Трансферна зима УПЛ: відділяючи зернята від мотлоху

Футбол України 27 Січня, 17:18 2274
Трансферна зима УПЛ: відділяючи зернята від мотлоху    | 19-27
«Футбол 24» фільтрує найголовніші зимові трансфери українських клубів Прем’єр-ліги «на вхід» і «на вихід».

«Футбол 24» фільтрує найголовніші зимові трансфери українських клубів Прем’єр-ліги «на вхід» і «на вихід».

Вже нікого не дивує, що й це трансферне вікно, яке зачиняється аж 3 березня, як ніколи насичене різноманітними плітками і псевдоправдивими новинами про підписання того чи іншого виконавця. Всі чудово розуміють, що насправді будь-який ажіотаж нагнітається нерадивими агентами, які банально прагнуть набити ціну власним підлеглим або випросити для них кращу зарплатню, ось і сплавляють «нових Мессі» як не в «Динамо», так в «Дніпро». Розуміють, але… «А поговорити?» (с).

Ось взяти, наприклад, Дмитра Чигринського. Наразі ситуація з екс-гравцем «Барселони» доволі складна, адже в «Шахтарі» на нього вже не розраховують, а питання з новим клубом поки – без офіційної відповіді. Травматичний центрбек знаходиться у підвішеному стані, що аж ніяк не впливає позитивно на самовпевненість і майбутні перспективи. Так, в пресі мусолиться тема переходу Чігри у табір «Галатасарая», але це – лише чутки, які то розпалюються, то затухають.

Або згадаймо про невщухаючі розмови щодо майбутнього Мораєша з донецького «Металурга». Скільки там разів його сватали в іншу команду? А є ж іще Драговіч, Бернард, Веллінгтон Нем, Луїс Адріано, Дуглас Коста, Бікфалві, Шав’єр, Матей…

Серед цього новинного мотлоху на кшталт переходу Коноплянки у будь-який клуб Європи («…так, куди ми ще Конопу не відправляли? У «Саутгемптон»? Друкуй: «Коноплянка влітку перейде у «Сотон» на правах вільного агента!». Готово? Виставляй. Чи може про Ярмолу щось закинемо?... Ай, давай вже завтра») є, звісно, і події, які таки завершилися підписанням контракту. Про них і поговоримо.

1. Ледь не вся основа «Чорноморця»

Найголовнішим ньюзмейкером цієї зими без сумніву є одеський «Чорноморець», який переживає нині скрутні кризові часи і змушений пройти через кардинальне оновлення тренерського і ігрового складу. Те, чого боялися в Одесі найбільше – сталося: команду залишив Роман Григорчук, прихопивши разом із собою не тільки своїх вірних помічників Андрія Глущенка, Степана Матвіїва і Михайла Савку, а й кількох гравців калібру основи: Безотосний, Гай, Фомін, Сиваков з радістю прослідували за своїм керманичем у неблизький Азербайджан. Не всиділи на місці й інші «діти» Романа Йосиповича: Зубейко відправився у сусідню Росію, Аржанов перейшов в «Атирау» (Казахстан), Бобко з Ковальчуком вирішили зазіхнути на потрапляння у єврокубки і поїхали на перегляд у «Металіст», який наразі є одним з найперших претендентів на Лігу Європи.

Чорно-синій корабель розвалюється на очах. «А хто за «Чорноморець» грати буде?» - питання резонне і актуальне. Яке обов’язково прояснять підсумки другого і третього командних зборів. Так що тему залишаємо відкритою.

2. Іван Стрініч

Бодай якась із довготривалих «дніпрянських» епопей дійшла до свого завершення: лівий захисник Іван Стрініч врешті-решт залишив команду Маркевича і відправився підкоряти Європу. Його вибір пав на «Наполі», який якраз шукав гравця на цю позицію. Щоправда, було би значно краще, аби Стрініч пішов ще влітку 2014-го, коли він вже нагострив лижі з Дніпропетровська, але в останній момент вирішив повернутися (чи повернули, не суть важливо).

Іван Стрініч:

«Я вибрав «Наполі» тому, що це - великий клуб. Я знаю про нього з дитинства, завжди мріяв грати в Серії А (о, ще один… - прим. авт.). Тут мене прийняли дуже тепло, завдяки Радошевічу я швидко влився в колектив. Вважаю цей перехід великим кроком у моїй кар'єрі, найважливішим на даний момент. На відкрите тренування прийшло 30 тисяч людей - це було щось неймовірне!».

Словом, Іван відкланявся – і обрав Італію, де гратиме під 3-м номером. Як повідомляє Gazzetta dello Sport, хорват виступатиме за неаполітанців до 2018–го (контракт на 3,5 роки) і отримуватиме 1,6 млн. щорічно.

Рафа Бенітес:

«Стрініч знаходиться в порядку з фізичної точки зору, він безумовно буде нам корисний, але поки не можу сказати, як скоро. У будь-якому випадку він на пристойному рівні готовності».

Вчора Стрініч доволі непогано відбігав у складі «партенопеї», відігравши 86 хвилин у поєдинку проти «Дженоа», перемога в якому вивела «Наполі» на третю сходинку в чемпіонаті Італії. Запах майбутніх єврокубків вже дурманить голову…

Тепер на його місце «Дніпру» слід якомога швидше награти іншого іноземного виконавця, про якого піде мова у наступному абзаці.

3. Ежидіо

Він прийшов з «Крузейро» на заміну Стрінічу – і поки залишається одним із основних «підписантів» у чемпіонаті УПЛ. Не так вже й багато у нас новачків, тим більше – готових приїхати з далекого зарубіжжя, де слово «Україна» одразу навіює синоніми «війна» і «нестабільність»… Але він тут і вже зараз доказує тренерському штабу, керівництву «Дніпра» і відданим вболівальникам свою профпридатність на зборах.

Ежідіо:

«Перші враження від «Дніпра» - тільки найкращі. Всім задоволений: командною структурою, тим, в якому стані знаходяться хлопці. Тренер пропонує нам цікаві та ефективні вправи. Поки я ще недостатньо адаптувався і недостатньо познайомився з українським і європейським футболом. Тренувальний процес? Впало в око майстерність футболістів. Поза всяким сумнівом, в нинішньому сезоні разом з «Дніпром» ми здобудемо багато перемог і що-небудь виграємо».

Контракт цього уродженця Ріо-де-Жанейро діє до 31 грудня 2017 року, а його перехід обійшовся дніпропетровцям у 2,25 млн. євро. Тримаємо кулаки за те, аби 28-річний виконавець зумів проявити свої найкращі якості в максимально короткий термін: двобій з «Олімпіакосом» все ближче, і Маркевич неабияк розраховує на швидкісного бразильського проспекта.

Сергій Нагорняк:

«Ежидіо більш технічний, ніж Стрініч, але не такий атлетичний. Перше, що кидається в очі в грі Ежидіо - саме його техніка. Я вважаю, що це дуже хороший футболіст. Такі перші враження. Поки тренерський штаб задоволений».

Якщо вірити трансферним побрехенькам, також цієї зими можливі відхід Мазуха і підписання чилійського центрбека Себастьяна Вегаса. Але ж ми довіряємо тільки офіційній інформації, чи не так?

4. Роман Безус

Роман має реанімувати свою кар’єру після періоду застою в київському «Динамо», де він не отримав належної ігрової практики, не впоравшись з конкуренцією, та й довірою тренера явно не користувався. От і Маркевич після матчу з ташкентським «Локомотивом» (4:0) відзначив, що Безусу – ще працювати і працювати.

Мирон Маркевич:

«Видно, що і Ежидіо, і Безус - кваліфіковані виконавці, однак Роману потрібно ще додати, оскільки він останнім часом був обділений практикою. Хоча він і досить добре виглядав».

Атакуючий півзахисник, який має у своєму активі досвід виступів за національну збірну України, просто зобов’язаний вистрибнути зі штанів, але повернутись у когорту найкращих гравців нашої країни. Хлопець він талановитий, але – немає нічого вічного, будь-який талант потрібно підкріпляти кропіткою щоденною працею і постійним перебуванням на перших ролях. Чомусь віриться у те, що Безус у «Дніпрі» заграє.

Як буде на ділі – побачимо навесні.

5. Бетао

Досвідчений виконавець повертається, аби допомоги «динамівцям» поборотися на три фронти і забезпечити так звану «глибину складу», посиливши оборонну лінію.

Бетао:

«Ініціатива була моя. У мене зараз немає агента, і я самостійно шукав шляхи продовження кар'єри. Звичайно, зараз мені важко. Але у фізичному плані готовий вже відсотків на 90, адже в Києві почав працювати ще в листопаді. Що мені потрібно зробити, так це трохи додати у швидкості і, звісно, набратися ігрової практики».

Еберт Вілліан Амансіо, або просто «Бетон», перейшов у київське «Динамо» із «Сантоса» у 2008 році за 1,6 млн. євро. За цей час він встиг стати чемпіоном України (на офіційному сайті «Динамо» в профілі Бетао помилково вказано, що він є володарем Кубку України 2009 року – насправді бразилець тоді допоміг завоювати Суперкубок), відлучитися в «Евіан» і «Понте-Прету», а потім підмахнути піврічний контракт з тими ж «динамівцями».

Чи вдасться двічі увійти в одну річку гравцю, який за період відсутності в столиці України аж ніяк не став молодшим і здоровішим – питання, яке турбує в першу чергу. Хоча з іншого боку – «біло-сині» нічого не втрачають, по суті перебуваючи у повністю виграшній ситуації: такі досвідчені гравці (Бетао чудово знає усію внутрішню «динамівську» кухню, тому часу на адаптацію піде мінімум) на дорозі не валяються, а якщо щось піде не так (спльовуємо) – буквально за кілька місяців можна полюбовно розпрощатися без будь-яких компенсацій. Потиснувши руки і подякувавши за все.

6. Грегор Балажіц

Контракт між «Карпатами» і центрбеком Балажіцем, який є кращим бомбардиром «зелено-білих» у цьому сезоні, добіг до кінця. А це значить – словенець вільний на всі чотири сторони. Що би не говорили про зацікавленість в його послугах англійських клубів, змінити одну прем’єр-лігу на іншу Грегорові не вдасться. Як повідомляють ЗМІ, 26-річний захисник продовжить свою кар’єру в Казахстані, де складе компанію добре відомому нам усім Олексію Антонову. Резони Балажіца цілком зрозумілі – казахи готові платити пристойні гроші. І надати постійну ігрову практику, звісно. Що ще потрібно для щастя?

Аби закрити тему «Карпат», відзначимо також повернення нового-старого Валерія Федорчука, якого у Львові до сих пір люблять і поважають. Якщо цей трансфер вдасться провернути, то він, безсумнівно, значно посилить «карпатівський» склад і стане справжньою знахідкою для «левів». Плюс тримаємо в голові молодого хорвата Манце. А ось щодо можливого продажу лідерів команди Голодюка і Ксьонза офіційна позиція клубу проста і зрозуміла: немає сенсу розводити безпідставні плітки – ніхто з цього приводу до львів’ян не звертався. І крапка.

П.С.

Так, ми пам’ятаємо про непередбачуваний і, годі й казати, екзотичний як для наших широт перехід Марко Девіча. Але власне до УПЛ він не має жодного відношення, тому –в цьому рейтингу йому місця не знайшлося.

Роман Клименко