Скільки платять українським футболістам в країнах ближнього зарубіжжя

Футбол України 11 Лютого, 10:59 2171
Скільки платять українським футболістам в країнах ближнього зарубіжжя   | 19-27
Міняють України на хорошу зарплату: за якими грошима їдуть футболісти в країни ближнього зарубіжжя

Український футбольний ринок втратив за останній рік свою привабливість не тільки для легіонерів, а й для доморощених гравців. Наш чемпіонат, який ще недавно входив в європейський топ-10 за рівнем зарплат, дуже сильно постраждав через події в країні, особливо через обвал гривні. Лише гранди – «Динамо», «Шахтар» і «Дніпро» – можуть дозволити собі виконувати контрактні зобов'язання перед дорогими гравцями з річними окладами в кілька мільйонів євро. А нових набирати не поспішають...

Що стосується інших клубів нашого чемпіонату, то там ситуацію характеризує приказка «не до жиру, аби живу». У багатьох гравців зарплати в контрактах були прописані в гривні, так що обвал нацвалюти скоротив її майже в 2,5 рази. А індексувати зарплати футболістів не особливо поспішають. У сформованій ситуації чимало футболістів з українського чемпіонату подалися на заробітки в країни колишнього СНД і ближнього зарубіжжя. Хоча і там працевлаштуватися непросто: особливого попиту на наших гравців немає. Обдзвонивши ряд футбольних агентів, з'ясували, що середні місячні зарплати в чемпіонаті України, якщо не вважати топ-клуби, зараз складають 50-80 тис. гривень. У першій лізі – до 10-20 тис. Днями наставник «Іллічівця» Павлов поскаржився на те, що хотів запросити в команду півзахисника Матвієнко, але той відмовився, бо в Молдові, де він грає, платять у два рази більше. І справді, в сусідніх країнах ситуація з «зарплатних питанням» часто помітно краще.

АЗЕРБАЙДЖАН. Середньомісячна зарплата легіонерів в чемпіонаті – на рівні $20-25 тис. Не дивно, що український наставник «Габали» Григорчук з легкістю переманив до себе кілька ключових гравців «Чорноморця» – воротаря Безотосного, півзахисників Гая і Сивакова, форварда Фоміна.

БІЛОРУСЬ. Багаті клуби на кшталт БАТЕ або мінського «Динамо» платять $10-15 тис. Решта – $2-3 тис., на силу 4. Отримували б гравці і побільше, але недавно в Білорусі був прийнятий закон, що регламентує купівлю валюти. А оскільки всі зарплати платяться в місцевих рублях, то щоб перевести їх у долари, футболісти повинні сплачувати більшу комісію. Але все одно ряд українців готові грати і на таких умовах. Днями з клубом «Торпедо-БелАЗ» (Жодіно) підписали контракти колишній хав збірної України Максимов та екс-гравець «Дніпра» Сердюк. Ряд гравців з ЧУ зараз на перегляді і в інших білоруських клубах.

КАЗАХСТАН. В середньому $15 тис., але деяким і до $20 тис. платять. Тому, поряд з Азербайджаном, казахський чемпіонат один з найпривабливіших для наших гравців. Нещодавно гравцем «Ордабаси» став вихованець «Динамо» Петров.

УЗБЕКИСТАН. Столичні «Бунедкор» і «Локомотив» платять легіонерам від $10 тис. на місяць і вище. В інших клубах – $5 тис. Нещодавно в «Насаф», який свого часу під керівництвом Дем'яненка виграв азіатський аналог Ліги Європи, виїхав екс-форвард «Таврії» і «Чорноморця» Каблаш.

МОЛДОВА. У клубах-середняках іноземцям можуть платити $3-4 тис. на місяць, лідери і $5-7 тис. потягнуть.

КРАЇНИ БАЛТІЇ. Там українці можуть розраховувати на щомісячну зарплату 1,5-2 тис. євро. Плюс преміальні.

ПОЛЬЩА. У вищій лізі середня зарплатна «температура» – 5-7 тис. євро. В «Легії» і «Леха» легіонерам і до 10-15 тис. євро платять. У першій лізі, куди подалися гравці «Карпат» Гірський та Гудима (підписали контракти з «Хробри»), дають до 2 тис. Євро. Більше пощастило екс-форварду ФК «Львів» і «Севастополя» танчики, його підписав клуб вищого дивізіону «Гурнік» (Ленчна).