Блаттера таки переобрали президентом ФІФА

Світовий футбол 29 Травня, 22:42 516
Блаттера таки переобрали президентом ФІФА
Йозефа Блаттера переобрали на посаду президента ФІФА ще на чотири роки. Блаттер пообіцяв, що його п'ята президентська каденція стане останньою.

Йозефа Блаттера переобрали на посаду президента ФІФА ще на чотири роки. Блаттер пообіцяв, що його п'ята президентська каденція стане останньою.

Йозефа «Зеппа» Блаттера, попри корупційний скандал у ФІФА, у п’ятницю, 29 травня, на конгресі ФІФА в швейцарському Цюриху було переобрано на посаду президента організації, повідомляє агентство Reuters. І хоча Блаттер не набрав у першому турі необхідних двох третин голосів делегатів конгресу, його суперник на виборах - йорданський принц Алі бін аль-Хусейн - перед другим туром голосування зняв свою кандидатуру. У першому турі перевага Блаттера була очевидною - 133 голоси «за» проти 73 у аль-Хусейна.

Блаттера обрали президентом на наступні чотири роки головно завдяки голосам федерацій країн Африки та Азії, зазначається у повідомленні Reuters. Водночас УЄФА не змогла виступити єдиним фронтом: у той час як федерації країн Західної Європи, зокрема й Німеччини, голосували за аль-Хусейна, російська федерація, наприклад, підтримала Блаттера.

Голосування відбувалося на тлі корупційного скандалу в ФІФА та закликів до Блаттера залишити організацію. До них у п'ятницю, 29 травня, приєднався і прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон.

П'ятий термін - останній?

Після обрання президентом ФІФА уп'яте Блаттер не приховував свого задоволення. «Я люблю вас. Я люблю свою роботу. Я не досконалий - ніхто не досконалий», - цитує слова Блаттера до делегатів конгресу агентство dpa. Водночас 79-тирічний Блаттер запевнив, що ця його каденція стане останньою і він залишить ФІФА в 2019 році своєму наступнику «здоровою».

Президент ФІФА також зазначив, що хотів би реорганізувати виконавчий комітет організації. «Нам потрібне краще представництво конфедерацій. Кількість країн у конфедерації повинна впливати на склад виконкому», - наводить слова Блаттера dpa. Такі наміри можна вважати початком наступу на європейські країни та УЄФА, які критично ставляться до діяльності Блаттера. Європа зараз має непропорційно багато представників у виконкомі ФІФА з огляду на кількість федерацій у складі УЄФА.