Агент ФІФА: «Топовий чемпіонат можуть підсилити Ярмоленко, Коноплянка, Ракицький, Хачеріді, Коваль і Рибалка»

Динамо Київ 19 Травня, 21:11 1800
Агент ФІФА: «Топовий чемпіонат можуть підсилити Ярмоленко, Коноплянка, Ракицький, Хачеріді, Коваль і Рибалка»
Агент ФІФА Антон Астаф'єв поділився своїми думками щодо перебігу подій під час найближчого трансферного періоду в українському футболі.

Агент ФІФА Антон Астаф'єв у інтрев'ю MatchDay поділився своїми думками щодо перебігу подій під час найближчого трансферного періоду в українському футболі.

«Більшість гравців адекватно ставиться до зниження зарплати. Але знову ж, це стосується в основному наших футболістів, українців. Іноземці, які грають у вітчизняних топ-клубах, як отримували зарплату, так і отримують - все вчасно і без пониження. Ні для кого не секрет, що більшість легіонерів у провідних українських клубах приїхали грати в наш чемпіонат саме заради хороших грошей. Тому ті клуби, які борються за чемпіонство і хочуть грати гідно в Лізі чемпіонів, хочуть утримати своїх зірок будь-якими грошима. Часто легіонери цим користуються і показують демонстративно, що вони зробили послугу, приїхавши до нас. Інше питання, що ми бачимо: наші молоді гравці в кінцевому підсумку ні чим не поступаються легіонерам. У молодих українців більше самовіддачі, мотивації, а також бажання довести, що вони нічим не гірші. Але при цьому платять їм набагато менше, ніж іноземцям», - зазначив Антон Астаф'єв.

«Але, звичайно, клас тих легіонерів, які грають зараз в «Динамо», «Шахтарі» або «Дніпрі», безумовно, дуже високий. Тому тим же Драговичем, Ленсом, Тейшерою або Дугласом Костою цікавляться топові клуби Європи. Якщо взяти останні роки, то «Шахтар» продав своїх ключових гравців саме в європейські топ-клуби та за дуже хороші суми. А, значить, по-перше, «Шахтар» знає ціну своїм футболістам, по-друге, вони дійсно відповідають рівню європейських клубів».

«Щодо того, чи багато наших гравців можуть виїхати, відповім: ні. Точніше, думаю, це будуть одиниці. Куди поїхати? У Казахстан, Азербайджан? Там вже зараз рівень чемпіонату пристойний. І далеко не кожен гравець з нашого чемпіонату зможе там підписати контракт. Звичайно, футболісти з українських топ-клубів туди не поїдуть. Їм і тут добре. Та й все ж рівень «Дніпра», «Динамо» чи «Шахтаря» не можна порівнювати з їх клубами».

«До Росії більшість гравців не хочуть їхати з політичних мотивів. В Європу? Топовий чемпіонат можуть підсилити реально максимум 5-6 українських гравців. На мій погляд, це Ярмоленко, Коноплянка, Ракицький, Хачеріді, Коваль і Рибалка. Для решти гравців, які хочуть виїхати грати до Європи, треба розуміти: щоб потрапити навіть в чемпіонат Бельгії чи Португалії, наш футболіст повинен бути на 2-3 голови краще ніж їх, місцевий виконавець. Тому моя думка, що особливого відтоку українських гравців в інші країни цього літа не буде. Можливо, труднощі, які зараз у більшості клубів України, навіть навпаки зіграють в плюс нашому футболу і розвитку молодих українських гравців. Адже, як відомо, іноді треба зробити крок назад, щоб потім зробити два кроки вперед», - резюмував агент ФІФА.