Олег Герасим`юк: «Віце-президент «Говерли» відверто обманює й не відповідає за свої слова»

Футбол України 26 Травня, 13:17 527
Олег Герасим`юк: «Віце-президент «Говерли» відверто обманює й не відповідає за свої слова»
Якщо Шацьких та Хомин далі продовжують виступати за «Говерлу», то Герасим’юк зник із заявки. Чому так сталося - півзахисник пояснив в інтерв’ю «Футболу 24».

Для півзахисника «Говерли» Олега Герасим’юка сезон завершився ще на початку травня. Справа тут не у проблемах із здоров’ям чи дискваліфікації. Віце-президент клубу Олександр Шуфрич звинуватив його, а також Максима Шацьких та Андрія Хомина у «здачі» гри луганській «Зорі» і відсторонив від подальшої участі у матчах.

- У мене є чинний контракт із «Говерлою», - каже футболіст. - Спершу потрібно розібратися із Ужгородом по документах. Паралельно шукатиму якісь варіанти продовження кар’єри.

- А може так статися, що ви залишитеся в «Говерлі»?

- При теперішньому керівництві навряд.

- Віце-президент «Говерли» Олександр Шуфрич звинуватив вас у «здачі» матчу на початку травня. За цей час були спроби порозумітися?

- Ні, з боку Олександра Шуфрича таких спроб не було. Я вже говорив, якщо це було на емоціях, то нехай вибачиться. Якщо ж когось звинувачувати, то потрібно володіти фактами, а не робити голослівні заяви. Якщо ж це були емоції, то потрібно вибачитися. У такому випадку ми б давно уже залагодили цей конфлікт. А так, мені неприємно це все чути, нас же не вперше звинувачують у якихось темних справах. У мене є якась самоповага, якесь ім’я у футболі. Я ж не відмовляюся виконувати свої обов’язки, виходив на поле у двох останніх матчах із травмою, грав, попри біль.

- Наставник «Говерли» В’ячеслав Грозний каже, що у цьому сезоні футболісти ще не отримували зарплати, це правда?

- Так воно і є, в кінці травня будемо рік «святкувати» без зарплати.

- Після яких ще матчів Олександр Шуфрич звинувачував футболістів у «здачі»?

- У всіх двох, в яких я брав участь. Ми двічі програли… Таке враження, що люди тільки чекають, коли ми програємо, щоби висловити претензії. Це виглядає доволі смішно. Це ж просто слова на вітер, ніхто і не думає займатися чимось недозволеним. Віце-президент «Говерли» відверто обманює й не відповідає за свої слова.

- А претензії конкретно до вас чи загалом до команди?

- Були озвученні імена деяких футболістів, зокрема і моє.

- Але на загострення ситуації пішли тільки ви?

- Я ж кажу, у мене є самоповага. Якби переді мною вибачилися, то конфлікт би залагодили. А якщо таке пропускати, то ситуація повторювалася б і далі. Після кожного матчу можна будь-кого звинувачувати у всьому. Але для того, щоби це робити, потрібно мати аргументи. Не бачу сенсу в такій ситуації продовжувати виступати. Не отримуючи грошей, жертвувати своїм здоров’ям і вислуховувати ці звинувачення… Краще я залікую травму і далі дивитимуся у майбутнє.

- Вдасться без конфлікту розірвати контракт із «Говерлою»?

- Ви ж самі розумієте, що з такими боргами розірвати контракт в односторонньому порядку дуже легко.

- А отримати заборговану зарплату?

- Побачимо… Я готовий до діалогу, вислухати іншу сторону. Але я ж не буду бігати за усіма і просити залагодити конфлікт. Якщо не хочуть по-людськи розлучатися, є футбольні інстанції, які нас розсудять.

- У вас був сумний досвід співпраці із «Волинню», тепер «Говерла». Руки в таких ситуаціях не опускаються?

- Це насторожує. Після «Волині» ще був «Арсенал», який «помер». Зараз сумна ситуація в «Говерлі». Зараз часто говорять про те, що Федерація хоче зберегти команди Прем’єр-ліги, уникає скорочення кількості учасників. Це все правильно, але ж потрібно також враховувати і інтереси футболістів. Сенс грати у таких умовах, не отримувати зарплату? Не бачу в цьому сенсу… Просто для кількості? Але ж це не цікаво тим самим уболівальникам, футболістам.

- Судячи зі всього, проблеми із фінансуванням є у більшості клубів…

- В більшості клубах намагаються якось владнати ситуацію, шукають із футболістами компроміс, не шукають причин чи відмовок, щоби не платити. А в Ужгороді, виходить, користуються ситуацією, щоби не платити. Вони жодних кроків не роблять для того, щоби врегулювати ситуацію. Звісно, можна зрозуміти керівництво, йти на поступки. Але це повинно робитися по-людськи. Не можна чіплятися за привід, мовляв, вони психанули і самі пішли. Це ж неправильно.

- Своє майбутнє де бачите – в Україні шукатимете команду чи за кордоном?

- Побачимо, не готовий відповісти.

- Із «Волині» можуть зняти 6 очок через борги перед вами. Там полюбовно вирішити справу не вдасться?

- Зрозумійте, я тільки «за». Ця ситуація тягнеться, якщо не помиляюся, упродовж трьох років. Там фігурує не така вже і велика сума. Вони просто не хочуть розрахуватися. Восени минулого року вони пішли на контакт зі мною і я погодився на відстрочку на півроку. Я пішов на поступки, щоби усі бачили, що мені не потрібно, аби з «Волині» знімали очки. Лучани підписали гарантійні документи, що упродовж шести місяців вони повністю зі мною розрахуються. Але час пройшов і нічого не змінилося. Тому я знову поновив справу і зараз «Волинь» ризикує позбутися шести очок. Я не за це, я за справедливість.

- Ви сказали, що фігурує невелика сума. Яка саме?

- Цифру не говоритиму. Вони мені заборгували зарплату за п’ять місяців.

- Як вважаєте, наскільки подіє зняття очок із «Волині»? Судячи зі всього, ніхто за спортивним принципом не вилітатиме із Прем’єр-ліги?

- Я не знаю дієво чи не дієво це буде. Повторюю, я не прагну, аби з «Волині» знімали очки, хоча це повинно було статися уже давно, якби я не пішов на поступки. Хочу щоби мені віддали зароблене. Якщо знімуть очки зараз, то це не зупинить справу до тих пір, поки лучани не виконають своїх фінансових зобов’язань. Якщо вони цього не зроблять, то їм можуть заборонити здійснювати трансфери. Я не знаю, як розвиватиметься ситуація.