П`ять думок після матчу «Генгам» - «Динамо»

Динамо Київ 20 Лютого, 17:50 3740
П`ять думок після матчу «Генгам» - «Динамо»  | 19-27
Київське «Динамо» програло перший матч 2015-го року. Підопічні Сергія Реброва поступилися на виїзді французькому «Генгаму» - 1:2.

Київське «Динамо» програло перший матч 2015-го року. Підопічні Сергія Реброва поступилися на виїзді французькому «Генгаму» - 1:2.

Весь другий тайм кияни грали у вісім польових гравців плюс голкіпер Шовковський. Словенський арбітр Славко Вінчич вилучив з поля Ярмоленка та Беланда. Гості виграли перший тайм – 1:0, але пропустили два м'ячі після перерви.

Суддя мав право вилучати динамівців

Найлегше списати поразку на дії словенського арбітра. Але слід визнати: дії Вінчича щодо двох київських футболістів були абсолютно логічними. Ярмоленко хотів зупинити гру, бо стікав кров'ю Сидорчук? Гаразд, але треба було не по ногах суперника бити навмисне (до речі, на вилучення заслуговував і Рібері у матчі з «Шахтарем», але іспанець Ундіано Мальєнко «пробачив» француза за удар Веллітона Нема), а схопити за футболку – тоді б суддя точно обмежився жовтою карткою.

А Беланда, очевидно, так і не подолав в собі образу на те, що не вийшов на поле у стартовому складі. І замість того, щоб допомогти команді, практично знищив її шанси на непрограш на стадіоні «Рудуру».

Вінчич – арбітр другої категорії УЄФА, 35 років, недостатньо досвідчений. Футболістам «Генгаму» було вигідно влаштувати провокації, знаючи, що «зелений» арбітр «купиться» і втратить важелі гри. Але провокації – це як з хабарями. Є не тільки ті, хто бере, а і ті, хто дає. Учора в Генгамі були футболісти, які влаштували провокацію, а були і ті, хто на неї піддалися.

Отже, «Динамо» виявилося неготовим до цього аспекту протистояння. І саме з цього мав почати Ребров, коментуючи вилучення Ярмоленка, а не обкладаючи суддю з усіх сторін. Хоча можна уявити, що влаштував би у такій ситуації Луческу. При тому, що за бажання Вінчич цілковито міг «домалювати» пенальті у ворота динамівців, коли Віда працював руками з суперником у своєму карному майданчику.

Гурвеннек краще провів заміни

Манданн міг «нарватися» на червону картку, штовхаючи суперника наче у вільній боротьбі? Будь ласка, прибираємо його в перерві і випускаємо Діалло – автора переможного гола. «Динамо» програвало «повітря» у першому таймі? Вперед, Тібо Жиресс – майстер флангових передач з класною лівою ногою.

Ребров натомість затягнув з виходом на поле Хачеріді, хоча перекроїти схему, коли в тебе тільки вісім польових, також непросто. А головне – який сенс був у виході Беланда, коли команда залишилася уже в меншості і їй треба було відпрацьовувати за «того хлопця» Ярмоленка? Марокканець хіба майстер гри без м'яча? Хоча, звичайно, всі ці роздуми – постфактум. Сергій Станіславович міг сподіватися на контргу навіть вдесятьох і очевидного вибору на лаві запасних в нього не було – молоді Буяльський та Калитвинцев і третій центральний захисник Хачеріді.

«Динамо» контролювало дебют гри

Забили після простої, але чітко розрахованої комбінації. Було багато передач назад, на Шовковського, зате стримали «Генгам» і «замовили» невидовищну позиційну гру – а хто сподівався, що кияни влаштують шоу у першому ж матчі сезону на розмоклому від дощу полі?

Спрощена тактика господарів

Нічого такого французький клуб не продемонстрував. Так, непогана команда з вдумливим тренером. Розхвалений півзахисник Сангаре більше гальмував атаки, ніж творив на полі, Манданн – провокував. Дійсно класно зіграв Бовю – особливо у епізоді з голом, там ще треба було уміти так зіграти той м'яч. Сподобався лівофланговий Пає – до перерви від нього вся йшла загроза. Прохід, подача – саме так невибагливо діяли генгамці. І тип голів, які пропустило «Динамо», «читався» задовго до взяття воріт – «повітря» здебільшого програвали з самого початку матчу. Ну та спробуй розібрати усіх гравців суперника, коли своїх на два менше.

Ліга Європи може вилізти киянам боком

Очевидно, що Ребров працює добротно і команда прогресує. Але успіхи «Динамо» у другій половині минулого року – швидше, загальне зниження рівня футболу в Україні. В Європі кияни мають проблеми з міцними, але далеко не блискучими командами – згадаємо «Ольборг». Тож до єврорівня - такого, щоб дозволив виграти Лігу Європи, - не дотягують. Натомість втрачають гравців – Ленс та Сидорчук не дограли у Генгамі через травми. А ще ж захищати лідерство в чемпіонаті від зазіхань «Шахтаря».

Пройдуть «Генгам» без Ярмоленка, Беланда, Сидорчука і, мабуть, Мбокані та Ленса – молодцями будуть. Але подальше просування у єврокубках, враховуючи, що «Шахтар» 11 березня має з ними закінчити, може призвести до того, що титул найсильнішого в Україні виграє команда, яка незмінно це робить з сезону 2009/10. Для динамівців, їх прихильників і більшої частини мешканців України це буде особливо прикро.