Маккейн закликав ФІФА обрати президента, який забере Чемпіонат світу в Росії

Світовий футбол 28 Травня, 21:40 388
Маккейн закликав ФІФА обрати президента, який забере Чемпіонат світу в Росії
Сенатор США Джон Маккейн і голова сенатського комітету з закордонних справ Роберт Менендес звернулися з відкритим листом до конгресу ФІФА із закликом не підтримувати кандидатуру Зеппа Блаттера на майбутніх виборах голови організації через його позицію щодо проведення ЧС 2018-го року в Росії.

Сенатор США Джон Маккейн і голова сенатського комітету з закордонних справ Роберт Менендес звернулися з відкритим листом до конгресу ФІФА із закликом не підтримувати кандидатуру Зеппа Блаттера на майбутніх виборах голови організації через його позицію щодо проведенняЧС 2018-го року в Росії.

«З огляду на підтримку президентом ФІФА Блаттером проведення Чемпіонату світу з футболу 2018-го року в Росії – попри постійні порушення з боку Росії територіальної цілісності України та інші виклики з її боку безпековій архітектурі, встановленій після Другої світової війни, – ми просимо вас переглянути підтримку кандидатури президента Блаттера на 5-й термін на чолі ФІФА», – йдеться у листі американських законодавців.

Під час 65-го конгресу ФІФА, який відбудеться 29-го травня у Цюриху, мають відбутися вибори президента цієї організації.

Менедес і Маккейн у листі нагадали про збройну агресію Росії проти України, порушення мінських угод, небезпечні маневри російських літаків поблизу повітряного простору НАТО, вихід Росії з договору про звичайні збройні сили в Європі тощо.

«Ми вважаємо, що дозвіл на проведення Чемпіонату світу в Росії послужить підтримці путінського режиму в час, коли його необхідно засуджувати», – йдеться у листі.

Американські політики нагадали, що вже 40 країн-членів ФІФА наклали на Росію санкції з метою вплинути на її поведінку в Україні.

«Наступний президент ФІФА несе відповідальність за те, щоб не лише забезпечити безпечне та успішне проведення ЧС 2018, але й вірність місії ФІФА, яка покликана «популяризувати футбол у світлі об'єднуючих, освітніх культурних і гуманітарних цінностей. Ми наполегливо закликаємо вас обрати президента, який дотримуватиметься цих цінностей і працюватиме над тим, щоб відмовити режиму Путіна в привілеї проведення Чемпіонату світу», – йдеться у листі.