Платіні: "Футбол не буде миритися з расизмом"

Динамо Київ 8 Жовтня, 17:39 659
Платіні: Футбол не буде миритися з расизмом
У понеділок, 7-го жовтня, президент УЄФА Мішель Платіні у своєму виступі перед членами ООН у Женеві підкреслив рішучість футбольного союзу боротися з расизмом і нетерпимістю.

Президент УЄФА виступив зі своєю промовою напередодні чергового "Тижня FARE" по боротьбі з расизмом, яка буде використовувати для реалізації своїх ідей матчі третього туру групових етапів Ліги чемпіонів і Ліги Європи.

"У футболі і в щоденному житті ми робимо набагато більше, ніж просто боремося з расизмом. Ми протистоїмо усіляким формам дискримінації. Футбол - найпопулярніший вид спорту на планеті, і він є відображенням суспільства, в якому існує", - зазначив Платіні.

"Внаслідок своєї популярності футбол повинен служити інструментом для того, щоб зробити суспільство більш терпимим до різноманітності. Футболісти мають право, щоб до них ставилися з повагою", - підкреслив на засіданні президент УЄФА.

Президент УЄФА перерахував заходи, прийняті Союзом європейських футбольних асоціацій в рамках програми нульової терпимості до расизму і дискримінації.

У них входить робота з суспільством при поєднанні освітнього підходу з доречними формами покарання, а також пов'язані з діяльністю УЄФА програми по залученню уваги до проблеми.

Перед іграми турнірів УЄФА глядачам демонструються тематичні відеоролики, а арбітри наділені правом переривати або зупиняти матчі в разі расистської поведінки на стадіоні.

"У наші дні футбол не буде миритися з жодною формою дискримінації, що ґрунтується та на расових, культурних, релігійних чи сексистських принципах", - додав він.

"УЄФА робить конкретні кроки і діє відповідним чином для боротьби з цим недугом", - цитує Платіні офіційний сайт ФФУ.