П’ятнадцять друзів України. Фанати, які підтримали нашу боротьбу проти окупантів. ВІДЕО + ФОТО

Футбол України 23 Березня, 21:49 2468
П’ятнадцять друзів України. Фанати, які підтримали нашу боротьбу проти окупантів. ВІДЕО + ФОТО  | 19-27
Наводимо яскраві приклади, коли уболівальники з різних країн солідаризувалися з Україною у прагненні перемоги над агресором.

Сьогодні ж маємо змогу вкотре переконатися, що українську територіальну недоторканість поважають в абсолютній більшості країн світу. Ну а виразниками і рупорами ідей завжди були і залишаються фанати – найактивніша частина суспільства. Методи підтримки були найрізноманітнішими – від сміливої для росіян демонстрації на трибунах українського державного прапора (як у випадку з кіровським «Динамо») до хорового і могутнього виконання хіта про кремлівського хобіта.

До Вашої уваги найяскравіші випадки.

Одними з перших, хто відреагував на розстріл Небесної Сотні, військове вторгнення «зелених чоловічків» у Крим і анексію нашого півострова, були ультрас мадридської «Кастільї», резервного клубу «Реала». «Боже, бережи Україну та її героїв», - з таким гаслом мадридці зробили групове фото.

На початку березня 2014-го фанати московського «Локомотива» продемонстрували, що не всі росіяни впадають в ейфорію від думки про «Кримнаш». На матчі чемпіонату проти «Крильєв Совєтов» «залізничники» розгорнули полотно, на якому вивели «Слава Украине».

У ті ж буремні дні про себе заявили ультрас «Кубані» і молодіжна організація «Кубанська хвиля». Ось їхня заява, подана мовою оригіналу:

«Новые революционные события на родине наших предков не позволяют нам занимать нейтральную позицию и отстраненно наблюдать за всем, что происходит. Мы, казацкая молодежь Кубани решили заявить о своей поддержке Украины. После революции 1917-1922 гг. нас, казаков, отделили от вас, раскулачивали, мы пережили уничтожение, большой Голод, войну, репрессии, и мы не забыли об этом. Продолжатели дела чекистов сейчас грабят наш край: менты управляют наркотрафиком, кадыровцы беспределят по всей Кубани, безнаказанно грабя и насилуя под крышей фсб.

Путин, Гундяев и другие кремлёвские карлики строят дворцы, богаче вашего Межгорья, а нас, простых людей, обдирают до нитки. На олимпиаде путинский режим награбил около 100 миллиардов долларов, и готовит следующие распилы.

Нас всех тоже достала эта уголовная оккупация, и мы осознаем, что наш главный враг находится в Кремле. У старшего поколения много совка в головах. Но молодежь просыпается, становится более сознательной и все больше обращается к собственной истории.

Все мы осознали , что наше будущее не с угнетателем - Кремлем, а с нашей исторической родиной - Великой Украиной. Революция и свержение уголовной оккупации у вас дают нам пример для подражания и вдохновение в борьбе с путинским режимом. Одновременно мы понимаем, что силы наши неравные, поэтому мы будем ждать освободительную Украинской Армии на землях солнечного Кубанского края.

Слава Украине!»

Як ви пам’ятаєте, рік тому «Барселона» також грала із «Ман Сіті» у плей-офф Ліги чемпіонів. Перед поєдинком на «Камп Ноу» поруч із легендарною ареною пройшла акція «Збережи Україну! Покажи російському «Газпрому» червону картку», до якої долучилися фанати і «Барси», і «Сіті».Вони скандували «Путін стоп», «Мир Україні» і «Вчора – Грузія, сьогодні – Україна, завтра – Європа».

Ніколи не доводилося сумніватись у прихильності братів-грузинів. Цей гостинний народ вже пізнав «русскій мір» кілька років тому, а тому як ніхто інший розуміє українську трагедію. У лютому 2014-го футболісти клубу «Сіоні» (Болнісі) вшанували героїв Небесної Сотні, винісши на поле перед матчем із «Чіхурою» не лише грузинський стяг, але й український.

На хвилі шаленої популярності хіта про х*йла фанати тбіліського «Динамо» виконали його на домашньому матчі кваліфікації ЛЧ проти казахського «Актобе».

А три місяці тому тбілісці змонтували відеоролик, щоб надихнути українців на боротьбу з окупантом.

До речі, «привіт» войовничому хобіту передавали не лише українські та грузинські ультрас. «Ла-ла-ла-ла» співали ще у кількох країнах. Насамперед, в історію увійдуть кадри з лісабонського «Да Луж», де «Бенфіка» приймала «Зеніт». В основному, «смалили» наші діаспоряни.

Було спекотно й на матчі Литва – Естонія. Прибалти, як відомо, з особливою «любов’ю» ставляться до росіян.

А це – фанати кишинівського «Зімбру». Суперхіт допоміг їм пройти у Лізі Європи австрійський «Гредіг».

Та поза конкуренцією – єднання українців і білорусів під час матчу національних збірних на «Борісов-Арені». Ця подія викликала такий резонанс, що президент Білорусі Олександр Лукашенко змушений був публічно засудити таку акцію.

До слова, перед матчем місцеві ультрас підготували партію стікерів і магнітів зі зображенням гербів двох народів - українського Тризуба і білоруської Погоні.

Одинадцятого листопада – свята дата для кожного поляка. Це день незалежності країни. Минулоріч близько 25 тисяч наших західних сусідів, серед яких левову частину становили фанати, вирушили палити російське посольство у Варшаві. Тут окупантам пригадали усе – зокрема й вторгнення в Україну. Під час акції звучала співанка «Русска курва», яку одразу ж запозичили собі на українських стадіонах.

Поміж цих подій гармонійно вписалися нечисленні, проте хоробрі фанати кіровського «Динамо»із другої ліги чемпіонату Росії. Під час одного з матчів вони розгорнули синьо-жовтий стяг, а також зарядили «Слава Україні – Героям Слава».

Із нещодавніх акцій варто виокремити меседж від вболівальницької торсиди загребського «Динамо». «Хорватія підтримує українських братів», - вивели на полотнищі учасники потужної бригади Bad Blue Boys.

Ну й зовсім свіжі враження від події, що трапилася на матчі Ліги Європи між «Наполі» і московським «Динамо». Господарі «Сан Паоло» розгорнули банер, де написали синім по білому: «Руки геть від України! Нам не потрібна ваша диктатура. Досить вбивати наших синів». До слова, неаполітанці відсвяткували в тому поєдинку переконливу перемогу.

Олег Бабій