Зепп Блаттер заперечує свою відповідальність за корупцію в ФІФА

Світовий футбол 28 Травня, 23:38 627
Зепп Блаттер заперечує свою відповідальність за корупцію в ФІФА
Зепп Блаттер на відкритті конгресу ФІФА в Цюриху відмовився залишити організацію та наголосив на важливості очищення футболу від корупціонерів.

Чинний президент ФІФА Зепп Блаттер, попри заклики, відмовився залишити організацію та відкинув звинувачення у причетності до корупційного скандалу . «Ми, або я, не можемо слідкувати за всіма весь час», - заявив Блаттер у четвер, 28 травня, на відкритті конгресу ФІФА в Цюриху. 79-річний футбольний функціонер наголосив, що він може відновити довіру до організації в світовому футболі, зазначається у повідомленні агентства AP.

«Ми більше не можемо дозволити, щоб репутацію футболу та ФІФА втоптували у багнюку. Це потрібно припинити тут і зараз», - зауважив Блаттер. На думку функціонера, корупційний скандал став поворотним пунктом, який допоможе ФІФА очистится. «Ми співпрацюватимемо з усіма органами, аби переконатися, що кожен, хто причетний до порушень - згори і донизу - буде викритий та покараний», - додав він.

«Якщо люди хочуть вчинити щось погане, вони також намагатимуться приховати це. Я не дозволю цим діям кількох осіб зруйнувати важку роботу та чесність переважної більшості тих, хто так важко працює для футболу», - зазначив чинний президент ФІФА.

Незважаючи на критику та заклики залишити організацію, Блаттер все ж балотуватиметься на виборах президента ФІФА, які мають відбутися 29 травня. «Вчорашні події кинули тінь на футбол. Більше не може бути місця для корупції у будь-якому вигляді», - додав він.

Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах, який був присутній на відкритті конгресу, наголосив, що ФІФА має вчитись на досвіді олімпійського руху та стати більш прозорою, аби повернути свій авторитет. «Це сумні та складні дні для ФІФА. Але я переконаний, що рішуче йдучи шляхом прозорості, ви, захисники футболу, подолаєте ці виклики та доб'єтеся, аби ваш спорт знову засяяв - так, як ви це робили раніше», - цитує слова Баха агентство Reuters.

Нагадаємо, 27 травня було затримано низку функціонерів ФІФА, яких підозрюють у корупції. Зараз розслідуються одразу дві справи проти футбольних функціонерів - у Швейцарії та США. Президент УЄФА Мішель Платіні запропонував Блаттеру залишити організацію. На виборах нового президента ФІФА переважна більшість членів УЄФА планують підтримати йорданського принца Алі бін аль-Хусейна. Якщо Блаттер переможе, він вже п’яте очолить ФІФА терміном на чотири роки.