Як Маркевичу розбудити Коноплянку та навіжену столичну публіку

Футбол України 9 Травня, 19:30 1606
Як Маркевичу розбудити Коноплянку та навіжену столичну публіку   | 19-27
«Дніпро» у першому півфінальному матчі Ліги Європи проти «Наполі» досяг сприятливого результату, вирвавши у важкй грі нічию 1:1

Тепер дніпропетровцям потрібно добре поміркувати, як 14 травня у Києві зберегти позитивний результат. Багато що у цій грі залежатиме від рішень головного тренера команди Мирона Маркевича та її лідера – Євгена Коноплянки, який учора був зовсім не схожий на себе.

Тактика

У першому півфінальному матчі проти «Наполі» Маркевич зробив відверту ставку на нічию. Він розташував у півзахисті одразу трьох руйнівників – Валерія Федорчука, Джабу Канкаву та Руслана Ротаня - та примусив сконцентруватися на обороні власних воріт навіть гравців, що зазвичай думають виключно про атаку - на чолі з Євгеном Коноплянкою. В першому таймі гри це спрацювало і дніпропетровці не дозволили неаполітанцям створити жодного гольового моменту.

Але по перерві події почали розгортатися за найгіршим для гостей сценарієм. На 50-й хвилині «Дніпро» пропустив гол після кутового від Давіда Лопеса. Потрібно віддати належне Мирону Маркевичу, який почав одразу перелаштовувати гру команди та підсилювати напад – «Дніпру» був потрібен виїздний гол. На поле вийшли атакуючі півзахисники Бруну Гама, Роман Безус та центрфорвард Євген Селезньов, який у підсумку й зрівняв рахунок та став героєм матчу.

Можна не сумніватися, що у Києві «Дніпру» теж доведеться стримувати потужну неаполітанську атаку. І найгіршим варіантом у домашньому матчі буде гра на утримання рахунку, хоча нульова нічия виведе дніпропетровців до фіналу, завдяки забитому у гостях голу.

У Неаполі дніпропетровці, перебуваючи у масованому захисті, грали на відбій, а коли у нашої команди починала виходити комбінаційна гра, то біля воріт Дениса Бойка ставало набагато спокійніше. Тому Мирону Маркевичу потрібно використати за тиждень весь свій величезний досвід, аби здивувати свого візаві Рафаеля Бенітеса, якого вважають одним з найвправніших тактиків Європи. «Наполі» відчуває власну силу і навряд чи чекає від «Дніпра» активних атакувальних дій у Києві. Тож є нагода італійців на «Олімпійському» ошелешити.

Лідер

Наступальний потенціал «Дніпра» неможливо уявити без Євгена Коноплянки. Через лівого вінгера дніпропетровців будується переважна більшість комбінацій. А коли гра не клеїться, то одноклубники також воліють пасувати на свого лідера – Коноплянка гравець, який здатен організувати гол «з повітря».

Але всього цього не було помітно у четвер у Неаполі. Гравці італійського клубу влаштували Євгену персональне «катеначчо», наглухо перекривши лівий фланг дніпропетровської атаки. Тож Коноплянка у першому півфіналі запам’ятався не звичною творчістю у наступі, а рутинною працею в обороні, і, по суті, виконував функції лівого захисника.

В тому, що головна зброя «Дніпра» на стадіоні «Сан-Паоло» мовчала, не лише заслуга гравців «Наполі», але й провина «справжнього» лівого захисника дніпропетровців – Лео Матоса, який не надавав партнеру по флангу належної підтримки у вигляді вчасно піднесених «набоїв».

Тож Мирону Маркевичу потрібно придумати, як у Києві розв’язати Євгену Коноплянці руки, розбудити його, зіграти зрештою на його амбіціях. Коли ще, як не у єврокубковому півфіналі, одному з найталановитіших українських футболістів доводити, що він насправді гравець світового рівня і вартує тих мільйонів, які за нього просить «Дніпро» у суперклубів.

Ротація

«Дніпро» у Неаполі провів виснажливий матч, а вже 10 травня дніпропетровцям належить грати у чемпіонаті країни проти «Зорі». У національній першості команда Мирона Маркевич йде другою, веде напружену боротьбу з «Шахтарем» за «срібло» та місце у кваліфікації Ліги чемпіонів та навіть зберігає примарні шанси на «золото», яке швидше за все дістанеться «Динамо» - за чотири тури до фінішу кияни випереджають дніпропетровців на шість очок.

За двома зайцями вгнатися важко, тож Мирону Маркевичу необхідно вибрати, яка мета для нього пріоритетна. Що обере тренер, неважко здогадатися – «срібло» чемпіонату країни дніпропетровці уже здобували. А от у єврокубковому півфіналі грають вперше у своїй історії. Непотрібно, мабуть, й нагадувати, що за часів незалежності у вирішальному матчі континентального турніру грала лише одно команда – «Шахтар», який здобув Кубок УЄФА у 2009-му році.

Тому у недільній грі із «Зорею» дніпропетровцям потрібна ротація складу. Лідери повинні відпочити та зібратися з думками й силами на, можливо, найважливіший матч в кар’єрі.

Аншлаг

У нинішньому сезоні УЄФА заборонила «Дніпру» грати єврокубкові матчі у Дніпропетровську. Домашньою ареною для команди Мирона Маркевича став столичний НСК «Олімпійський».

Київська публіка приймала дніпропетровців не надто гостинно. Найвідвідуванішою на груповому раунді Ліги Європи виявилася гра з італійським «Інтером», яка зібрала 25 тис. глядачів. На азербайджанський «Карабах» та французький «Сент-Єтьєн» прийшли ганебні 3 тис. вболівальників, примусивши головного тренера пошкодувати, що «Дніпру» в УЄФА не дозволили грати хоча б Львові, де публіка не так розбещена міжнародними баталіями.

Не надто покращилася ситуація й у плей-офф, де на домашні чвертьфінали проти нідерландського «Аяксу» та бельгійського «Брюгге» прийшло подивитися трохи більше 10 тис. фанів. Це дуже мало.

14 травня «Дніпру» на «Олімпійському» потрібен аншлаг. Дванадцятий гравець.

70 тисяч навіжених вболівальникві, які на головній арені країни допомогли збірній України перемогти у стартовому матчі Євро-2012 шведів, здолати в стиковому матчі відбору чемпіонату світу-2014 французів, а київському «Динамо» знищити у нинішній Лізі Європі англійський «Евертон».