Юрій Лень: «Ця перемога додасть хлопцям впевненості у власних силах»

Динамо Київ 25 Травня, 15:21 354
Юрій Лень: «Ця перемога додасть хлопцям впевненості у власних силах»
Старший тренер «Динамо» (U-19) прокоментував перемогу своїх підопічних у грі з «Металістом» у Харкові (3:0).

- Юрію Олександровичу, «Динамо» мало перевагу по ходу всієї зустрічі, проте втілити її в голи вдалося лише по перерві. З чим це пов'язано, і як ви змінили гру своєї команди в перерві?

- Пов'язано це, в першу чергу, з браком майстерності, недостатніми концентрацією і холоднокровністю у заключній частині атак, як при передачах, так і при їх завершенні.

Ми нічого не змінювали, просто вказали на деякі помилки в перерві. Сказали хлопцям, що потрібно продовжувати грати в такому ж темпі, агресивно йти в пресинг, підтримувати комбінаційну гру, спрямовану на атаку, створювати більше гостроти, доставляючи м'яч вперед, за спини захисникам. І додати холоднокровності при завершенні атак, а також творчості – це слово я намагаюся прищепити своїм підопічним.

На жаль, нам в останніх іграх важко давалися голи. Тому я можу зрозуміти хлопців, психологічно вони це відчувають, присутня якась нервозність. Хочуть зіграти швидше, точніше, красивіше, коли потрібно просто потрапити в сітку. Але як тільки ми забили перший м'яч, вони відразу розслабилися і згодом забили ще два, а могли ще стільки ж.

Моменти ми створюємо, а ось завершення дається важкувато. Але ми посилено працюємо над цим компонентом. Думаю, ця гра додасть хлопцям впевненості у власних силах. і в останніх трьох іграх нам буде набагато легше.

- Тобто ви задоволені діями своїх підопічних у сьогоднішньому матчі?

- В цілому – так. Звичайно, бути повністю задоволеним я не можу, інакше немає сенсу далі працювати. Нам, звичайно, є, над чим працювати, в першу чергу – над завершенням атак. Ми створюємо багато моментів, але недостатньо холоднокровно і творчо підходимо до їх реалізації. Зокрема, це стосується правильного використання більшості 3 в 2. Часом гравець виходить, бере гру на себе, коли потрібно просто розіграти зайвого. Але я думаю, це прийде з часом, з досвідом, через роботу.

- Чи вплинула на сьогоднішню гру настільки спекотна погода?

- Вважаю, що ми виглядали фізично сильнішими, ніж суперник, як у першому, так і в другому таймах. Не можу сказати, що навіть ті гравці, яких ми замінили, повністю вичерпали свої сили. Вони могли ще грати. Просто ми дали їм можливість відпочити, тому що деякі з них недавно приїхали зі збірної, а деяким зараз тільки належить їхати до збірної. Тому коли вже є результат, намагаємося їх берегти.

- Сьогодні ваша команда заробила велику кількість кутових ударів, але жоден не був реалізований, всі голи були забиті з гри. Виходить, у цьому плані ще є, над чим працювати?

- Ми дуже багато працюємо над цим компонентом. На тренуваннях це у нас виходить, та і в осінній частині чемпіонату ми забили кілька гарних м'ячів після кутових ударів, стандартних положень. Зараз чомусь у нас не виходить, хоча моменти є. Головне, аби робота рухалася вперед, і хлопці не зациклювалися на цьому не зупинялися. Якщо ми будемо рухатися вперед у творчому плані – міняти позиції, ставити блок, уважно стежити за переміщеннями партнерів і траєкторією польоту м'яча і так далі, то голи, звісно, будуть.