Михайло ФОМЕНКО: "У нас з самого початку роботи в збірній кожна гра як остання"

Динамо Київ 7 Жовтня, 18:01 715
Михайло ФОМЕНКО: У нас з самого початку роботи в збірній кожна гра як остання
У п'ятницю збірна України зіграє вирішальний матч за вихід на Чемпіонат Світу: у Харкові наша команда схрестить шпаги зі збірною Польщі. Сьогодні в 17:30 головний тренер жовто-синіх Михайло Фоменко дав на базі київського "Динамо" в Конча-Заспі традиційну передматчеву прес-конференцію.

У п'ятницю збірна України зіграє вирішальний матч за вихід на Чемпіонат Світу: у Харкові наша команда схрестить шпаги зі збірною Польщі. Сьогодні в 17:30 головний тренер жовто-синіх Михайло Фоменко дав на базі київського "Динамо" в Конча-Заспі традиційну передматчеву прес-конференцію.

- Матч проти Англії ви назвали матчем життя. А як назвете матч проти Польщі ?

- Матч другого життя. Ви прекрасно розумієте, що у нас з самого початку роботи в збірній кожна гра була як остання. Зараз чотири команди в групі мають шанс потрапити на Чемпіонат Світу безпосередньо або через стикові ігри .

- Наскільки важливо для команди і гравців, що поєдинок все-таки відбудеться з уболівальниками?

- Наведу приклад. Ви прийшли на зустріч, а хтось не з'явився . Футболісти, насамперед, грають для вболівальників, і їх не даремно називають 12- м гравцем . Та й який футбол без вболівальника? Це не футбол.

- Чи будете ви враховувати при виборі стартового складу той факт , що матч пройде в Харкові? Чи вийдуть Едмар і Девіч в основі?

- Ми завжди виставляли, і будемо виставляти, склад виходячи із суперника , враховуючи його сильні і слабкі сторони. Тільки це буде причиною при визначенні основного складу.

- Чому ви вирішили викликати Гая ? У якій ролі ви плануєте його використовувати? Він грав і атакуючого півзахисника , й опорного , і навіть на фланзі оборони ...

- Кандидатів у збірну багато, Гай - один з них. Ми намагаємося періодично з деякими з них познайомитися ближче, попрацювати і поспілкуватися. Одна справа спостерігати за його грою в клубі, з боку, й інше - безпосередньо у збірній. Це ж стосується і Валерія Федорчука.

- У матчі проти Чорногорії оборона збірної Польщі неприємно здивувала . На неї зійшло затемнення або ж такий зараз нинішній рівень захисників поляків ?

- Складно сказати . У всіх команд бувають провальні і вдалі ігри .

- Учора центральний матч туру між Дніпром і Металістом дограний не був...

- Думаю, всім сподобався перший тайм гри, з одного боку і з іншого. Я нікому не можу пред'явити претензії в плані самовіддачі. Старалися всі . Як би склався другий тайм, складно прогнозувати. Сталося те, що сталося. Але якщо відбувається НП зі світлом, добре мати запасні варіанти, що дозволяють відновити освітлення і продовжити гру. Це очевидно.

- Чи не відбилася та перепалка , яка виникла між «Металістом» і «Дніпром» на відносинах футболістів , викликаних з цих команд у збірну ? Чи задоволені ви формою гравців збірної України?

- Говорити про взаємовідносини двох клубів з мого боку буде некоректно. Нехай самі розбираються . Коли футболісти приїжджають до збірної, все змінюється. Будь-яка команда, тим більше збірна - це сім'я. У сім'ї не прийнято з'ясовувати стосунки.

Що стосується форми, в якій знаходяться футболісти , то ми сьогодні проведемо тренувальне заняття і подивимося на стан гравців. Деякі прибули раніше в збірну, деякі - на день пізніше. Для них проведемо різні тренування, визначимо їх стан, проведемо відновлювальні процедури .

- Наскільки вас переконала гра Кучера в обороні? Чи будете ви як і раніше робити на нього ставку?

- Якби не були задоволені його рівнем майстерності , то і в збірну не викликали. Але Кучер не тільки викликається, але і грає практично у всіх матчах. Та й у клубі він стабільний гравець основи . У всякому разі, кращих поки нема.

- Чи не вважаєте ви , що психологічний стан збірної України зараз краще , ніж було перед першим матчем проти Польщі?

- Я б не сказав , що він є набагато кращим. Ви повинні розуміти, що поляки на нас дуже образилися за поразку на своєму полі. Вони постараються реабілітуватися. Наші хлопці це розуміють.

- Чи всі викликані футболісти прибули у розташування збірної ?

- Так, всі на місці.

- Роман Безус переніс мікрооперацію на серці. Ви будете на нього розраховувати в найближчих матчах?

- Так, у нього були проблеми у вигляді аритмії , і йому потрібна була операція . Ми не планували викликати Безуса, але поспілкувавшись з лікарями і з ним, виявилося, що Рома вже 2-3 дні тренувався індивідуально, а потім працював і в загальній групі. Тому ми на нього розраховуємо, тим більше, що він є гравцем, який може вийти і змінити ситуацію в грі.

- Які слабкі сторони у збірної Польщі?

- Не хочу розкривати карти перед тренерським штабом команди Польщі. Мої відповіді будуть не щирі в силу бажання не розкривати карти. Думаю, тренер Польщі зробив би те саме, почувши таке запитання . А просто базікати, гадаю, не варто.

На цьому спілкування журналістів з наставником нашої національної дружини підійшло до кінця , і Михайло Іванович відправився до своїх підопічних, щоб провести відкрите тренування .