Вадим Євтушенко: «У нас є гравці, які, швидше за все, влітку перейдуть до першої команди»

Динамо Київ 11 Травня, 12:20 589
Вадим Євтушенко: «У нас є гравці, які, швидше за все, влітку перейдуть до першої команди»
Старший тренер «Динамо-2» прокоментував перемогу своїх підопічних у грі з «Геліосом» у Харкові.

- Насамперед, я дуже задоволений змістом гри. Вважаю, що сьогодні був цікавий матч для глядачів, обидві команди зіграли дуже добре. Ми знали і бачили, що «Геліос» після зміни тренера вже п'ять турів не знав поразок. Команда на ходу, добре «біжить», добре бореться. Ми налаштовували хлопців, по-перше, не програти в швидкості, але в той же час налаштовували показати свою гру. Вважаю, що нам вдалося це зробити. Ми спокійно діяли у фазі розвитку атаки. Незважаючи на те, що суперник намагався нас пресингувати, ми все одно виходили в атаку і створили досить-таки багато небезпечних моментів.

Шкода, що ми як і раніше мало забиваємо, тому і виходять такі нервові кінцівки, коли «Геліос» влаштував навалу в кінцівці і будь-який навіс в штрафну площу небезпечний. Щоб убезпечити себе від таких ситуацій, потрібно забивати більше голів. На жаль, ми поки ще далекі від ідеалу в цьому плані. Але в цілому команда сьогодні зіграла дуже добре.

Я радий за Яремчука, ми його сьогодні спеціально поставили на позицію нападника, тому що він їде завтра у складі юнацької збірної України на Чемпіонат світу, і там буде грати нападника. Не домовляючись про це з тренером збірної, ми просто дали йому можливість потренуватися на цій позиції, і він зіграв на ній дуже добре. Потім він повернувся на свою звичну позицію і теж відіграв на ній добре.

Також нас на якийсь час залишає Ісраїлов, який їде на відбірковий турнір Олімпійських ігор. Він теж провів матч на високому рівні, через нього ми могли виходити в атаки, будувати контратаки. Я назвав двох, але сьогодні всі хлопці заслуговують схвальних слів.

- У перерві, ведучи в рахунку 1:0, ви вносили якісь корективи в гру?

- Звичайно, завжди є якісь коригування. Акцент був на те, щоб наші центральні півзахисники встигали перебудовуватися на оборону, тому що після довгих передач на фланги у виконанні «Геліоса» виникали ситуації, коли суперник опинявся один у один з крайнім захисником. Звичайно, крайній захисник повинен мати підстраховку, тому центральні півзахисники повинні перебудовуватися швидше і закривати зони, щоб гравець не міг зміститися з флангу в центр для удару або небезпечного навісу.

- У кінцівці матчу було багато неспортивної боротьби, чим це було викликано?

- Насамперед, це пов'язано з тим, що суперник хотів врятувати матч, вони почали нагнітати. Звичайно, у нас досвіду поки не вистачає, і десь емоції переповнюють. Хоча за такої гри у нас були ідеальні шанси для контратак, аби забити гол і заспокоїти матч. Але боротьба є боротьба. Скільки перемог ми вже втратили в такій ситуації, коли вели в один м'яч, але його не вистачало у підсумку. Хлопці хвилювалися і старалися, як могли. Поки що їм трохи не вистачає досвіду, щоб спокійно зіграти в такій ситуації і зробити хорошу разючу контратаку.

- Сергій Ребров взяв когось із вашої команди «на олівець»?

- У нас є гравці, які, швидше за все, влітку перейдуть до першої команди. В ній існує розширений список, в який входить основний склад і молодіжний, дублюючий – у них одна заявка. У нас окрема заявка, і ми не можемо ні брати, ні віддавати гравців протягом півроку. Але у нас є гравці, які цікавлять головного тренера. Поки ми навмисне не озвучуємо їх імен, тому що все-таки потрібно дограти сезон, а потім вже буде розбір.

- Сьогодні «Динамо-2» здобуло першу гостьову перемогу після зимової перерви і під вашим керівництвом. Сьогодні була, мабуть, найкраща виїзна гра? Враховуючи її характер, не виникало бажання зіграти з двома опорними півзахисниками, про що ви говорили після минулого матчу?

- Звичайно, при такій навалі, яка була сьогодні в кінцівці, таке бажання все одно виникало. Однак цифри не грають ролі, використовуєш ти розстановку 4-2-3-1 або 4-1-4-1. Все одно гравці повинні виконувати свої обов'язки і закривати ті зони, які їм запропоновані. Звичайно, в такій ситуації, хотілося б мати в складі і Лео Мессі, який сьогодні на контратаці міг би забити гол і заспокоїти гру. Але це все жарти.

Так, сьогодні за темпом була одна з кращих ігор. У минулому виїзному матчі, в Дніпродзержинську, ми теж дуже добре виглядали, але там була трошки інша гра. А сьогодні, на мій погляд, був дуже хороший темповий матч. Хлопці витримали темп протягом всієї гри. Я цим дуже задоволений.