В`ячеслав Фрідман: «1+1» пропонує «Зорі» і «Ворсклі» 15-20 мільйонів гривень»

Футбол України 8 Червня, 18:00 1846
В`ячеслав Фрідман: «1+1» пропонує «Зорі» і «Ворсклі» 15-20 мільйонів гривень»
Директор департаменту стратегії та розвитку групи компаній «1+1» В'ячеслав Фрідман розповів Football24.ua докладніше про те, чому «плюси» програли тендер УЄФА і не покажуть матчі Ліги чемпіонів та Ліги Європи впродовж найближчих трьох сезонів, а також про те, хто може поповнити пул телеканалу в наступному сезоні.

Директор департаменту стратегії та розвитку групи компаній «1+1» В'ячеслав Фрідман розповів Football24.ua докладніше про те, чому «плюси» програли тендер УЄФА і не покажуть матчі Ліги чемпіонів та Ліги Європи впродовж найближчих трьох сезонів, а також про те, хто може поповнити пул телеканалу в наступному сезоні.

Про програний тендер УЄФА

«Якщо говорити про подробиці тендера детальніше, то ані жодних матеріальних, ані юридичних претензій до ТРК «Україна» та їх каналів «Футбол 1/2» немає. Але є моральний, етичний аспект в цій справі. Тому що у нас з ними на підставі трьох попередніх років роботи був прописаний меморандум про те, що ми в рівних частинах платили гроші, ділили всі матчі навпіл: матчі українських клубів у єврокубках, і по черзі «витягували» найцікавіші матчі Ліги чемпіонів та Ліги Європи. Так ми пропрацювали три роки», - сказав В'ячеслав Фрідман.

«Коли до нас звернувся УЄФА про продовження співпраці, ми так само звернулися до групи каналів ТРК «Україна», вели довгу переписку в електронному форматі. По-моєму, це був серпень минулого року, коли ми повинні були виходити на тендер спільно, спільним пакетом. Підготували всі документи, і десь за тиждень до початку тендера почались якісь дивні речі. Керівництво ТРК «Україна» або не відповідало на дзвінки, або казало, що знаходяться в Москві і ніколи розмовляти, і так далі, мовляв, пізніше зателефонуємо. А керівництво каналу «Футбол» відсилало нас «нагору», до керівництва всієї компанії.

За три дні до тендера ми все зрозуміли, здогадалися, що вони виходять своїм пакетом. Тоді ми також вийшли своїм пакетом. Вони виставили більшу суму, тендер ми їм, будемо так говорити, чесно програли. Враховуючи ситуацію в країні, військове та фінансове становище, стрибок курсу долара, ми УЄФА говорили про те, що треба знизити торішню суму - не готові сьогодні наші телеканали, які повинні бути незбитковими, отримувати прибуток, а це комерційні проекти. Ми вели тривалі переговори з УЄФА, щоб знизити ціну, на благо двох каналів. Але в результаті, нам довелося виставляти ту ж суму, яку ми платили в попередні роки. А вони виставили, як нам сказав УЄФА, набагато більшу суму, ніж наша.

Результати тендеру УЄФА не розголошує. Яку суму запропонували ми, називати не хочу. Просто хочу сказати одну річ: все, що ти робиш за спиною у людей, ти робиш на очах у Бога. Він все бачить і все повертає».

Про пул «плюсів» у сезоні-2015/16

«Спільного пулу в наступному сезоні також не буде. На збережені від «програного» тендеру Ліги чемпіонів і Ліги Європи гроші ми могли б легко підписати телевізійні контракти практично з усіма клубами Прем'єр-ліги, перетворивши футбольні канали ТРК «Україна» в «Шахтар-ТБ» з ухилом на європейські чемпіонати та міжнародні футбольні турніри. Але оскільки канал «2+2» проповідує телевізійний фейр-плей, що означає заробляння грошей, а не бажання отримати футбольний телевізійний контент за будь-які гроші, глибоко проникаючи в кишеню власника телевізійного каналу, нас би могли цікавити з клубів, котрі не входять у наш пул, хіба що ще «Зоря» та «Ворскла». Бо з, умовно кажучи, 15 домашніх матчів решти клубів Прем'єр-ліги, нас могли б цікавити хіба що 3 домашні матчі наших грандів.

І тому хотів би звернутися до керівників футбольних клубів, які бажають отримати певну суму за той телевізійний футбольний контент, який вони продають: вони повинні враховувати не завжди виразну гру своїх команд, часом з передбачуваним результатом і порожніми трибунами на задньому плані.

Чи готові інші клуби йти до нас? Ми запросили «Зорю» та «Ворсклу». Є сума, яку ми запропонували, вони думають. Сума обговорювана, близько 15-20 мільйонів гривень за сезон.

Більшість клубів нам нецікаві з комерційної точки зору. Є ще запорізький «Металург» і «Чорноморець», які нам цікаві за 10-12 мільйонів гривень за сезон»