Українська Прем‘єр-ліга. Підсумки останнього туру

Динамо Київ 1 Червня, 14:51 939
Українська Прем‘єр-ліга. Підсумки останнього туру   | 19-27
24-й чемпіонат України з футболу відходить в історію. Його останній тур подарував вболівальникам захоплюючу розв‘язку боротьби за Лігу Чемпіонів, вирішальний поєдинок за четверте місце, а також одного з наймолодших авторів голу на найвищому рівні.

РОЗВ'ЯЗКА

Навряд чи хтось всерйоз вірив у те, що надмотивований «Шахтар» матиме проблеми в грі з львівськими «Карпатами», які знову фінішували в нижній частині турнірної таблиці. От і Мирон Маркевич відверто заявив після фіналу Ліги Європи, що не розраховує на диво в київському матчі. Власне, хід першого тайму на «Оболонь-Арені» лише підтверджував прогнози – команда Мірчі Луческу легко та невимушено забили у ворота Романа Мисака двічі та, мабуть, думками вже була у фіналі Кубка України.

І ось за цю розхлябаність та недооцінку суперника «Шахтар» ледь не поплатився. Заведенні бажанням довести собі в першу чергу та рідним вболівальникам, хто є головною командою Львова (та, і чого гріха таїти, мабуть, простимульовані третьою стороною), «Карпати» здійснили, здавалось, неможливе – зрівняли рахунку. При цьому на момент голу Ігоря Худоб‘яка грати ще залишалось майже весь другий тайм.

Українська Прем‘єр-ліга. Підсумки останнього туру - изображение 1

Рахунок 2:2 максимально підвищив градус емоцій, і не тільки у Києві, але й в Ужгороді, де «Дніпро» в першому таймі напіврезервним складом без особливого завзяття намагався зламати оборону «Говерли». Розуміючи, що всяке може статись, Мирон Маркевич навіть кинув в бій Євгена Коноплянку та Руслана Ротаня, однак таке підсилення складу на гру кардинальним чином не вплинуло. Так, «Дніпро» володів ініціативою і напевне мав вигравати при трохи більшому везінню, але було помітно неозброєним оком, що після виснажливої з психологічної точки зору гри з «Севільєю» дніпрянам не вистачало емоцій, аби дотиснути суперника.

Тим не менше, завдяки подвигу «Карпат» інтрига в чемпіонаті зберігалась до останніх хвилин, проте підсумок виявився таким, яким його і очікували – «Дніпро» задовольнився бронзою, «Шахтар» в наступному сезоні стартуватиме в кваліфікації Ліги Чемпіонів.

Українська Прем‘єр-ліга. Підсумки останнього туру - изображение 2

Між тим, тур вкотре довів, що команда Мірчі Луческу вкрай не любить грати проти суперників, які не капітулюють ще до стартового свистка. Жорстка гра та характер здатні компенсувати середняку українського чемпіонату перевагу донецьких бразильців в класі. Так було в поєдинках з «Зорею», «Металургом» та «Волинню», так сталось з «Карпатами». «Дніпро» в свою чергу знову не досяг результату через втрати очок там, де цього від нього ніхто не чекав. Лише з «Говерлою» дніпропетровці не дорахувались чотирьох залікових балів, яких в підсумку не вистачило для завоювання срібла.

ЗІПСОВАНЕ СВЯТО

Матч в Запоріжжі між «Зорею» та «Ворсклою» йшов другим в умовному рейтингу туру. Звичайно, його результат не мав особливого значення на майбутнє – обидві команди стартуватимуть в Лізі Європи з третього кваліфікаційного раунду, однак мав дати відповідь на питання – хто є кращою командою української першості після трійки грандів.

Ситуація в турнірній таблиці була такою, що «Зорю» влаштовувала і нічия, а ось «Ворсклі», аби перегнати суперника, необхідна була лише перемога. Початок матчу розчарував – команди і близько не демонстрували усіх своїх переваг, взявши за основу класичну для середняків вітчизняної першості боротьбу в центрі поля. Хтозна, як би все сталось в підсумку, але під кінець першого тайму в ситуацію втрутився арбітр Євген Арановський та його помічник, які зарахували гол в ворота полтавської команди, забитий Пилипом Будківським з офсайду.

Українська Прем‘єр-ліга. Підсумки останнього туру - изображение 3

По перерві арбітр продовжив приймати неоднозначні рішення – спочатку прогавив фол Даллку, а вже за мить покарав форварда «Зорі» другим попередженням за емоції, спровоковані Санжаром Турсуновим. Отримавши кількісну перевагу, полтавська команда зрівняла рахунок і мала всі шанси вирвати перемогу, але Арановський продовжив серію помилок, коли за фол проти Шиндера покарав Антона жовтою за симуляцію. Як і у випадку з Будківським, це була друга картка для форварда, який таким чином достроково залишив поле.

В підсумку – 1:1, при цьому футболісти, тренери і вболівальники говорять виключно про роботу суддівської бригади, а не про гру, яка між тим продемонструвала, що для виходу до групового етапу Ліги Європи обом командам є над чим працювати.

ІСТОРИЧНІСТЬ МОМЕНТУ

Ні для «Динамо», ні для запорізького «Металургу» очний поєдинок 26-го туру особливої ролі не грав. Єдиною мотивацією для киян було бажання закінчити чемпіонат з нулем в графі поразки. Враховуючи різні вагові категорії, завдання не було надскладним. Втім передчуття свята, яке для своєї команди влаштував Ігор Суркіс на «Олімпійському», трохи підопічних Реброва розслабило, і це дозволило «Металургу» поїхати з Києва з почесною нічиєю в кишені. Та головне для киян – вони не програли і втретє в історії чемпіонатів України «Динамо» фінішувало без поразок. Вперше такого успіху досягла команда Валерія Лобановського в сезоні 1999-2000, а повторити результат синьо-білим вдалось під керівництвом Анатолія Дем‘яненка в сезоні 2006-07. Донецький «Шахтар» в своєму активі має один сезон без поразок – так було здобуте перше чемпіонство гірників в 2001-02 роках.

Українська Прем‘єр-ліга. Підсумки останнього туру - изображение 4

НЕМАЄ МАТЧУ, Є ПРОБЛЕМА

Вирішуючи долю матчу «Чорноморець» - «Металіст», в УПЛ та правоохоронних органах, мабуть, подумали, що оскільки гра нічого не вирішує в турнірному плані, то простіше буде її просто відмінити. Однак таке рішення не знімає проблеми, а навпаки ставить питання – як «Чорноморцю» бути далі . Маючи один з кращих стадіонів серед клубів Прем‘єр-ліги та відданих вболівальників, одесити були змушені друге коло відіграти на виїзді. Якщо найближчим часом не вжити серйозних кроків, така ж ситуація продовжиться вже в наступному чемпіонаті. Хто в цьому винен, сказати важко. Жодна зі сторін відмовляється брати відповідальність на себе, хоча для прикладу в тому ж Харкові компроміс вдалось знайти і «Металіст» продовжив грати на рідному полі. В будь-якому випадку так далі продовжуватись не має – і «Чорноморець», і правоохоронні органи, і футбольна влада повинні зробити все, аби професійний футбол повернувся до Одеси.

ГЕРОЙ

Якщо «Іллічівець» сезон-2014/15 ніяк не може занести собі в актив, то особисто Сергію Гриню цей чемпіонат безперечно пішов на користь. Молодий форвард отримав такий необхідний для подальшого зростання досвід і цілком справедливо може розраховувати на те, аби вже наступний сезон розпочати в складі донецького «Шахтаря», якому, власне і належить. Фінальним акордом Гриня в його першому чемпіонаті став його перший хет-трик на найвищому рівні, який він забив у ворота донецького «Олімпіка».

ЦИФРА

У віці 16 років та 238 днів забив свій перший м‘яч у вищому дивізіоні юний півзахисник маріупольського «Іллічівця» Микола Шапаренко. Таким чином він став другим самим молодим автором забитого голу в історії чемпіонатів України. Рекорд і досі належить Василю Демидяку, який в складі тернопільської «Ниви» забив «Таврії» у віці 16 років та 231 день. В першу п’ятірку також входять Юрій Слабишев (16 років 310 днів), Іван Павлюх (17 років 30 днів) та Анатолій Тимощук (17 років 62 дня). Усі ці футболісти забивали тоді, коли Микола ще не народився. Шапаренко також став першим гравцем 1998-го року народження, якому вдалось відзначитись в Чемпіонаті України.

КАДР

Команда київського «Динамо» гучно відсвяткувала довгоочікуване чемпіонство

Українська Прем‘єр-ліга. Підсумки останнього туру - изображение 5

СИМВОЛІЧНА ЗБІРНА ТУРУ

Українська Прем‘єр-ліга. Підсумки останнього туру - изображение 6