Олег Блохін: «За "Шахтарем" визнають право на перебудову складу, а за "Динамо" – ні»

Динамо Київ 2 Жовтня, 09:33 1444
Олег Блохін: «За Шахтарем визнають право на перебудову складу, а за Динамо – ні»
Головний тренер «Динамо» Київ в інтерв’ю «СЕ» поділився своїєю оцінкою тієї ситуації, яка складається зараз навколо біло-синіх.

Головний тренер «Динамо» Київ в інтерв’ю «СЕ» поділився своїєю оцінкою тієї ситуації, яка складається зараз навколо біло-синіх.

– Мені це здається чи у вас за рік роботи з "Динамо" дійсно додалося сивого волосся? – Розмова з наставником киян почався з несподіваного питання.

– Робота нервова, – усміхається Блохін. – Якби я прийшов у клуб з меншою історією і амбіціями, мені, напевно, було б легше, а сивини – менше. З різних причин нам не вдається поки дати результат, якого очікують всі – уболівальники, керівництво клубу, у який вкладає свої гроші президент.

Чого не вистачає на даному етапі, так це часу. Але ось що дивно: за "Шахтарем" визнають право на перебудову складу і зниження результатів, а за "Динамо" – ні. Не помічаючи, що в "Металісті" кадрова обойма формувалася протягом багатьох років під керівництвом одного і того ж тренера, а Хуанде Рамосу потрібно близько трьох сезонів, щоб домогтися сьогоднішньої гри.

– Після гри з "Ворсклою" ви заявили: Віталія Годуляна на матчі "Динамо" попросіть більше не призначати. Якщо не секрет, за якими епізодами у вас є претензії до арбітра?

– У глобальному сенсі зауважень небагато. Однак візьміть момент на початку другого тайму, коли суддя видалив Брауна Ідейє: на мій погляд, одночасно слід було дати другий " гірчичник " Олексію Курилову, який нашого форварда провокував. Не просто ж так той вдарив суперника ззаду! Все сказане не скасовує відповідальності Ідейє: людина підвела команду, залишивши її у меншості, а значить – буде оштрафована.

Крім того, Годулян реагував на всі дрібні фоли. Футбол – це боротьба, однак арбітр майже не дозволяв нашим гравцям боротися за м'яч. Кожене зіткнення у штрафному "Ворскли" приводив до зупинок, що, природно, вкрай нервувало футболістів. Своєї мети – у тому випадку, якщо це відбувалося навмисно, – суддя досягнув: в перерві команда була засмикана вкарай. Хлопці тільки й говорили про суддівство, і мені вартувало чималої праці їх заспокоїти.

Зрозумійте: я не прошу, щоб нам підсуджували або створювали режим найбільшого сприяння. Дозвольте нам просто грати у футбол. Не мною сказано: не повинен арбітр бути на полі головною дійовою особою. Досить порахувати кількість виписаних нам карток, щоб зрозуміти, яку лінію обрав суддя. Якби це сталося в одній грі або двох – вів би мову про поодинокі явища, але тут – тенденція очевидна.

– Огнєн Вукоєвич у перерві полтавського матчу не сказав вам, навіщо зіграв рукою у власному штрафному?

– З лави я цей момент толком не бачив, але сам гравець пояснив, що це трапилося через нервовість ситуації. Проте я сказав футболістам на зборах, де розбиралася гра: досвідчена людина як Вукоєвич не повиненна піддаватися впливу і вступати в діалог з суддею. Розв'язки той все одно не скасує, а жовтою карткою цілком може покарати. Зароблені ж на нервовому грунті "гірчичники" і тим більше видалення – це порушення ігрової дисципліни, які тягнуть за собою штрафні санкції. Вукоєвич у Полтаві був від них на відстані півкроку.

– Скількох очок, з вашої точки зору, "Динамо" недорахувалася в цьому сезоні з вини суддів?

– (Задумався). Так одразу й не скажу. Найменше хотілося б списувати наші невдачі на зовнішні фактори. Я і про суддів згадав у нашій розмові тільки тому, що в якийсь момент їх помилки перестали здаватися помилками – і не тільки мені. Якщо ж навскидку говорити про очки, що залишаються на совісті арбітрів, то поки їх набралося близько п'яти – шести.

– Тобто – приблизно половина сьогоднішнього гандикапу "Металіста". 11 очок відставання від харків'ян не здаються вам катастрофою?

– В жодному разі! Готовий ручатися, що команда не опустить рук до останнього туру – поки залишатиметься хоча б один шанс поборотися за чемпіонство. А те, що відбувається зараз з "Динамо", переживаю нітрохи не менше вболівальників. Я ж не з боку прийшов: цей клуб для мене рідний, його біди я пропускаю через серце. Як і критику, щ озвучить з усіх боків. Причому якщо нашу гру розбирають професіонали, готовий до них прислухатися. А якщо з критикою виступає людина, яка вчора працювала на одному каналі і мала одну точку зору, а сьогодні – змінила погляди і місце роботи, - мені це не цікаво. При моєму характері і амбіціях непросто читати весь той бруд, що ллється на команду. Намагаюся по можливості пресу не читати. І я б не звертав уваги на організовану, з моєї точки зору, кампанію, якби вона не зачіпала мікроклімат в "Динамо".

Так, всі чудово розуміють, що наша команда не повинна опускатися нижче певної планки. Але, повторюся, результатів чекають, як кажуть, прямо тут і зараз. А якщо не буде руху вперед – ви самі розумієте, чим може справа обернутися...