Януш Вуйчик: "Польща програла б навіть збірній Святого Миколая"

Динамо Київ 13 Жовтня, 16:49 1651
Януш Вуйчик: Польща програла б навіть збірній Святого Миколая
Колишній польський футболіст і тренер Януш Вуйчик в своєму стилі гостро розкритикував гравців і наставника збірної Польщі, яка у п'ятницю поступилася національній команді України з рахунком 0:1.

Колишній польський футболіст і тренер Януш Вуйчик в своєму стилі гостро розкритикував гравців і наставника збірної Польщі, яка у п'ятницю поступилася національній команді України з рахунком 0:1.

- Ця історія почалася в той час, коли ми стали організаторами Євро-2012. З тих пір у нас було чотири роки на те, щоб створити нову, сильну збірну. Але не було зроблено абсолютно нічого. Євро показало, що у нас немає збірної. Стало зрозуміло, що у нас немає гравців, немає тренерського штабу... Ми попросту в темній дупі! Немає сенсу думати про наступний відбір, тому що у нас немає ким грати. Що говорити, якщо навіть перемога над любителями з Сан-Марино 5:1 розглядалася як успіх. Хлопці сходили в бар, а потім вийшли грати з нашими професійними гравцями.

Те, що Форналік говорив після матчу з Україною, не можна було слухати. Ця людина не знає, що говорить. В збірній немає жодного прогресу, і я поняття не маю, як все виправити. Цей хлопець не мав мужності зізнатися, що він нікуди не годиться. Цей капелюх не його розміру. Він тренував "Рух" (Хожув), але це не збірна Польщі. Це не його гра, не його калібр. Він завжди намагався перетворити поразку на успіх, але це був коваль без молота і кузні. Тепер ми літаємо в космосі, і я не знаю, коли впадемо на землю.

Чого слід очікувати від матчу проти Англії? Вони проїдуться по нас, мов каток, так що ми не знатимемо, як потрапити на літак. Кого б ми не виставили, матч буде виглядати як наша остання гра з Сан-Марино. Британці покажуть нашим гравцям, для чого професійному футболістові ноги і голова.

Хто може замінити Форналіка? Я прошу вибачення у всіх, але серед польських тренерів я не бачу людини, яка б вивела нас з руїни. Тут, в цій псевдолізі, яка наближається до рівня чемпіонату Мальти чи Люксембургу, немає тренерів. Іноземці? Так, потрібен хтось з футбольного світу. Хтось, від чийого вигляду половина збірників накладуть в штани. Алекс Фергюсон? Ферґі в кращому випадку може приїхати до нас на віскі, хоча я не знаю, з ким би він тут міг випити.

Чи є плюси в тому, що ми не вийшли на чемпіонат світу? Є така приказка: що тебе не вбиває, робить тебе сильніше... Ми пам'ятаємо, чим закінчувалися останні чемпіонати з нашою участю. Наші гравці отримували прочуханки від усіх. Ми просто їздили на екскурсію. Тренер міг заздалегідь сказати адміністратору, щоб він не розпаковував всі сумки, щоб йому потім не робити зайву роботу. Якщо б ми поїхали на цей чемпіонат, це була б трагедія. Нас би обігрували всі - білі, чорні, жовті! Навіть збірна Святого Миколая, - цитує Вуйчика Sport.tvp.pl.