Артем Франков: «Народ по-справжньому відкрив для себе красу ставок»

Динамо Київ 12 Травня, 14:19 1187
Артем Франков: «Народ по-справжньому відкрив для себе красу ставок»
Головний редактор журналу «Футбол» — про підозрілі матчі в українському футболі.

Головний редактор журналу «Футбол» — про підозрілі матчі в українському футболі, - інформує matchday.ua.

«Наш футбол останнім часом «квіте», як, напевно, ніколи. Народ по-справжньому, з глибоким проникненням, відкрив для себе красу ставок і рідкісну можливість годувати себе і сім'ю, хоча б і не платили зарплату. Більш того, напевно, і клубний бюджет можна поповнити відповідним чином, навіть без відома суперника, який хіба може за підсумком відчути себе повним ідіотом... Чуток і чогось схожого на чутки стільки, що створюється повне враження мало не ланцюгової реакції — система йде в рознос! Вболівальники шумлять, вимагають щось робити, самі толком не уявляючи — що саме. І потрібно щось робити, ризикуючи якщо не угробити футбол, то капітально його прорідити.

Справді, що можна зробити? Зрозуміло, я про комітет ФФУ з етики та чесної гри. Відповідь сумна: майже нічого, як не старайся. Можна направлено злити деяку інформацію в пресу, можна посадити шанованих людей і змусити їх сказати, що матч і справді виглядає якось дивно... Але поки у нас не буде відповідного законодавства (найважливіше! «Ну ми провели «договірняк» — і що?»), поки ми не маємо ні найменшої можливості оперативної роботи (прослуховування, допити тощо), поки немає постійного зв'язку з УЄФА (посада офіцера за зв'язком з Європейським союзом футбольних асоціацій була скорочена давним-давно і відновлена лише нещодавно) і немає чітких розкладок по ставках — хто, навіщо, чому, аномальні розміри, дивні котирування тощо — у нас жорстко зв'язані руки.

Нічого, положення зобов'язане змінитися на краще, варто лише звернутися від нав'язливої ідеології до конкретних проблем. Прикро, що зараз, коли потрібна чимала кількість клубів брати за тепле вим'я і не доїти, а тиснути — немає ні повноважень, ні можливостей. Ви ж розумієте, що на добровільне співробітництво («партія у нас у всіх одна і стукати повинен кожен!») також особливих надій немає, якою б святою не представлялася мета».

«А тому поки — бачили очі, що купували (хоча ніхто особливо і не платив), так їжте, хоч би й повилазило!» — написав Артем Франков на сторінках журналу «Футбол».