Євген Коноплянка: «Ми вийдемо на поле і будемо «рвати»

Динамо Київ 9 Жовтня, 19:30 979
Євген Коноплянка: «Ми вийдемо на поле і будемо «рвати»
Півзахисник збірної України, котрий 29 вересня відзначив своє 24-річчя, нині є одним з лідерів команди. Значною мірою, саме виконання Коноплянки визначає характер гри «синьо-жовтих» в атаці.

Півзахисник збірної України, котрий 29 вересня відзначив своє 24-річчя, нині є одним з лідерів команди. Значною мірою, саме виконання Коноплянки визначає характер гри «синьо-жовтих» в атаці. Євген сміливо вів партнерів вперед у матчах проти Сан-Марино й Англії, однак поза футбольним полем залишився стриманим в оцінці індивідуальних здібностей. Напередодні ключового матчу українців у груповому турнірі Євген, у першу чергу, надає значення саме командному духу у збірній.

-  Євгене, у матчі проти Англії на «Олімпійському» збірна України створила достатньо гольових моментів, однак не змогла їх реалізувати. Чого не вистачило національній команді для перемоги над грізним суперником - впевненості у своїх силах, фарту чи ще чогось?

-  Ми зіграли непогано. Англія - не Сан-Марино, тому, до певної міри, ми  боялися відкривати вільні зони. Важливо було не втратити концентрацію, тому що англійці в таких епізодах моментально карають забитими м'ячами. У першу чергу, ми думали про те, щоби зіграти «на нуль». А потім вже розраховували використати свої моменти на контратаках. Можливо, нам трохи не пощастило. Але результат, вважаю,  закономірним. Турбуватися не потрібно, адже в якому б розібраному стані не була Англія,  це − серйозний опонент.

-  Чи немає у тебе розчарування з приводу того, що збірній України не вдалося після цієї зустрічі вийти на перше місце в турнірній таблиці відбору ЧС -2014, яке максимально наблизило би нас до Бразилії?

-  Зараз засмучуватися ще рано. Думаю, що сумувати потрібно буде у тому випадку, якщо ми не потрапимо на чемпіонат світу .

-  В обох попередніх зустрічах − і проти  Сан-Марино, і проти Англії,  за результатами голосування вболівальників,  тебе визнано «Найкращим гравцем матчу». А Ти сам задоволений  своєю грою?

-  Звичайно, я  відчував себе відмінно. У мене не було ніяких проблем, ніякої втоми в ногах. Окрема подяка вболівальникам − за те, що відзначили мене у цих матчах. Також для нас  було важливо, що тренери «не перевантажили» гравців перед відповідальними іграми. Звісно, навантаження повинні бути, але їх необхідно грамотно складати напередодні таких важливих протистоянь. Організм навантажується у самій грі, причому у такій мірі, що потім складно стати на ноги. Якщо правильно підходити до матчів, можна грати проти будь-якого суперника на високому рівні, без усіляких спадів.

-  Як ти налаштовуєшся на майбутній спарений тур відбірного турніру ЧС-2014 - до матчів збірної України з командами Польщі та Сан-Марино?

-  Я читав в Інтернеті, що в Харкові ми гратимемо з уболівальниками. Це великий і жирний плюс для національної команди. У нас в Україні - дуже емоційні і класні  вболівальники,  вони нам дуже сильно допомагають. В матчі з Польщею ми віддамо всі свої сили. Впевнений, що наш 12-ий гравець нас підбадьорить, ми понесемося вперед, і результат буде на нашу користь. Особисто я виходитиму  на цей матч, як на останню гру у своїй кар'єрі. Віддам все своє здоров'я, всі свої сили для того, щоби добре зіграти, і щоб команда заробила три очки.

Вважаю, що не потрібно дивитися на те, як зіграє Англія з Чорногорією. Треба  дбати про  свою гру. Спочатку візьмемо три очки в скарбничку збірної, а потім вже дізнаємося, який рахунок у паралельному матчі. Нехай суперники озираються  і дивляться, як ми наступаємо їм на п'яти. Нехай вони бояться нас, і цей мандраж в якусь мить повинен спрацювати. Ми ж спокійно готуємося до матчу. 11-го жовтня ми вийдемо на поле і будемо «рвати».

-  Чим тобі запам'яталася гра збірної Польщі в матчі, який відбувся в березні цього року у Варшаві?

-  Я дуже хотів допомогти команді у Варшаві, але через травму змушений був дивитися матч по телевізору. Емоції мене переповнювали. На мій погляд,  хлопці продемонстрували свою найкращу гру. Звичайно, в збірної Польщі - дуже серйозний підбір гравців. Але, думаю, все в наших руках!

-  Як вважаєш, збірна України в поєдинку з Польщею вибере більш атакувальну  модель гри, ніж проти Англії?

-  Ми будемо чекати на настанови тренера, йому видніше. Але я вважаю, що у нас відмінний підбір гравців: конкуренція просто зашкалює!

-  З твоїх слів легко зрозуміти,  що хлопці живуть єдиною метою, підтримують один одного. Всі сконцентровані на досягненні необхідного результату, чи не так?

-  Мені дуже подобається колектив у збірній. У нас тут «один за всіх - і всі за одного!». І не лише на футбольному полі, а й у побуті . Ми підтримуємо один одного, усміхаємося, жартуємо: все починається саме з цього дружнього ставлення. А потім ця атмосфера передається усім гравцям на футбольному полі.