Прорив. Аналіз матчу "Динамо" - "Металург" Донецьк.

Динамо Київ 7 Жовтня, 14:57 2381
Прорив. Аналіз матчу Динамо - Металург  Донецьк.  | 19-27
Аналіз матчу 12-го туру "Динамо" - "Металург" Донецьк

Роман Сиволап. 1927.kiev.ua

Киян нарешті «прорвало». Маючи великий ігровий потенціал, команда ніяк не могла його реалізувати. Занадто велике бажання проявити себе заважало більшості футболістам демонструвати звичний рівень гри. Довго так продовжуватися не могло – колись гравці повинні були заспокоїтися. У неділю ця подія сталася. Не пощастило донецькому «Металургу», котрий потрапив під гарячу руку чи, скоріше, ногу.

Склади команд. Обидва тренера провели по три зміни в лінії оборони порівняно з попереднім матчем. Зміни в складі «Металурга» були в основному вимушені. Чечер дискваліфікований, у Насонова і О’Ді ушкодження. Продовжує відбувати дискваліфікацію основний правий захисник Морозюк. Слід відзначити, що загальні кадрові втрати «Металурга» перед матчем з «Динамо» склали одинадцять гравців.

Металург: Бандура, Голайдо, Барановський, Прийма, Зотов, Мамутов, Алешандре, Лазич, Нельсон, Болбат, Мораєс.

Натомість у «Динамо» лише заміна Хачеріді була вимушеною, легіонери – крайні захисники Сілва і Тремулінас – підпали під ротацію. І це не дивно, адже в м’ячах, пропущених у Відні, велика доля вини саме флангових гравців оборони.

Крім того, нарешті відновився і вийшов в основному складі Олександр Шовковський. Треба сказати, що легенді клубу вдалося відзначитися двома ефектними сейвами. При цьому перший із них припав на кінець першого тайму, коли суперник іще намагався пручатися і сподівався на позитивний результат.

Стратегія і тактика. Тренер донецького клубу Сергій Ташуєв у трьох матчах із лідерами українського футболу «Динамо» і «Шахтарем» не використовував лише захисний варіант гри. Паркування автобуса не було, футболісти «Металурга» намагалися в цих матчах шукати шансів у контргрі. У першому матчі з «Динамо» на кубок і матчі з «Шахтарем» така тактика дозволила конкурувати зі значно переважаючими за підбором виконавців командами. При цьому «Шахтар» із великими труднощами зумів відігратися після 0:2, а на останніх хвилинах узагалі міг залишитися без очок, якби Даніель скористався своїм шансом. У матчі чемпіонату з «Динамо» пристойно виглядати не вдалося. Деякі експерти, такі як Сергій Морозов, узагалі вважають, що футбол від Ташуєва – це авантюра (http://1927.kiev.ua/news/view/2512). Не думаю, що треба бути таким категоричним. Справді, в Україні не прийнято грати проти лідерів в атакуючий футбол. Спрощення гри, «снасть не брати, з автобуса не виходити» – такі прості принципи практикує переважна більшість українських тренерів. Ташуєв поки веде себе по-іншому. При цьому свої очки бере, а в матчі з «Шахтарем» узяв і не свої. Якщо розмірковувати подібно до експерта каналу «Футбол», то тоді взагалі весь голландський футбол можна назвати авантюрним, а тренерів Ередивізії – такими, що слабо розуміють принципи гри. Насправді це не так, і боротися за очки з «Динамо» і «Шахтарем» можна в атакувальному ключі, використовуючи елемент несподіванки та проблеми наших грандів у захисті.

Олег Блохін додав атакувального потенціалу команді, змістивши Олега Гусєва на місце правого захисника. Нарешті прорвало атакуючих гравців «Динамо»: з 12 ударів у ствір воріт 9 виявилися результативними. Така перемога повинна допомогти заспокоїтися футболістам «Динамо», що дозволить краще реалізовувати тактичні задуми тренерського штабу. Справді, Олег Блохін не вражає різноманітністю тактичних схем, але в існуючій схемі 4 – 2 – 3 – 1 велику роль відіграє ефективність гравців. Є велика різниця, коли Ленс, Беланда, Ярмоленко, Мбокані доводять до логічного завершення комбінації чи діють із нульовою ефективністю. З іншого боку, впадати в ейфорію вболівальникам «Динамо» також не варто. Не в усіх іграх можливе вилучення гравця суперника на початку гри, не всі команди будуть давати достатньо вільного простору. Головне – ця перемога дозволить зняти психологічний тиск на команду.

Бенефіс новачків. Шість м’ячів у ворота «Металурга» провели літні новачки «Динамо». Дуже важливими в психологічному плані є перші голи в першості України для Джермейна Ленса. Хет-трик Юнеса Беланди також допоможе креативному марокканському французу відчути себе лідером команди. Мбокані доводить свою різноплановість. Чотири гольових передачі – дуже добрий показник для форварда.

Усі прихильники «Динамо» сподіваються, що подібна гра новачків клубу не буде лише разовим спалахом і безперечно талановиті гравці стабільно радуватимуть яскравими діями на полі.

Прогрес молодих українських гравців Макаренко і Сидорчука. Євген та Сергій на даному етапі обходять своїх досвідчених конкурентів Тремулінаса і Вукоєвича за рівнем гри. Євген більш надійний у захисних діях, ніж колишній гравець збірної Франції, а Сидорчук ефективніший в атаці та більш настирний при захисті, ніж діючий гравець збірної Хорватії. Який пас віддав Сидорчук на хід Гусєву на 25-й хвилині, краса! Олег Володимирович дав шанс перспективним гравцям – і вони ним скористалися. Головне зараз для хлопців – демонструвати стабільність. Необхідно ставати повноправними гравцями основного складу, а не вічно ходити в перспективних.

Нарешті «Динамо» забиває зі штрафних. Після переведення Алієва у другу команду кияни практично перестали забивати зі штрафних ударів. Учора вдалося відзначитися двічі. Маючи в складі таких гравців, як Аруна, Ярмоленко, Велозу, необхідно частіше відзначатися ударами зі штрафних.

Тепер залишилася почекати, коли гравці «Динамо» заб’ють після подачі кутового чи штрафного. Враховуючи кількість таких стандартних положень у кожному матчі, підвищення ефективності користування цим компонентом є значним резервом для підсилення гри «Динамо». Тим більше при наявності в складі гравців, здатних не тільки боротися на другому поверсі, а й вигравати боротьбу, – Хачеріді, Драговича, Мбокані.

Висновки. Команда «Динамо» заслуговує на схвальні відгуки за цей матч. Нарешті киянам вдалося реалізувати свою перевагу над суперником в індивідуальній майстерності. Але про цей матч уже необхідно забути. Зараз команда опинилась у складному турнірному положенні в головних турнірах сезону Чемпіонаті України і Лізі Європи. У наступних матчах необхідні лише перемоги. Після зняття напруження головному тренеру команди Олегу Блохіну буде легше знаходити можливості для підсилення гри. Зрозуміло, що обставини не завжди будуть на боці «Динамо». Необхідно, щоб у команди з’явилася різноманітність у грі. Без неї можливі втрати очок у матчах зі слабкими суперниками і неможливі перемоги над кращими командами України.

Перемога з розгромним рахунком 9:1 підняла настрій усім прихильникам команди. Але матчі з донецьким «Металургом» не є визначальними в історії розвитку клубу «Динамо» Київ. Навіть такі яскраві перемоги не можуть замінити стабільно високого рівня гри і перемог у матчах за трофеї. Тренерський штаб і керівництво клубу повинні розуміти, що саме боротьби за трофеї чекають уболівальники. Матч із донецьким «Металургом» підтвердив, що кадровий потенціал дозволяє розраховувати на високі турнірні досягнення. Натомість факти поки що не підтверджують, чи дозволяє розраховувати на такі досягнення тренерський склад. Негативу в тренерській роботі зараз значно більше, ніж позитиву. Мало хто вірить, що Олег Блохін як головний тренер здатен вивести команду на новий, вищий рівень гри. Це ж стосується і менеджменту клубу взагалі. Проблеми клубу значно глибші, ніж не зіграність новачків і неврівноважені нерви гравців. Хоча у президента клубу є всі можливості, щоб змінити теперішній стан речей.