Олександр Петраков: «Не збираємося швидко їхати з чемпіонату світу»

Футбол України 18 Травня, 23:31 359
Олександр Петраков: «Не збираємося швидко їхати з чемпіонату світу»
Наставник юнацької збірної України U-20, у складі якої на чемпіонат світу вирушило шість динамівців, напередодні вильоту до Нової Зеландії відповів на питання журналістів:

- Зараз у вас найменш проблемна лінія захисту?

- Мабуть. Микита Бурда пропустив стільки часу, а зараз виглядає дуже переконливо. Я дав йому можливість повністю зіграти дві гри, ще 90 хвилин планую дати йому в матчі з Уругваєм. Те ж саме стосується і Качараби, який в «Говерлі» тільки виходив на заміну - він також повністю провів два останні поєдинки. Едік Соболь грає, тримає себе в тонусі. У всіх лініях є невеликі проблемки. Але це, скажу я вам, і добре. Якби зараз все було ідеально, і ми обіграли донецький «Металург», я знаю наших футболістів - зараз би їхали в Новою Зеландію, ніби вони вже чемпіони світу. А так у мене є спосіб на них впливати.

- Ви говорили, що у них з'явився гонор?

- Звичайно, адже вони грають в Прем'єр Лізі! Але це відбувається тому, що так склалася ситуація, поїхали легіонери, в клубах важка фінансова і економічна ситуація. Цим шансом потрібно користуватися. А вони, бачите, як себе ведуть: їм щось говориш, підказуєш, а вони проявляють свій гонор у відповідь. Хлоп'ята подорослішали.

- Здалося, хлопці були сьогодні трохи розслабленими...

- Просто вони працюють під навантаженнями. 16-го травня у нас було тестування, плюс - дворазові тренування, ми ж готуємося до чемпіонату світу. Через тривалий перельот у нас випадає три дні.

- Деякі «піжонили»...

- Ви ж самі все бачили, це не моя проблема, а клубів. Зараз мені потрібно привести їх в порядок, щоб вони зрозуміли, що в мене це не пройде. У клубах їх плекають, посилаючись на європейський менталітет, але він буде тільки через пару поколінь.

- Чи не зловили вони «зірочку»?

- Так, це є у всіх, особливо, після того, як стала відома остаточна заявка на чемпіонат світу, і вони відчули свою значимість. Кожен себе трохи беріг перед вильотом, це було видно. У підкати йшли не дуже жорстко.

- Наскільки ви, в цілому, задоволені проведеною підготовкою?

- Мені гріх скаржитися. Я вдячний за те, що ФФУ нам організувала цей тижневий збір, і клуби не підвели - відпустили всіх хлопців. Ми не збираємося швидко їхати з Нової Зеландії, дуже хочеться затриматися там числа до 23-24-го травня.