10 легендарних перемог українських клубів в єврокубках. ВІДЕО

Динамо Київ 16 Травня, 16:24 7061
10 легендарних перемог українських клубів в єврокубках. ВІДЕО  | 19-27
Перемігши в четвер «Наполі», «Дніпро» вийшов у фінал Ліги Європи. Напередодні фінального матчу згадуємо 10 видатних перемог українських клубів у єврокубках.

1. Динамо – Барселона 3:1 (1993 рік)

Після провалу в 1992 році «Динамо» очолив Михайло Фоменко, який зумів вибороти чемпіонство у важкій боротьбі із «Дніпром». У серпні динамівці виїхали на турнір в Іспанію, де зіграли внічию зі «Спартаком» 2:2.

Киянам не пощастило із жеребом. Перша гра і такий суперник. Матч із «Барсою» почали обережно. Однак на 6 хвилині Шкапенко більярдним ударом забив головою перший м'яч. Каталонці перехопили ініціативу. Рятуючи свої ворота, Мізін зіграв рукою. Пенальті і червона картка. Куман зрівняв. Однак удесятьох кияни забили ще двічі. Обидва рази відзначився Леоненко. Перший м'яч із пенальті до перерви, другий – після кутового у другому таймі.
Поразка «Барселони» стала найгучнішою сенсацією єврокубків. Втім в столиці Каталонії синьо-гранатові взяли своє 4:1.

2. Динамо – Спартак 3:2

З часу розвалу Союзу минуло три роки і «Спартак» залишався найпринциповішим суперником киян. Як тільки суперники потрапили в одну групу ліги Чемпіонів, почався ажіотаж. Тим більше, що ледь не всі найкращі українські футболісти тієї пори перебралися у «Спартак». На гру в Києві росіяни прибули без дискваліфікованих Онопка і Никифорова. Підопічні Сабо розпочали із бурхливих атак. Однак невдовзі пропустили після навісу з флангу. У середині тайму Тихонов забив другий м'яч після зразкової контратаки. Натомість Михайленко не зумів забити москвичам із пенальті.

Другий тайм того матчу більшість із 90-тисяч глядачів дивилася із сльозами на очах. Але того вечора нестримним був Леоненко. Відразу після перерви він скорочує розрив, а в середині другої половини – зрівнює рахунок. За 5 хвилин до кінця Ребров, що вийшов на заміну, забиває переможний м'яч. Після гри тренер москвичів Романцев розчарувався в українському легіонері Тернавському, якому закидав погану опіку Реброва, й вивів його зі складу.

3. Динамо – Барселона 3:0 (1997)

Це був третій матч групового турніру. Підопічні голландського тренера ван Гала прибули до Києва у статусі безумовних фаворитів, але були биті хлопцями Лобановського немов школярі. Початок розгрому поклав Ребров красивим ударом із гострого кута. У середині першої половини Максимов після затяжної атаки подвоює рахунок. Калитвинцев у другому таймі ставить остаточну крапку.

4. Барселона – Динамо 0:4

Розлючені принизливою поразкою каталонці прагли реваншу. Тим більше, що напередодні здолали в Мадриді «Реал» 3:2. Луіш Фігу сфотографувався з шапкою-вушанкою в руках, і великим пальцем донизу, демонструючи жест гладіаторів, яким закликають добити ворога. Однак на полі ніякого добивання не вийшло. Настала зіркова пора Шевченка. Його хет-трик у першій половині гри, мабуть, досі сниться голкіперу Байї. Гол Реброва став контрольним пострілом. Після нього на лаві запасних пирснув зі сміху Валерій Лобановський. «Барса» була розчавлена у власному логові.

5. Динамо – Реал 2:0 (1999)

Остання легендарна перемога метра. Підопічні Лобановського після виїзних 1:1, стримали суперника в першому таймі, а в другому двічі відзначився Шевченко. Перший м'яч було забито після невдало виконаного пенальті. Андрій встиг на добивання. Другий – після вишуканої комбінації з Ребровим.

6. Дніпро – Гамбург 3:0 (2003)

У «Дніпра» був свій корифей – Євген Кучеревський. Того року він створив боєздатну команду. Після перемоги в Гамбурзі 2:1 німці усе ж поглядали на українців як вовки на чергове ягня. Однак того вечора господарі розірвали сильну німецьку команду. Михайленко забив після подачі кутового, Рикун – більярдним ударом по діагоналі. А гол Венглинського переповідати не варто. Його краще побачити. Шоковані німці лише на батьківщині зуміли прийти до тями після такого розгрому.

7. Шахтар – Вердер 2:1 (2009)

Німці грали у фіналі Кубка УЄФА без дискваліфікованого кращого легіонера – бразильця Дієго. Натомість донецькі бразильці були в порядку. Адріано відкрив рахунок після розрізного пасу. Німецький бразилець Валдо зрівняв після штрафного. Андрій Пятов, по суті, випустив м'яч у сітку. У другому таймі черга помилитися настала для голкіпера німців Візе. Він не втримав м'яч після сильного удару Жадсона. Німці втім спромоглися зрівняти рахунок, але гол суддя скасував. Досі ніхто не знає, чому. Тим не менше – перший тріумф «Шахтаря». Той рік в останньому розіграші Кубка УЄФА українські клуби взагалі були нестримними. Ніхто не міг нас спинити окрім нас самих. «Динамо» вибило «Металіст» в 1/8, а «Шахтар» – киян у півфіналі.

8. Шахтар – Рома 3:0 (2011)

В 1/8 Ліги Європи донеччанам випало грати з «Ромою». Італійці були переграні в Римі 3:2 і в Донецьку 3:0. Хюбшман забив п'ятою після прострілу, Вілліан – навісним ударом у дальній кут, Едуардо – після виходу сам на сам із голкіпером. Римляни «відповіли» нереалізованим пенальті.

9. Шахтар – Челсі 2:1 (2012)

Донеччани попри рахунок повністю затоптали аристократів. Співвідношення ударів у першій очній зустрічі групового турніру ЛЧ було 19-4 на користь гірників. Виблискувало тріо Мхітарян – Вілліан – Фернандіньо. Голи були справою часу. Тейшейра і Ферна довели рахунок до 2:0. «Шахтар» мав більше шансів на 3:0 аніж Челсі на 2:1. Тим не менше відзначився англійський клуб – гол забив Оскар.

10. Дніпро – Наполі 1:0 (2015)

Матч ще надто свіжий, щоби його переповідати. Записний фаворит був битий Селезньовим і компанією. Дніпряни вийшли у фінал Ліги Європи й довели, що матчі виграють не клубні бюджети, а чоловічі характери.