Михайло Фоменко: "Нехай Тайсон вчить українську або російську"

Динамо Київ 30 Вересня, 09:32 721
Михайло Фоменко: Нехай Тайсон вчить українську або російську
Головний тренер національної збірної України Михайло Фоменко дав ексклюзивне інтерв’ю «Профутболу», в якому розповів про своїх підопічних, плани на майбутнє та натуралізацію Тайсона.

Головний тренер національної збірної України Михайло Фоменко дав ексклюзивне інтерв’ю «Профутболу», в якому розповів про своїх підопічних, плани на майбутнє та натуралізацію Тайсона.

-    Всі, хто працювали з Вами, говорять, що Ви ніколи особливо голос не підвищуєте, говорите дуже спокійно…
-     На початку моєї кар’єри були проблемні моменти у спілкуванні з підопічними. Зараз враховую і життєвий досвід і професійний досвід – таких речей вже не повторяється. 

-    Хто для Вас еталон, як приклад тренера? 
-    Це збірний образ: Валерій Васильович (Лобановський), Сонін, Севидов, Бєсков. Школа ж радянська. Приходиться застосовувати в наші часи. 

-    Головне в футболі результат чи гра?
-    Я думаю, що все-таки гра. Якщо буде результат – буде і гра. 

-    У футболістів запитуєш, що такого особливого у Фоменка, говорять: «еротичні заняття» і перегляди матчі «Барселони».
-    Ми хотіли зняти переконання наших підопічних в тому, що «Барселона» грає в атакуючий футбол. Атакувати ж без м’яча неможливо. І вона, перш за все, не дає своїм суперникам розпоряджатись ним. Втратили м’яч – вступають в боротьбу. І ми хотіли нагадати це своїм підопічним.
Минулорічна «Баварія» мені теж дуже подобалась. І ми теж нашим підопічним приводили багато прикладів. Я їм завжди говорив, говорю і буду говорити: я трішки по-іншому підходжу, не як тренер – щось змушувати робити, а як посередник між футболом і своїми підопічними. Я говорю їм: «Ось, хлопці, гляньте, куди рухається футбол». Отримуючи цю інформацію на прикладі таких футбольних грандів вони не можуть не сприймати її. 

-    Як Ви сприймаєте порушення режиму в збірній?
-    Всі ми люди, не безгрішні, так що …якщо це не зашкалює.

-    Багатьох дивує, шо Антонова немає в збірній.

-    Запрошують гравця, який стабільний протягом цих десяти турів. Такої стабільності, щоб він у кожній грі був самим собою. Десь на хорошому рівні, десь – на середньому. 

-    Багато питань викликав матч з Англією. Багато експертів сказали: «Чому це ми грали на нічию?» Ваші критики говорять про те, що навіщо нам виходити на чемпіонат світу, якщо ми з Англією граємо від оборони?
-    Яке Ви маєте право критикувати моїх колег і тренерів, коли ви в цьому процесі трохи менше розумієте ніж ми? Із тренерів, тренерського штабу, хто вам сказав, що ми грали на нічию?

-    В кінці гри був показовий  момент із заміною Ярмоленка. Його попросили не йти швидше. Вас влаштовує результат 0:0. Всі так зрозуміли.
-    Справа в тому, що кінець гри. Якщо одна з команд помиляється, то вона програє. А що краще очко мати, чи нуль? Ваші колеги вважають, що гравці працюють не на максимум, а першу гра з Англіїєю як ми зіграли? В нічию. Скільки гравців основного складу в них не грало, скільки м’ячів вони мали пропустити, скльки мометів вони створили? Якщо ми будемо говорити, що ми найкращі у світі,  тоді що, ми ними й станемо? Це потрібно доводити ділом. І від справи потрібно завжди «танцювати» (відштовхуватись, - ред). 

-    Тема натуралізації…
-    Особисто я відштовхуюсь від того, що приходиться вирішувати завдання, які ставляться перед національною збірною. Якщо є люди з українськими паспортами і вони грають сильніше, ніж хтось з українців, то які проблеми?
Я розумію, що ми були б оригінальними,  якби тільки наша збірна була такою, а в інших збірних цього не було б. Але таке життя.

-    Ситуація з Тайсоном – це ініціатива «Шахтаря», чи це Ваша ініціатива?
-    Без коментарів. 

-    Ви готові працювати з перекладачем, якщо Тайсон прийде, йому ж потрібно якось пояснювати.
-    Нехай вчить українську або російську (усміхається).
 

-    Яка у Вас футбольна мрія? 
-     Все вигравати. Чим займаєшся, де граєш – все вигравати. Треба завжди думати про максимум, а не займатись процесом заради процесу.