда Црвени Звезди 60-х і 70-х років минулого століття. Будучи президентом «червоної зірки» декілька разів потрапляв в скандали з привласненням коштів, які закінчувалися навіть і арештом, але вина Джаїча не була доведена і його відпускали.

Керівником сербського футболу став минулого року у вже досить похилому віці (Джаїч народився в 1946 році).

Ванда Сігургейрсдоттір (Ісландія)

В цій підбірці будуть не тільки чоловіки. Ванда Халдора Сігургейрсдоттір має дивовижну історію. Навчалась гри в футбол вона в хлопчачих командах. Виступала не тільки за збірну Ісландії з футболу, а ще й за національну команду з баскетболу.

В 2001-му році, тоді ще 36-річна Ванда, стала першою жінкою, яка очолила чоловічу команду в Ісландії, а за сім років по тому провела свій останній матч в кар'єрі. Тоді її заявили на матч за годину до початку і грала вона на позиції воротаря, хоча ніколи не була голкіпером!

Призначена президентом Асоціацію футболу Ісландії вона в жовтні 2021 року, ставши першою жінкою на цій посаді в історії країни.

Вадим Ляшенко (Латвія)

Президент ФФ Латвії Вадим Ляшенко виділяється в нашому списку, адже не мав серйозних досягнень у футболі. Але при цьому він був капітаном національної збірної Латвії з футзалу!

А після закінчення футзальної кар'єри він перебрався до роботи в футболі і був суддею на різноманітних рівнях. Свою нинішню роботу отримав три роки тому в 36-річному віці.

Пауль Філіпп (Люксембург)

В Люксембурзі відповідає за футбол колишній півзахисник ряду бельгійських клубів. Свого часу цей поважний пан виступав за Уніон Сент-Жилуа, льєжський Стандард та Шарлеруа, а по завершенні ігрової кар'єри цілих 16 років керував національною збірною Люксембургу.

Що цікаво, президентом місцевої Федерації футболу нині 73-річний Пауль Філіпп став ще в далекому 2004 році і з тих пір не покидав цей пост.

Деян Савічевіч (Чорногорія)

Шевченко – єдиний володар Золотого м'яча в цьому списку, але Деян Савічевіч в 1991 році зайняв другу позицію в голосуванні, програвши лише Жан-П'єру Папену. Після феноменальних виступів з Црвеною Звездою на початку 90-х Савічевіч перебрався до Мілану, де грав протягом шести років.

По завершенню ігрової кар'єри був головним тренером збірної тоді ще Сербії та Чорногорії. Але продемонстрував жахливі результати (4 перемоги і 10 поразок в 17 матчах) та більше до тренерства не повертався.

Президентом ФА Чорногорії став ще в 2004 році, коли ця організація підпорядковувалась ФА Сербії і Чорногорії. Після розділення країни на Чорногорію та Сербію залишився керувати місцевим футболом, чим і займається вже 20-й рік поспіль.

Цезари Кулєша (Польща)

Президентом Футбольної Асоціації Польщі є 61-річний Церари Кулєша, який обійняв цю посаду влітку 2021 року і саме він та його команда хотіли бачити на чолі національної команди Андрія Шевченка.

Свого часу Кулєша зірок з неба не хватав і виступав в різноманітних клубах Польщі, головним з яких можна назвати Ягелонію, президентом якої він був пізніше.

Агім Адемі (Косово)

Ще один функціонер, який не був відомим широкому загалу в часи своєї футбольної кар'єри. Агім Адемі всю кар'єру (1975-1988) провів в клубі Косова Пріштіне. З 2000-го року був віце-президентом Футбольної Федерації Косово, а після смерті минулого очільника Фаділя Вокррі (також колишній гравець, виступав за збірну Югославії) став її президентом.

Цікавий факт про Агіма Адемі: його син – відомий в албаномовному світі репер, який виступає під псевдонімом Capital T.

Лізе Клавенесс (Норвегія)

42-річна колишня футболістка збірної Норвегії та різних норвезьких клубів Лізе Клевенесс очолила місцеву Федерацію Футболу в березні 2022 року.

Прийнявши правління організацією, Лізе продовжила робити те, що робили і до неї – боротися з ФІФА через чемпіонат світу в Катарі. Клавенесс не подобалось, як поводяться в цій країні з трудовими мігрантами та їхнє відношення до ЛГБТ-меншинств.

Андрій Шевченко (Україна)

До призначення Шевченка йшло дуже давно і ось це сталось. Володар Золотого м'яча 2004 року очолив Футбольну Асоціацію нашої країни.

Андрій Миколайович вже розповів про проблеми в нашому футболі і те, як він їх буде вирішувати. Що ж, побачимо. До чого призведе робота геніального футболіста на новому місці роботи.