Павло Шкапенко: «В наступному сезоні «Дніпро» буде основним конкурентом «Динамо», а не «Шахтаря»

Динамо Київ 25 Травня, 16:18 601
Павло Шкапенко: «В наступному сезоні «Дніпро» буде основним конкурентом «Динамо», а не «Шахтаря»  | 19-27
Про перемогу «Динамо» в чемпіонаті «Газета» розпитала в екс-гравця київської команди та національної збірної України Павла Шкапенка.

Про перемогу «Динамо» в чемпіонаті «Газета» розпитала в екс-гравця київської команди та національної збірної України Павла Шкапенка.

— Павле Леонідовичу, турнірні показники адекватно відображають перевагу «Динамо» над «Шахтарем»?

— Перш за все, хочу привітати свого бойового товариша Сергія Реброва з чемпіонством. У принципі, цього року «Динамо» заслужило золоті нагороди. Саме в грі, за іншими компонентами «Шахтарю» було складніше конкурувати. Все через події на Донбасі. Тому навіть не сумнівався, що «Динамо» стане чемпіоном. Воно заслужило перше місце.

— Тобто, всі проблеми «Шахтаря» пов’язані з війною на Донбасі та тим, що всі матчі доводилося проводити на виїзді?

— Усе взаємопов’язано. «Динамо» грає удома. Крім того, Сергій Ребров знайшов спільну мову з іноземцями, тому вони цього сезону грали по-іншому. Водночас українські футболісти довели тренерові, що вони конкурентоспроможні.

— То що ж робити «Шахтарю», щоб наступного сезону краще виступити? Поки війна не закінчиться «гірники» будуть не в змозі показувати хороші результати?

— Кістяк «Шахтаря» становлять бразильці. Зараз потрібно більше довіряти українцям, іншого виходу немає. Дуже ймовірно, що піде з «Шахтаря» Луческу, підуть бразильці. І що тоді? А так воно й буде. Бразильці хочуть грати в Європі. Гроші вони вже заробили, а зараз хочуть у провідні чемпіонати. Луческу ж поїде в Туреччину, в «Фенербахче». У нього варіанти є.

— Чому думаєте, що Луческу покине «Шахтар»?

— Через ситуацію в Україні. У мене немає стовідсоткової інформації, просто думаю, що буде саме так.

— Тобто на «Шахтар» найближчим часом очікує велике перезавантаження?

— Так, перезавантаження на користь українців, вихованців клубу. Це однозначно, інакше нічого не вийде.

— «Дніпро» з «Динамо» грало напіврезервним складом. Що скажете про рішення Мирона Маркевича?

— Усе правильно. «Дніпро» робить ставку на Лігу Європи, воно вже у фіналі. А через два дні на третій грати дуже складно. Тому Маркевич і вирішив так. Однак молодь показала, що може грати на хорошому рівні, тим паче, що їм потрібно довіряти.

— У Європі — звична практика грати кожні три дні. В Україні не перебільшують цю проблему?

— Коли «Дніпро» грав у півфіналі з «Наполі» весь день падав дощ, тому поле було складним. Це потрібно враховувати. Говорити завжди легко, а робити складно. З власного досвіду знаю, що після такого важкого матчу на поганому полі грати через три дні дуже складно.

— Як оціните шанси «Дніпра» обійти «Шахтар»?

— Найближчої суботи «Дніпро» грає із «Шахтарем». В цьому матчі все й вирішиться. Хоча дніпропетровці зробили ставку на Лігу Європи, від цього й потрібно відштовхуватися. Мені здається, що Маркевич берегтиме сили перед фіналом. Упевнений у тому, що «Шахтар» у цій грі точно не програє. «Гірникам» більше потрібний позитивний результат.

— Судячи з Ваших прогнозів, у наступному сезоні «Дніпро» буде основним конкурентом «Динамо», а не «Шахтаря». Адже перезавантаження безболісно не відбувається…

— Побачимо… Ви маєте рацію. Бразильці підуть, Луческу також, тому перезавантаження буде серйозним. «Шахтарю» буде складно, й «Дніпро» буде ближчим до другого місця, ніж «гірники».

— Останнє питання стосовно «Дніпра». Реально дніпропетровцям виграти Лігу Європи?

— У «Севільї» більший досвід виступів у єврокубках на вирішальних стадіях. «Дніпро» ж так високо дістався вперше. Склади приблизно однакові, а ось досвіду — більше. Тому, вважаю, що шанси 60 на 40 на користь «Севільї».

Розмовляв Роман Бойко