Сергій Палкін: «ДНРівський футбол» від Ротаня спишемо на емоції»

Динамо Київ 23 Травня, 11:47 2420
Сергій Палкін: «ДНРівський футбол» від Ротаня спишемо на емоції»
Генеральний директор «Шахтаря» в інтерв'ю MatchDay розповів про те, яким «гірники» бачать наступний сезон в українській Прем'єр-лізі, а також прокоментував слова півзахисника «Дніпра» Руслана Ротаня, що в кубковому матчі у Львові був «ДНРівський футбол».

Генеральний директор «Шахтаря» в інтерв'ю MatchDay розповів про те, яким «гірники» бачать наступний сезон в українській Прем'єр-лізі, а також прокоментував слова півзахисника «Дніпра» Руслана Ротаня, що в кубковому матчі у Львові був «ДНРівський футбол».

— Сергій Анатолійович, яку позицію щодо формату наступного чемпіонату України відстоював донецький «Шахтар» на зустрічі керівників клубів з керівництвом ФФУ?

— Формат чемпіонату подвіс на питанні кількості учасників наступного сезону. Всі важелі в цьому відношенні у Федерації, яка повинна визначитися з числом клубів, а потім вже самі клуби визначаться щодо формату. Так само на зустрічі піднімалися теми взаємодії з Прем'єр-лігою, суддівства, обговорювали, як жити далі. Але головне питання, звичайно, формат.

Рік тому ми теж збиралися, — були майже всі власники клубів, обговорювали, який буде чемпіонат, але в підсумку нічого не вирішили. А зараз прийшли до проблеми того, що відвідуваність впала, і інтерес до багатьох матчів пропадає. Наш орієнтир — сформувати такий чемпіонат, щоб він був цікавий. Вболівальник — головний аудитор інтересу до чемпіонату. Щоб ми не робили і не розповідали, але якщо на трибунах нікого немає, значить — чемпіонат не цікавий. Потрібно, щоб було більше хороших, напружених матчів, які тримали глядачів у напрузі всі 90 хвилин, як, наприклад, було у кубковому поєдинку «Шахтаря» з «Дніпром». Якщо наша мета поліпшити чемпіонат з точки зору рейтингу, трансляцій і відвідуваності — це одне, якщо просто пограти у футбол — це інше. Треба щось міняти і це однозначно. Так, як відбувається зараз, продовжуватися не може. Формат чемпіонату став нецікавий, а на трибуни приходить на матчі по 500 вболівальників. Це повна деградація. У нас виходить чемпіонат Київської області. І він неконкурентоспроможний, коли один із грандів — київське «Динамо» — проводить свої виїзні гри вдома. Навіть у цій ситуації треба робити все можливе, щоб проводилися матчі в Одесі, Маріуполі, Кривому Розі, Сумах. Виходить, всі зібралися в Києві і грають тут. Клуби Східної України і так знаходяться в нерівних умовах, а так ще виходить, що «Динамо» всі матчі проводить у себе вдома. Це нечесний чемпіонат виходить. Тому, сподіваюся, що наступний чемпіонат не буде штучним, і в ньому не будуть підігравати гранду.

— На зустрічі керівників клубів та Федерації обговорювалося питання можливого продовження контракту з ФФУ П'єрлуїджі Колліни. Яка позиція в цьому відношенні «Шахтаря»?

— Підтримую рішення продовжити з ним договір. Колліна — серйозне ім'я в європейському футболі. Він має авторитет і знанням. Думаю, він повинен остаточно вибудувати ту суддівську систему, над якою він працює в Україні. І найголовніше, коли ми побачимо, що наші рефері обслуговують матчі в єврокубках, переконаємося, що наші судді досягли такого високого рівня. На жаль, поки ми це не бачимо і перебуваємо десь, мабуть, на половині шляху.

— Вас зачепили слова півзахисника «Дніпра» Руслана Ротаня, який жорстко пройшовся по суддівству в півфіналі Кубка з «Шахтарем», заявивши, що це був «ДНРівський футбол»?

— Ні, не читав і не бачив це інтерв'ю, і не розумію, що таке «ДНРіовський футбол». Після матчу було багато емоцій, як з боку гравців «Шахтаря», так і «Дніпра». Це все через те, що рефері пересмикував гру. Якщо б він вчасно приймав потрібні рішення, цього не сталося б. Але так вийшло, що він втратив нитку гри, і в результаті все вилилося в такі емоції як на полі, так і за його межами. Не варто змішувати емоції і професіоналізм. Так що спишемо ці слова на його емоції.

Коли ми граємо з «Дніпром» чи з «Динамо» у Львові, і так було зрозуміло, що підтримка буде на боці цих команд, оскільки так було ще до всіх останніх подій. Насильно милим не будеш. У Львові у «Шахтаря» хороша підтримка, але в деяких матчах дійсно вболівають за наших суперників. Це неприємно, але треба опустити емоції і прийняти ситуацію, в якій ми опинилися. Потрібно терпіти і чекати, коли їх погляди удостояться і нашої команди.

— Як Рінат Ахметов відреагував на те, що «Шахтар» у нинішньому сезоні поступився чемпіонський титул київським «Динамо»?

— А як він може відреагувати? Для «Шахтаря» будь-яке місце, крім першого, буде розцінюватися як невдача. Ми регулярно спілкуємося з президентом. Суттєво на наш виступ в нинішньому сезоні, звичайно ж, вплинуло те, в якій ситуації ми знаходимося. Зараз важливо взагалі зберегти український футбол і зберегти команди, а також по можливості покращити його, оскільки, коли вболівальники не приходять — значить, їм нецікаво. І тільки заради іграшки такий футбол нам не потрібен. Треба повернути глядачів на стадіон, повернути футбол в міста, щоб клуби не поневірялися по Україні.