Футбол на монетах світу. ФОТО

Світовий футбол 14 Квітня, 00:01 4137
Футбол на монетах світу. ФОТО   | 19-27
Сьогодні ми хочемо розповісти вам про футбольну тематику на монетах світу.

Одразу обмовимось: автор цих слів за весь час колекціонування зустрічав «наживо» більше сотні монет, на яких були викарбувані різноманітні події і речі, пов’язані з Грою мільйонів.

І це – крапля в морі: з легкістю можна знайти як мінімум тисячу металевих кружалець, присвячених чемпіонатам світу і Європи, турнірам, клубам і футболістам. Описати всі ми фізично не зможемо, тому для першого знайомства з цією темою я обрав одинадцять монет (по одній на кожну позицію на полі, ага), про які і поговоримо. Запрошуємо у захоплюючий світ нумізматики – буде цікаво!

Невизнана країна: Придністровська Народна Республіка

Номінал: 15 рублів

Рік випуску: 2012

Орієнтовна вартість: 7 тисяч гривень

Одна з найдорожчих монет нашого сьогоднішнього огляду «представляє» Придністров’я і має незвичний номінал - 15 рублів. Її викарбували за спеціальною технологією, завдяки чому монета може похизуватися спеціальною покращеною якістю «пруф» - себто вона має гладеньке дзеркальне поле і контрастний матовий рельєф зображення. Ця срібна 15-рублівка, тираж якої – усього 250 штук, приурочена до Євро-2012 і заважить на 33,5 г. Непогана інвестиція, враховуючи, що ціна на неї в майбутньому буде тільки зростати!

Країна: Польща

Номінал: 100 злотих

Рік випуску: 2006

Орієнтовна вартість: 9 тисяч гривень

Ще один цікавий експонат (а який гарний!) - 100 польських злотих «Чемпіонат світу-2006 в Німеччині». Восьмиграмова «Сотка», що виготовлена із золота 900 проби, неодмінно стане чудовою прикрасою вашої колекції!

Країна: Екваторіальна Гвінея

Номінал: 200 песет

Рік випуску: 1970

Орієнтовна вартість: 2 200 гривень

Монети Екваторіальні Гвінеї, як свідчить досвід, знайти в Україні у вільному продажу – завдання не з легких. Рядові «копійки» коштують порівняно недорого, але на очі попадаються рідко – я, наприклад, за 15 років на них натикався усього лишень двічі (щоправда, у разі необхідності закрити дірку в колекції вам допоможуть вітчізняні та зарубіжні онлайн-аукціони). Ось і 200 гвінейських песет, приурочених до ЧС-1976 в Мексиці, безумовно заслуговують уваги.

Країна: Аргентина

Номінал: 20, 50, 100, 1000, 2000, 3000 песо

Рік випуску: 1977

Орієнтовна вартість: 1800 гривень

Нещодавно потрапив на очі цей цікавий набір: у сеті зібрані шість монет Аргентини, які було відчеканено до місцевого Мундіалю 1978 року. Номінали 20, 50 і 100 песо зроблені з мідно-нікелевого сплаву, а інші три монетки – зі срібла. Підозрюю, що поодинці монети будуть коштувати набагато менше, але ж у тому і вся фішка, аби мати цілий банківський набір у рідному пакуванні!

Країна: Вірменія

Номінал: 100 драмів

Рік випуску: 2008

Орієнтовна вартість: 950 гривень

Якщо ви фанатієте від Короля футболу Пеле – тоді вам ця монетка точно сподобається. У Вірменії випустили 100 драмів (місцева валюта), присвячені бразильській легенді. Кольорова монета запакована у подарунковий футляр у формі м’яча і «затягне» майже на 30 г срібла. Звісно, в обігу таку не знайти, але при бажанні з легкістю придбаєте її в онлайні. Виглядає дуже стильно і оригінально! Аби ще мати зайві гроші =).

Країна: Україна

Номінал: 2 гривні

Рік випуску: 2004

Орієнтовна вартість: 80 гривень

«Не заморськими країнами єдиними». Україна теж може похизуватися гарними монетами, присвяченими футболу – думаю, всі тримали в руках одну гривню з символікою Євро-2012? У 2004 році до майбутнього Чемпіонату світу у Німеччині Нацбанк доволі великим тиражем випустив колекційні 2 гривні. Щоправда, аби придбати таку, вам доведеться викласти від 30 до 40 номіналів – але що зупинить справжнього колекціонера у гонитві за потрібним екземпляром?

Країна: Польща

Номінал: 10 злотих

Рік випуску: 2002

Орієнтовна вартість: 400 гривень

Напередодні ЧС-2002 наша західна сусідка потішила колекціонерів цікавою монеткою номіналом 10 злотих: на кожному срібному кружальці завдяки спеціальній технології надійно закріплено… шматочок бурштину! Можете навіть не намагатися його відірвати – тримається намертво. Симпатичний експонат!

Країна: Кабінда

Номінал: 2,5 реала

Рік випуску: 2010

Орієнтовна вартість: 370 гривень

…Пам’ятаєте інцидент на початку січня 2010 року, коли автобус з делегацією збірної Того розстріляли по дорозі на матч КАН’у (тоді загинули помічник тренера, прес-секретар збірної і водій; Адебайор відбувся переляком)? То – справа рук повстанського угрупування Кабінди, бунтівного району Анголи, де місцеві сепаратисти проголосили власну Республіку. До болю знайоме… В Кабінді ще й власні монети випускають. Причому, дуже гарні – обов’язково загугліть при нагоді. Ось, наприклад, «футбольні» два з половиною реала, які було відчеканено у 2010 році: монета біметальна, тобто виготовлена з двох частин різного кольору, які вставляються одна в одну і утворюють звичну обігову форму (як-то сучасні польські 2 і 5 злотих).

Країна: не вказано

Номінал: не вказано

Рік випуску: не вказано

Орієнтовна вартість: по 90 гривень

Мессі чи Роналду? Дайте дві! І хоча ці екземпляри не можна називати монетами, адже на них відсутній номінал і країна-емітент, пройти повз ми не змогли. Вони мають великий діаметр (40 мм), покриті напилюванням із золота (24 к) і кольоровою емаллю. Там ще й автографи футболістів є! Ну чим не чудовий сувенір чи подарунок любителям футболу?

Країна: Ліберія

Номінал: загальний – 100 доларів (центр 40 доларів + 12 по 5 доларів)

Рік випуску: 2006

Орієнтовна вартість: не вказано

Ви любите збирати пазли? А якщо вони виготовлені зі срібла 900 проби, у сумі важать рівно кілограм, та ще й мають на собі номінал? Певно, в Ліберії ця дитяча забавка припала до душі - ось і вирішили напередодні німецького Мундіалю виготовити величезну збірну монету, яка має в діаметрі 120 міліметрів і складається з тринадцяти частин: круглого центру з футболістом і 12 «цеглинок» по обідку із зображенням стадіонів приймаючих міст! Маєш час – сиди збирай.

Країна: Польща

Номінал: 10 злотих – 10 гривень

Рік випуску: 2012

Орієнтовна вартість: 2-3 тисячі гривень

На іншому пазлі – рідний нашому серцю Чемпіонат Європи-2012. Національний банк Польщі випустив срібну монету (925 проба) тиражем 10 тисяч штук, яка складається з двох частин, як «інь» і «ян»: ліва половинка аверсу має герб Польщі, логотип Євро і номінал 10 злотих, права – відповідно, тризуб, кубок і напис «10 гривень». Цікава монетка символізує дружню співпрацю двох країн. А за ідею і виконання цього задуму художники Нацбанку Польщі отримують від нас п’ятірку з плюсом!

Роман Клименко