Владислав Ващук: «Ми з сином були впевнені, що Шовковський візьме пенальті»

Динамо Київ 5 Червня, 17:49 1855
Владислав Ващук: «Ми з сином були впевнені, що Шовковський візьме пенальті»
Колишній гравець київського «Динамо» Владислав Ващук у розмові з журналістом 1927.kiev.ua поділився враженнями від фінального матчу Кубку України, в якому «біло-сині», в серії післяматчевих пенальті, здолали «гірників», та оцінив роботу головного арбітра Юрія Можаровського.

Колишній гравець київського «Динамо» Владислав Ващук у розмові з журналістом 1927.kiev.ua поділився враженнями від фінального матчу Кубку України, в якому «біло-сині», в серії післяматчевих пенальті, здолали «гірників», та оцінив роботу головного арбітра Юрія Можаровського.

— Думаю, що фінал вдався. Перевага була то на стороні одного клубу – то стороні іншого. Обидві команди грали дуже акуратно. Ніхто не хотів помилитися, старалися ретельно контролювати м’яч. Моменти були як у «Динамо», так і в «Шахтаря». В цілому, гра показала, що кубок ніхто просто так віддавати не буде.

В грі «Динамо» відчувалася впевненість. Коли били пенальті, це було видно і по обличчю Олександра Шовковського. Ми з сином були впевнені, що він візьме пенальті. Правда, я не думав, що не реалізують свої одинадцятиметрові наші португальці – Велозу та Антунеш.

А вболівальники, які вибігли на поле, створили анархію та хаос. Це дещо погіршило відношення до таких матчів. Має бути церемонія нагородження, хлопці хочуть порадіти своєму досягненню, а не можуть цього зробити. Тим паче, не було повноцінного «кола пошани» та багатьох тих речей, які ми звикли бачити в таких випадках.

— Тобто, можна сказати, що вболівальники частково зіпсували святкування?

— Я думаю, що так. Ми бачили вболівальників, котрі вибігли на поле і не розуміли, що з цим робити. Вони зламали одні ворота, зламали інші. До чого тут ворота? І таких «до чого» є багато в цій ситуації…

— Можливо, варто вжити додаткових заходів безпеки?

— Правоохоронним органам потрібно звернути на це увагу, тому що немає захищеності глядача, який приходить на трибуни з дітьми. Рівень захисту – нульовий. І Федерація футболу України, і правоохоронні органи мають потурбуватися про те, як захистити глядачів на стадіоні.

— Юрій Можаровський впорався зі своїм завданням чи варто, все ж, запрошувати іноземних рефері?

— Я проти того, щоб запрошувати іноземних рефері. Потрібно виховувати наших рефері та щоб вони брали до уваги ті висновки, які роблять по їхній роботі експерти, а не судити, як їм забажається. Так, повинен бути присутній «інстинкт» суддівства. Рефері має сказати: «В моєму розуміння це порушення тягнуло на жовту картку, а це зіткнення не карається», але судді не мають завадити грі. Наші рефері хочуть бути на перших ролях.

В цьому поєдинку, в другому таймі, мені не зрозумілі деякі жовті картки динамівців. Гра була чудова. Була напруга, але без неї такі матчі не варто й проводити. Рефері повинен бути об’єктивним, але були аналогічні моменти, а він одним давав «гірчичники», а іншим – ні. По суті, Можаровський губився в ігрових моментах.

— Якщо оцінити роботу головного арбітра по десятибальній шкалі, на яку оцінку він заслуговує?

— Десь балів сім чи вісім. Бо десять – це вже ідеально. Сумнівних штрафних і пенальті не призначав. Суперечливими є лише моменти із жовтими картками та вилученням. Йому потрібно було одразу присікати подібні порушення, прояви грубої гри, а він доводив це до «логічного завершення» - жовта, а потім – вилучення. Можна було ще в першому таймі всім пороздавати по жовтій і багато гравців не дограли б матч. Бо в цьому фіналі потрібно було роздати чим побільше попереджень, які стали б вилученнями. В першому таймі певні моменти силової боротьби дозволялися, в другому – ця позиція кардинально змінилася і він вже вишукував, кому б дати жовту картку.

Розмовляв Микола Тимощук