Мирон Маркевич: «Тут немає нічого дивного»

Футбол України 11 Травня, 09:45 1763
Мирон Маркевич: «Тут немає нічого дивного»
Головний тренер «Дніпра» – про поразку «Зорі».

— Те, що «Зоря» така непереможна для «Дніпра» — містика чи є якесь пояснення?

— Склад сьогодні експерементальний. У нас не було можливості поставити захисників, які грали з «Наполі». У нас лишилося їх четверо, і ризикувати сьогодні ми не мали права. Так і Дуглас поки що не зовсім хорошому стані. Крім того, «Зоря» — організована команда, давно грає одним складом. Можна було ризикнути і сьогодні — поставити всіх, і, напевно, був би інший результат. Не кажу, що ми б точно виграли, але все могло скластися інакше. Подивилися наш найближчий резерв. Ви самі бачили картину. Тут немає нічого дивного.

— Після сьогоднішньої поразки ви як тренер можете перевести подих і зосередитися на двох турнірах, де є можливість дістатися до максимуму...

— Розумієте, що футболісти, тренерський склад — всі думками в грі з «Наполі». І як би я не налаштовував футболістів, що б не говорив, все одно вони хочуть зіграти той матч, і зрозуміло, що кожен вирішив поберегти себе. Нікуди не дітися — це все зрозуміло. Тому в четвер у нас, напевно, основна гра. Але не хотів би загострювати, бо буде гірше. Потрібно виходити грати, показати свої найкращі якості. Ясно, що «Наполі» — серйозна команда, але потрібно свій шанс використати.

— Думаю, ви прекрасно розуміли, що «Зоря» буде мотивована «Шахтарем», і ви повинні були враховувати вектор суддівства. Два приклади: Гама отримує жовту картку, а ще ваш колега матюкається, а четвертий арбітр від нього тікає. Можливо, вам потрібно було індивідуально з кожним футболістом, особливо з іноземцями, поговорити? Прикро було це бачити.

— Ви ж розумієте, де ми живемо. Я з вами згоден. Не хочу порівняння, але «Дніпро» повинен був стати чемпіоном у минулому році. Ви знаєте, що з ним зробили. У позаминулому році «Металіст» повинен був стати чемпіоном, був взагалі попереду на 5 очок, і з нас зробили клоунів. Опустили і сказали не дай Бог піднімете голову. Це наш футбол. Може, черга дійде і до футболу — почнуть цим займатися серйозно. Я розумію, зараз в країні речі важливіші футболу, але, може бути, колись і до футболу дійде справа. Повинні серйозно зайнятися люди, які можуть це зробити і поставити всіх на місце.

— В якому стані Шахов? І чи не позначиться ця поразка на грі з «Наполі» у психологічному плані?

— Сподіваюся, що ні. Зараз я зібрав команду, заспокоїв. Сподіваюся, що буде інша ситуація через три дні. Шахов сьогодні спробував тренуватися — начебто все нормально. Але він пропустив чотири дні. Звичайно, будемо його готувати на заміну. Сподіваюся, за останні три дні він підійде. Збираємо всіх, хто є живий.

— Ви знаєте, що в Києві очікується аншлаг? Трибуни поженуть команду вперед?

— Дай Бог.

— З Селезньовим нічого не сталося?

— Ні-ні, все нормально, - цитує Маркевича офіційний сайт «Дніпра».