Руслан РОТАНЬ: «Віддати всі сили заради перемоги»

Динамо Київ 11 Жовтня, 18:53 486
Руслан РОТАНЬ: «Віддати всі сили заради перемоги»
Один із найбільш досвідчених гравців національної команди, її віце-капітан Руслан Ротань, весь попередній збір провів у постійних консультаціях з лікарями.

Один із найбільш досвідчених гравців національної команди, її віце-капітан Руслан Ротань, весь попередній збір  провів у постійних консультаціях з лікарями. Прибувши до табору національної команди  із травмою, Руслан, попри це,  не залишив розташування «синьо-жовтих»,  а до останнього прагнув відновити фізичні кондиції.  На жаль, ушкодження так і не дозволило Ротаню взяти участь у матчі проти Англії, однак його присутність у стані національної команди важко переоцінити.  Це було зайвим свідченням згуртованості команди заради досягнення позитивного результату.

- Руслане, у такі вирішальні моменти кожен гравець − на вагу золота. Розуміння важливості цього  фактора − ознака професіоналізму…  

-  Я сподівався, що нога перестане турбувати  і я буду краще себе почувати напередодні матчу з Англією.  Невеликий шанс зіграти був, а  коли є навіть мінімальна надія, потрібно за неї чіплятися. Однак період реабілітації не закінчився і лікарі не дали «добро» на гру: після м'язових травм завжди потрібно витримувати якийсь час. Хотілося морально підтримати команду в такий відповідальний момент.  Але і  у нас, і у всіх наших опонентів  вирішальна  боротьба ще попереду.  На даний момент усі ці команди мають шанс пробитися на чемпіонат Світу. Сподіваюся,  в наступних матчах ми покажемо себе з найкращого боку.

-  Наскільки психологічно складно було тобі сидіти на лавці, розуміючи, що  не можеш допомогти команді  у матчі з Англією?

-  Будь-якому футболістові хочеться виходити на поле і грати заради результату. Але це футбол, у кожного може трапитися травма. Вважаю, що хлопці дуже гідно виглядали в матчі з англійцями. Моментів у нас було не надто багато, але якби ми реалізували те, що створили, могли б і виграти. Зрештою,  результатом залишилися задоволені, рахунок - по грі. Зіграли «на нуль»,  і вся боротьба ще попереду.

-  У збірної Англії залишилося очко переваги над нашою командою після нічиєї у Києві, тому українській команді потрібно на максимумі провести два наступних матчі - з Польщею і Сан−Марино …

-  Нам зараз потрібно дивитися вперед. Важливо серйозно налаштовуватися на матч з Польщею. Для нас це «матч життя», потрібна лише перемога. Далі вже буде видно, як зіграють конкуренти. Цей  тур розставить все по місцях у турнірній таблиці: ми граємо з поляками, англійці грають з чорногорцями. Після закінчення цих матчів ми будемо знати, на що розраховувати у нинішньому відбірному циклі.

-  Але ж при певних розкладах збірну України влаштує і нічия в матчі з Польщею. Чи не думаєте про це?

-  Нічого доброго не вийде, якщо заздалегідь налаштовуватися на нічию. У футболі всі прагнуть перемогти. Навіть якщо б на нас чекав матч при порожніх трибунах, нам потрібно було б зіграти для наших уболівальників.

-  Як ти взагалі сприйняв новину про те, що збірній України належить зіграти матч з Польщею в Харкові без глядачів?

-  Цього не очікував ніхто. Футбол неможливий без уболівальників. Це не ті емоції, адже вболівальники завжди женуть свою команду вперед. Але ми - професіонали, і повинні приймати такі рішення. Є правила ФІФА, і ми повинні їх  виконувати. Ми маємо виходити  на поле і думати, в першу чергу, про нашу гру і про перемогу . Звичайно, збірна Польща - хороша команда, наш прямий конкурент. Тому в Харкові буде матч за «шість очок». 

-  На щастя,  дисциплінарне рішення ФІФА призупинене і матч проти Польщі українці зіграють за підтримки своїх уболівальників. Однак, до слова, чи доводилося тобі хоч раз в кар'єрі грати в офіційному матчі при порожніх трибунах?

-  Було діло.  2005 року ми грали при порожніх трибунах у Тбілісі: той матч зі збірною Грузії завершився внічию 1:1,  і ми пробилися на чемпіонат світу до Німеччини. Дай Боже, аби на стадіоні, який, без сумніву, буде заповненим  вщерть, ми знову подарували нашим вболівальникам непередавано радісні  емоції. 

-  Згадуючи попередній матч зі збірною Польщі у березні, які ти можеш виділити найбільш небезпечні сторони у грі нашого суперника?

-  Польща - непоступлива команда. У них є дуже хороша група гравців атаки. Більшою мірою, йдеться про представників дортмундської «Боруссії». Але у кожної команди є як плюси, так і мінуси. Тренери нам ще розкажуть, за рахунок яких дій нам необхідно обіграти суперника.

-  У Варшаві збірна України дуже вдало ловила Польщу на контратаках. Цього разу буде домашня гра. Як вважаєш, чи буде відрізнятися тактичний малюнок української команди від матчу піврічної давнини?

-  Зараз ми повинні бути готовими до всього. Матч буде важкий: вигравати потрібно як Україні, так і Польщі. Нам потрібно вичавити максимум з себе і віддати всі сили для перемоги.