Конспекти ВВЛ. Прописні істини

Динамо Київ 13 Травня, 11:04 1073
Конспекти ВВЛ. Прописні істини      | 19-27
Словосполучення «конспекти Лобановського» давно вже стало одним з найбільш вживаних штампів нашого футболу. Забравши з собою 13 травня 2002 року більшість таємниць і рецептів великого успіху, Метр все ж залишив багатющу спадщину.

Словосполучення «конспекти Лобановського» давно вже стало одним з найбільш вживаних штампів нашого футболу. Забравши з собою 13 травня 2002 року більшість таємниць і рецептів великого успіху, Метр все ж залишив багатющу спадщину.

Одна з головних перлин цього справді безцінного матеріалупрописні істини, які напам'ять повинен був знати кожен з гравців команд.

Ці аксіоми не втратили своєї актуальності з роками, - інформує footclub.com.ua.

ПРИ ОБОРОННИХ ДІЯХ

1. Захисник повинен володіти точними довгими передачами м'яча, виконуваних з обох ніг, володіти високими швидкісними і швидкісно-силовими якостями, а також спеціальною витривалістю..

2. Гравець повинен вміти вибрати потрібну позицію, бути готовим вступити в єдиноборство з суперником, завжди прагнути точною передачею гравцеві своєї команди організувати атакуючі дії.

3. Якщо м'яч знаходиться перед воротами, захисник не повинен передавати його паралельно лінії воріт. Для ліквідації небезпечного моменту він зобов'язаний відбити м'яч у бік або вперед. У цьому випадку чітке руйнування завжди краще, ніж нечітке творення.

4. У безпосередній близькості від своїх воріт захисник не повинен намагатися обіграти суперника, так як це може призвести до втрати м'яча.

5. Положення захисника по відношенню до свого суперника повинно бути таким, щоб він міг бачити не тільки м'яч, але і групу атакуючих гравців суперника.

6. Якщо суперник переграв футболіста, що захищається, останній повинен переслідувати гравця, що володіє м'ячем, до закінчення ігрової ситуації. Нападник, який відчув переслідування, більшою мірою втрачає впевненість, поспішає, допускає помилки в ударах і передачах.

7. Якщо той гравець, що обороняється програв єдиноборство і партнер, намагається йому допомогти, переслідує суперника, то захисник зобов'язаний негайно блокувати «вільного» гравця суперника.

8. Якщо у боротьбу за м'яч включається захисник, інший гравець команди в цей час бере на себе його функції.

9. Після завершення атаки захисник відразу ж повинен повернутися на своє місце.

10. Після зриву атаки команди-суперника захисник повинен негайно відкритися для того, щоб через нього можна було почати атаку своєї команди.

11. Переміщаючись по футбольному полю, захисник завжди повинен перебувати між суперником і власними воротами.

12. Захисник не повинен допустити того, щоб суперник створив собі оперативно-ігровий простір, якими міг би скористатися.

13. При оборонних діях не можна безцільно відбивати м'яч, якщо немає небезпеки біля воріт, раціональніше почати атаку точною передачею партнеру, що відкрився.

14. У процесі оборони слід приймати рішення, погоджуючи їх з діями воротаря і в разі помилки останнього прийти йому на допомогу.

ПРИ АТАКУВАЛЬНИХ ДІЯХ

1. При можливості одразу ж зробити передачу партнеру, що знаходиться в більш вигідній ситуації, для продовження атакуючих дій: м'яч, що котиться або летить, переміщається швидше за гравця.

2. Після передачі м'яча атакуючому гравцеві необхідно переміститися у вільну активну для продовження дій зону.

3. Нападник не повинен стояти на місці, а відповідно ігрової ситуації змінювати позицію (гра без м'яча), так як гравця, що стоїть легко блокувати.

4. При єдиноборстві з захисником команди-суперника атакуючий гравець повинен вести м'яч, контролюючи його дальшою від суперника ногою.

5. Щоб звільнитися від опіки суперника, нападаючий повинен застосувати помилковий маневр – біг з максимальним зусиллям і раптовою зміною напрямку руху.

6. Приймаючи м'яч, гравець атаки зобов'язаний рухатися назустріч йому, виключаючи можливість перехоплення м'яча суперником.

7. Атакуючий гравець не повинен вести гру там, де на невеликому просторі зосереджено багато гравців суперника. Потрібно змінити напрямок розвитку атаки, перевести м'яч на інший фланг.

8. Перед тим як прийняти м'яч, нападаючий повинен прийняти оптимальне рішення щодо подальших своїх дій.

9. Всі атакуючі гравці повинні чітко виконувати не тільки свої завдання, націлені на завершення атакуючих дій, але і оборонні функції. При втраті м'яча нападники повинні прагнути відібрати м'яч у суперника або активними діями затримати розвиток атаки – до тих пір, поки інші гравці не займуть вигідні позиції для відбору м'яча.

10. Якщо суперник володіє м'ячем, незалежно від того, яку позицію він займає, нападники повинні прикрити найближчих гравців команди суперника.

11. Нападник повинен володіти швидкісними можливостями, добре володіти ударами по м'ячу з обох ніг і вміти боротися за оволодіння м'ячами, що летять високо.

12. Нападник не повинен боятися єдиноборства, володіти хорошою витривалістю, атлетичними якостями, швидкою реакцією, уміти приймати правильні рішення в складній ігровій обстановці.

13. У завершальній стадії атаки нападаючий повинен якомога швидше готувати і наносити удар по воротах, а також вміти грати на випередження.