Олександр Єфремов: «Якщо переможе Павелко, то керуватимуть люди Суркіса»

Футбол України 6 Лютого, 19:33 475
Олександр Єфремов: «Якщо переможе Павелко, то керуватимуть люди Суркіса»  | 19-27
Колишній генеральний директор Прем’єр-ліги розповів MatchDay, чому на виборах президента ФФУ потрібно підтримувати Ігоря Коломойського, а також, як Прем’єр-ліга лобіювала інтереси одного клубу.

Колишній генеральний директор Прем’єр-ліги розповів MatchDay, чому на виборах президента ФФУ потрібно підтримувати Ігоря Коломойського, а також, як Прем’єр-ліга лобіювала інтереси одного клубу.

- Пане Олександре, вчора була інформація про те, що Прем’єр-ліга має висунути Ігоря Коломойського на посаду кандидата президенти Федерації футболу...

- Я навіть сам не знаю чому Прем’єр-ліга його не висунула. Вчора декілька клубів його підтримало. Не вірю, що десь якісь корпоративні інтереси переважили здоровий глузд. Коломойський - фахова людина, і він довів це своєю роботою у футбольному середовищі. «Дніпро», незважаючи на всі наколофутбольні моменти не потрапляв у скандали. Чи то з суддівством, чи то ще з чимось ще. «Дніпро» веде чесну гру і має гарні результати. Коломойський - складний, але розумний, і, впевнений, в нього вистачить енергії, досвіду та професіоналізму, щоб керувати українським футболом. Не хочу навіть порівнювати професійні якості Андрія Павелка чи інших кандидатів з цими ж рисами Коломойського. Думаю, що, якби Коломойський очолив Федерацію - це було б непогано для нашого футболу. І, думаю, він справді буде рівновіддаленим. Той же конфлікт інтересів, за який усі люблять говорити, при Конькові, на мій погляд, ще більш загострився. Бо раніше ФФУ очолював Суркіс, який і впливав на ситуацію, то після нього все це робив Ахметов, хоча й не керував ФФУ. Попов, Палкін, руками своїх виконавців робили все, щоб рішення приймались на користь «Шахтаря». Приймались дикі рішення!

- Але ж і ви працювали в структурі Прем’єр-ліги. Відчували, що там щось не так?

- Відчував і боровся. Але тоді це тільки починалося, а з роками цей процес лише тільки прогресував.

- Говорячи про «лобістів» "Шахтаря», ви не називаєте прізвище президента Премєр-ліги Віталія Данілова...

- Данілов, можливо, й міг, щось зробити. Але ж свого часу Данілова та Прем’єр-лігу підтримував «Шахтар». Нагадаю, що спочатку Прем’єр-ліга боролася за своє існування з Коломойським, Суркісами, Ярославським та Рабіновичем. Це була група товаришів, які не сприймали УПЛ саме з Даніловим. Але були люди, котрі його підтримували, й він йшов їм назустріч.

- Вважаєте, Данілов у такий спосіб віддячував тим, хто його підтримав?

- По-людьскі, може й так. А потім, коли вже і йому стало це не подобатися... Данілов - порядна людина, і коли почав розуміти, що щось неправильно робиться, «Шахтар» уже мав вплив на весь український футбольний світ.

- У разі перемоги Коломойського на виборах президента ФФУ, цей вплив отримає «Дніпро»...

- Ні. Коли Коломойський мав вплив на федерацію, обіймаючи посаду віце-президента, «Дніпро» потерпав від суддівських помилок. Коломойський сварився і так далі. Але ніколи не тиснув на арбітрів чи, тим паче, не пропонував їм якісь угоди, даючи вказівки. В цьому плані він дуже порядний. В нього вистачає як футбольного, організаційного, так і життєвого досвіду. І він уміє створювати команди, які працюють.

- Ви вже знаєте, хто може бути в його команді у разі перемоги на виборах?

- Ні. Але думаю, що це будуть справжні професіонали. Здивували слова функціонера Ігоря Кочетова, що Коломойський буде «весільним генералом». Так, краще вже такий «весільний генерал», ніж Павелко він сьогодні працює у Верховній Раді. Павелко - голова бюджетного комітету. Але ж Коломойський хоча б має авторитет у суспільстві. Павелку цей авторитет треба ще завойовувати. А так виходить, що, наприклад, Павелко і у Парламенті не зможе працювати на повну, й у футболі.

- Але ж те ж саме можна сказати про Коломойського, який очолює Дніпропетровську область...

- Можливо, він не часто там буває, але в самій області в нього все добре. Є і працює команда. Причому, працює правильно. А ви подивіться хто може прийти разом з Павелко. Наприклад той таки Вадим Костюченко - фахівець по боротьбі з вболівальниками.

- Ви вважаєте, що ще щось може змінитися? Більшість колективних членів уже висловили свою підтримку Андрію Павелку. Це серйозна перевага...

- Того ж Конькова підтримали усі колективні члени ФФУ. Він ішов на безальтернативній основі, і його підтримали всі - «на ура» і під «одобрямс». Але за два роки він повністю «спікся». Вважаю, що оптимальна кандидатура сьогодні, коли в країні та футболі бардак, має бути фаховою і впливовою особистістю.

- Ви ведете до того, що делегати ФФУ можуть змінити свою точку зору?

- Можливо, якщо Коломойський зробить їм цікаву пропозицію.

- На вашу думку, які зараз головні проблеми українського футболу, над вирішенням яких має працювати майбутній президент ФФУ?

- Зважаючи на ту ситуацію, в котрій зараз перебуває Україна, першочергове завдання - це зберегти чемпіонати у всіх дивізіонах. І потім, коли настане мир, треба думати над тим, як робити професійний та напівпрофесійний футбол більш масовим. Клуби другої ліги, на мій погляд, повинні мати напівпрофесійний статус. 10 команд - це смішно. Там повинно бути 45-50 клубів. Наприклад, в трьох зонах. Україна завжди була футбольним краєм. Розумію, що грошей завжди мало, але масовість футболу - це головне питання. Чим більше у нас буде професійних клубів, тим більше - аматорських. Коли професійного футболу немає, нічого не розвивається.

- Виходить, має змінитися і Прем'єр-ліга?

- Ця організація має займатися зароблянням грошей. Вона робить це лише теоретично. Коли у ліги були серйозні спонсори, то можна було заробляти. Але нинішні спонсори організації та чемпіонату - це мізер. Пошуком нових ніхто не займається. Так, зараз у всіх скрутні часи, але є люди, котрі готові інвестувати та вкладати гроші в український футбол. УПЛ раніше їх знаходила. Останні кілька років цього не відбувається. Прем’єр-ліга в першу чергу створювалася для того, щоб заробляти гроші. Сьогодні вона просто живе за рахунок клубів. Навіщо така Прем’єр-ліга? Це може робити якесь управління професійного футболу при ФФУ. Навіщо тримати такий штат? УПЛ створювалась, як альтернатива Федерації та серйозна, могутня структура, що може проводити чемпіонат. І деякі функції ФФУ делегувала УПЛ. А деякі - Прем’єр-ліга думала відвоювати. Але на сьогодні в такому вигляді, як зараз, Прем’єр-ліга недоцільна. З іншого боку в других країнах подібні організації - дуже потужні. Чому ж у нас вона така? Можливо, потрібно, щоб власники клубів допомогли, підтримали. У них є серйозні компанії, банки, яким потрібна та ж реклама. В Росії простіше: Кремль дав команду - Прем’єр-ліга зажила. А в нас треба все робити самим, але допомагати треба. У нас власники клубів - здебільшого дуже заможні люди, які тримають економіку країни. То чому вони не можуть допомогти організації, яка існує в тому числі й для них.

- Чого ви очікуєте від виборів президента ФФУ?

- Якщо «на ура» і під «одобрямс» оберуть Павелка, буде те ж саме, що й раніше. За часів Конькова. Реально керувати Федерацією буде, наприклад той же Бандурко. Знову почнуться розмови про конфлікт інтересів, тому що всі знають чиї люди будуть біля керма - Бандурко, Костюченко, Кочетов. Це люди Григорія Михайловича Суркіса.

- А якщо переможе Коломойський? Що буде з його впливом?

- Коломойський не буде впливати. Так він авторитарний, авторитетний, але, водночас, дуже сильна і розумна людина. Погодьтеся, важко бути багатим і дурним. Але впевнений, він буде роботи так, як вважає. А досвід життєвий, плюс спілкування з ФІФА та УЄФА швидко його направлять на той шлях, який веде до розвитку українського футболу. Впевнений що гірше не буде, буде тільки краще. Скажу так, якщо хтось і збирає «скальп», то це не Коломойський, а Павелко. Він голова бюджетного комітету Верховної ради, він голова федерації Дніпропетровщини і він хоче бути головою ФФУ. У чому був правий Коньков, так це в тому, що Павелка у федерації ніхто не знав. Можливо, його мало знають і зараз. Він людина не футбольна. Коломойського ж знають усі. Навіть ті, хто не слідкує за футболом. Така же в нього вдача. Тому впевнений, що це була б гідна кандидатура.