«Кияни, де ваше милосердя?». Огляд післяматчевої британської преси

Динамо Київ 14 Серпня, 11:30 2701
«Кияни, де ваше милосердя?». Огляд післяматчевої британської преси | 19-27
Про ганьбу, катастрофу та несправедливість вилучення Жефте і трішки про футбол.

Чи можна назвати перемогу київського «Динамо» та прохід до плей-офф кваліфікації Ліги Чемпіонів сенсацією? Якщо ви дивились на букмекерські коефіцієнти напередодні і читали настрої навіть українських вболівальників, то відповідь на це питання очевидна — так, це сенсація. Після матчу можна багато сперечатись з приводу червоної картки на старті другого тайму, яка вирішила долю протистояння, але це все ми і так побачимо в британських ЗМІ, які давали свою оцінку виступу шотландського «Рейнджерс».

Проте ми, українці, краще поговоримо про вдалі заміни від Олександра Шовковського та волю до перемоги, яку завжди приємно бачити. Детальніше про це у нашому звіті про цей матч, а тут ми будемо вивчати те, що про це все думають в Британії і які причини подібній поразці вони виділяють, гайда розбиратись.


Одразу хочеться зазначити, що у Шотландії та Англії великий акцент робиться саме на втраті потенційних 40 мільйонів фунтів, які «Рейнджерс» мали б отримати за вихід до групового етапу. Навіть у заголовку на сторінці видання Football Scotland ми бачимо згадку про це: «40-мільйонні лігочемпіонські мрії Рейнджерс розбиті, а Динамо крокує далі».

«Кияни, де ваше милосердя?». Рейнджерс – Динамо. Огляд післяматчевої британської преси - изображение 1

У підзаголовку одразу ж бачимо згадку про вилучення на початку другого тайму, а в самій статті можемо прочитати наступне:

«Це був вечір розчарувань для світло-блакитних, який можна підсумувати однією подією — вилученням Жефте, коли йому вручили другу жовту за момент з боротьбою за верховий м'яч проти Олександра Караваєва. Захисник Рейнджерс не міг повірити власним очам, коли італійський арбітр Марко Ґуіда потягнувся в кишеню і виніс свій вердикт. Це був поворотний момент цього матчу, яким дуже успішно скористались гравці Динамо, які опинились із чисельною перевагою».

Спроби знайти якісь інші причини цієї поразки у статті від Football Scotland вийшли безуспішними. Тому ми перейдемо на інший шотландський ресурс — Daily Record. У заголовку вони також згадали про втрату потенційних 40 мільйонів фунтів за невихід до основного етапу Ліги Чемпіонів. Втім у самому матеріалі знайшли куди більше цікавих моментів, на яких слід сконцентрувати увагу.

Безперечно, там також в першу чергу згадали про дуже спірну червону картку Жефте, при цьому відзначають, наскільки «Рейнджерс» був цікавішим у першому таймі і їм банально не пощастило вийти вперед і вирішити питання цього протистояння ще до того, як команда залишилась у меншості. Про київську команду вони особливо нічого не написали, червону картку назвали несправедливою, втім відзначили ще одну проблему, яка завадила «Рейнджерс» сьогодні здобути потрібний результат:

«Ми хотіли б згадати чудовий вечір 1987-го року на Айброксі, коли команда Грема Сунсесса обіграла могутнє на той час київське Динамо. Вболівальники і досі говорять, що атмосфера на стадіоні, коли рейнджери виграли з рахунком 2:0, була однією з найкращих в історії. І як би Філіпп Клеман не намагався згуртувати вболівальників прийти та створити атмосферу на Гампдені, нічого не вийшло, це було і близько не так потужно».

«Кияни, де ваше милосердя?». Рейнджерс – Динамо. Огляд післяматчевої британської преси - изображение 2

«Останні надії Рейнджерс на Лігу Чемпіонів зникли», — з таким заголовком вийшло видання Sky Sports. Звісно, особлива увага в цьому матеріалі була приділена саме червоній картці Жефте.

«Команда трималась протягом 30 хвилин після червоної картки, але зрештою розвалилась, коли Олександр Піхальонок та Назар Волошин, які вийшли на заміну, забили швидкі два м'ячі і поховали всі надії шотландців на нічию».

Зате автор цього матеріалу відзначив команду Олександра Шовковського, яка витримала тиск від колективу Клемана на перших хвилинах і навіть знайшла чим відповісти. Тобто вони не скидають все не невдачу та вилучення, віддають належне і киянам:

«Київ виглядав дуже стрімким та цілеспрямованим, вони тримали оборону Рейнджерс в постійній готовності».

«Кияни, де ваше милосердя?». Рейнджерс – Динамо. Огляд післяматчевої британської преси - изображение 3

Алан Хаттон, який працює експертом на британському ВВС, назвав рішення головного арбітра вилучити Жефте «ганьбою». Він описав це рішення як катастрофічне і саме воно коштувало Рейнджерс підсумкового результату. А Біллі Доддс з цього ж видання пише наступне:

«Структура сезону Рейнджерс вже зруйнована, ось те рішення від арбітра на початку другого тайму коштувало команді Клемана всього сезону, який тепер потрібно організовувати по-іншому, в тому числі це стосується і трансферного вікна, адже команда недоотримає 40 мільйонів фунтів».

«Кияни, де ваше милосердя?». Рейнджерс – Динамо. Огляд післяматчевої британської преси - изображение 4

«Жодного милосердя від киян після того, як вони залишились у більшості: два голи за три хвилини — висока ціна, яку вони змусили заплатити Рейнджерс за власну помилку», — це уривок з матеріалу The Sun.

І це було чи не єдине видання, яке вирішило не так детально концентрувати свою увагу на червоній картці, натомість в матеріалі є чимало критики в бік головного наставника «Рейнджерс» та команди загалом. Втім відзначити, що той епізод дуже вплинув на долю протистояння, вони також не забули.

«Кияни, де ваше милосердя?». Рейнджерс – Динамо. Огляд післяматчевої британської преси - изображение 5


Glasgow Times

«Хемпден Парк» замовк, оскільки «Рейнджерс» упустили можливість зіграти в груповому раунді Ліги чемпіонів», - журналіст сайту Glasgow Times вважає, що цей стадіон став нещасливим для «Рейнджерс», який не отримає такої необхідної підтримки вболівальників.

- Необхідність тимчасового переїзду на «Хемпден» до завершення відкладених робіт з реконструкції трибуни «Копленд» на стадіоні «Айброкс» стане для «Рейнджерс» дорогим заходом, оскільки їхня боротьба за вихід у наступний раунд кваліфікації Ліги чемпіонів завершилася нищівною поразкою . Серед уболівальників «світло-блакитних» панує невдоволення тим, що їхні герої зараз не можуть проводити матчі на своїй «духовній батьківщині» через затримку постачання матеріалів з Азії.

Поїздка на «Хемпден», щоб переглянути гру «Рейнджерс», незважаючи на поширену ворожість до стадіону, була для них раніше радісним досвідом у минулому. Це завжди означало, що їхня команда виходила до півфіналу або фіналу одного з двох національних кубкових змагань. Але участь у такому важливому європейському матчі десь за межами «Айброкса» видалася мені не зовсім правильною.

Незважаючи на всі труднощі в останні кілька сезонів, «Рейнджерс» досягли численних успіхів на континенті. Атмосфера, створена на «Айброкс», стала важливим чинником у багатьох матчах. Десятки тисяч уболівальників прийшли на матч, сподіваючись, що підопічні Філіпа Клемана, які зіграли внічию 1:1 з «Динамо» у першому матчі третього кваліфікаційного раунду в Польщі, зможуть вийти у плейоф. Члени ультрас-групи Union Bears зробили все можливе, щоб підняти рівень шуму на один-два ступені, коли команди виходили з тунелю перед початком матчу. Вони вивісили на південній трибуні банер з написом «Admired By All Who Knew Them» («Усі, хто їх знав, захоплювалися ними ») і тримали гігантські банери з іменами своїх улюблених гравців. Але на стадіоні все ще залишалися великі секції, які були порожніми. Це було зовсім не схоже на те, чим насолоджувалися глядачі, скажімо, під час фіналу Ліги Європи кілька сезонів тому. Або, якщо на те пішло, те, що було на цьому етапі Ліги чемпіонів у недавньому минулому.

Це вже вчетверте з того часу, як вісім років тому «Рейнджерс» повернулися до вищого дивізіону, коли вони намагалися зарезервувати собі місце поряд з «Баварією», «Парі Сен-Жермен» та «Реалом». Вони завжди отримували велику підтримку, коли це робили. 47 021 глядачів спостерігали за матчем на «Айброксі», коли команда програла шведському «Мальме» з рахунком у 2021 році; 48 454 особи прийшли на матч, коли команда здобула перемогу над бельгійським клубом «Юніон» з рахунком 3:0 у 2022 році; 48 956 людей прийшли на матч, коли команда здобула перемогу над швейцарським «Серветтом» з рахунком 2:1 минулого року.
Коли захисник киян Денис Попов упав на землю у штрафному майданчику «Рейнджерс» у безсоромній спробі заробити пенальті, єдиними звуками, які можна було почути, були оплески та крики невеликої групи вболівальників гостей, що розташувалися у розі між Південною та Східною трибунами.

Зрештою, гравці «Рейнджерс» повинні мати можливість грати на максимумі своїх можливостей, незалежно від того, скільки людей їх хвалять. Вони не змогли це зробити. Джеймс Таверньє та його товариші по команді, за винятком пари помилок у захисті та тривожних моментів, мали перевагу у першій половині матчу. Однак вони не змогли реалізувати жодного з моментів.

«Домашній» команді не вистачало творчої іскри, гостроти, такої необхідної якості в атаці. Вацлав Черни, чеський вінгер, який зробив передачу Дессерсу на пізній гол у Любліні сім днів тому, отримав захоплені овації, коли замінив Маккосланда на початку другого тайму.
Але суворе видалення Жефте, за друге порушення, лише через п'ять хвилин після відновлення гри поставило «Рейнджерс» у скрутне становище. Це було безглузде рішення італійського арбітра Марка Гвіди. Але VAR не міг бути використаний для його скасування. Таке рішення обурило фанатів. Вони були збуджені кричущою несправедливістю. Рев «Хемпдена»? Більше схоже на Лють «Хемпдена». Кожен стрибок гравця «Динамо», а їх було чимало, згодом зазнавав гучної критики.

Їхня злість була придушена двома голами Києва протягом трьох хвилин. Сотні вболівальників попрямували до виходу, коли Олександр Пихаленок забив гол. Ще тисячі пішли за ними, коли його товариш за командою Назар Волошин додав ще один невдовзі після цього. Враховуючи, що командам, які пройшли кваліфікацію, буде доступно близько 40 млн фунтів стерлінгів, поразка стала нищівним фінансовим ударом для клубу, який зараз не такий багатий.

Ось таким вийшло протистояння київського «Динамо» проти «Рейнджерс». Звісно, наші британські колеги невдоволені рішенням арбітра, їх можна зрозуміти. От тільки шкода, що поразку улюбленої команди вони розглядають винятково через призму цього вилучення. Можливо, були й інші проблеми, окрім червоної?


Читайте також: