Рекордна перемога в сезоні!

Динамо Київ 6 Жовтня, 20:43 608
Рекордна перемога в сезоні!  | 19-27
Дві поспіль нічиї стали приводом для чергового в нинішньому сезоні шквалу критики на адресу «Динамо».

Відповісти на неї можна було тільки переконливою перемогою.

Гра у Відні проти «Рапіда» стала для Олега Блохіна черговою їжею для роздумів в пошуку оптимального складу. Вдатися до ротації тренера підштовхувала як гра підопічних, так і ситуація з дискваліфікованими. Євген Хачеріді та Браун Ідейє не мали права зіграти у звітній грі, а всього в порівнянні з грою в столиці Австрії наставник провів чотири заміни. Цікаво, що всі вони стосувалися лінії оборони.

Після півторамісячної перерви у ворота повернувся Олександр Шовковський, замінивши Максима Коваля. Ще три ротації складу стосувалися квартету захисників. На флангах замість Бенуа Тремулінаса і Данило Сілви вийшли Євген Макаренко та Олег Гусєв, а в центрі пару Александару Драговичу склав Домагой Віда.

Ігрові аспекти

Розвиток подій на полі в першому таймі не давало нудьгувати на трибунах найвірнішим уболівальникам «Динамо», незважаючи на всі негаразди вони прийшли підтримали улюблену команду. Вже на 4-й хвилині навіс з флангу Джермейна Ленса ударом головою замикав Дьемерсі Мбокані, але м'яч пройшов трохи вище поперечини. Потім Юнес Беланда пробивав з 12-ти метрів - м'яч летів у кут, але зачепивши руку захисника пішов за межі поля. Арбітр цей момент пропустив, а от у попередньому, коли Сергій Сидорчук в підкаті вибив м'яч з під ніг Болбата, вгледів порушення правил, причому покаравши попередженням не тільки Сидорчука, а й Олега Гусєва за «з'ясування стосунків».

На 19-й хвилині донеччани залишилися в меншості. Джермейн Ленс з легкістю втік від захисника і виходив один на один з голкіпером, але на підступах до штрафного був збитий Голайдо, за що той і був видален з поля. Завершився епізод чудовим ударом зі штрафного Андрія Ярмоленка. М'яч у польоті зачепив «стінку», змінив напрямок польоту і влетів в залишений Бандурою кут. 1:0!

Через шість хвилин динамівці подвоїли свою перевагу. У ході контратаки Мбокані прострілив в центр, Ленс зіграв на випередження і в дотик відправив м'яч у ворота! Динамівці зразка нинішнього сезону не були б схожі на себе, якщо не внесли б своїми руками інтригу в хід поєдинку. На 40-й хвилині Лазіч на воротарській лінії обіграв Драговича і без перешкод відправив м'яч повз Шовковського.

Другий тайм став справжнім бенефісом «біло-синіх». Наші гравці, легко долали опір суперника, забиваючи м'ячі на будь-який смак. Сім забитих м'ячів в одному таймі - такого столичні любителі футболу не бачили вже багато років. Чи не кожен удар у ворота залишеного на розтерзання Бандури завершувався зміною рахунку на табло. Всього за матч динамівці завдати 16 ударів у створ воріт, дев'ять з яких стали результативними!

Третій гол у ворота «Металурга» забив Беланда, замкнувши витончений закид у штрафну від Мбокані. Результативним виявився період з 62-ю по 67-у хвилини, коли м'яч тричі побував у воротах гостей. Ленс, Ярмоленко і Аруна буквально нокаутували суперників. Особливо ефектним виявився удар від Лукмана, з 25-ти метрів після розіграшу штрафного!

На 73-й хвилині Беланда став першим динамівцем, який забив у сезоні три м'ячі в одному матчі! Асистував марокканцеві Гусєв, який повноправно господарював на ввіреному йому правому фланзі протягом усіх 90-ти хвилин зустрічі. А завершив цей феєричний для «Динамо» вечір Мбокані, увірвавшись в штрафну і більярдним за точністю ударом забивши дев'ятий гол своєї команди!

Ключовий момент

Скоротивши рахунок перед свистком на перерву, тренери «Металурга» напевно налаштовували гравців на подальші подвиги в атаці. Наміри були розбиті вже на третій хвилині другого тайму. Беланда відновив розрив у два м'ячі, зробивши важливий крок до найбільшої перемоги «Динамо» в сезоні.

Топ-персона

Усі дев'ять забиті динамівцями м'ячі стали наслідком прекрасною колективної та індивідуальної гри киян. Вище всяких похвал зіграв атакуючий квартет Ярмоленко-Беланда-Ленс-Мбокані. Перші троє записали в свій актив сім м'ячів, а Дьемерсі виступав їм асистентом, віддавши чотири (!) результативні передачі, а на завершення забивши красень-гол!

Прем'єр-ліга 2013/14. 12-й тур

06.10.2013. м.Київ. НСК «Олімпійський», 14,935 глядачів.

«Динамо» - «Металург» (Д) - 9:1 (2:0)

«Динамо»: 1.Шовковський (к), 24.Віда, 6.Драговіч, 27.Макаренко, 20.Гусєв, 16.Сідорчук, 4.Мігел (Аруна, 54), 90.Беланда, 10.Ярмоленко (Цуріков, 70), 7. Ленс (Дуду, 72), 85.Мбокані.

«Металург» (Д): 12.Бандура, 84.Голайдо, 2.Барановскій, 44.Прийма, 15.Зотов, 33.Мамутов (Тимофеєнко, 54, Даніель, 58), 14.Александре, 9.Лазіч (к) , Полулях, 77), 8.Нельсон, 50.Болбат, 10.Мораес.

Голи: Ярмоленко (21, 64), Ленс (27, 62), Беланда (48, 71, 73), Аруна (67), Мбокані (89) - Лазич (40).

Попереджені: Сидорчук (13), Гусєв (13) - Барановський (29), Прийма (75), Нельсон (81).

Вилучений: Голайдо (19).

Статистика (у дужках - статистика за підсумками першого тайму)