П`ятьом проукраїнським ультрас в Криму дали по 15 років тюрми

Футбол України 9 Червня, 17:05 882
П`ятьом проукраїнським ультрас в Криму дали по 15 років тюрми
П'ятеро фанатів футбольного клубу «Севастополь», які не визнають законності російської анексії півострова, отримали по 15 років позбавлення волі «за організацію терактів».

П'ятеро фанатів футбольного клубу «Севастополь», які не визнають законності російської анексії півострова, отримали по 15 років позбавлення волі «за організацію терактів».

Вони ще рік тому виїхали на материкову частину України. І тільки тепер дізналися, що в Криму їх визнали терористами і екстремістами, повідомляє Чорноморська ТРК.

«Поїхав з Криму, я ж був футбольним фанатом. До нас найчастіше приходили додому, до матері. ФСБ запитувало, де я, хто я, чи воюю я, чим займаюся в Україні? А ось недавно вже, перед 9 травня, приходили додому робили повний обшук. Наступного дня був суд, на якому мені дали заочно 15 років за організацію терактів, по-моєму, в серпні минулого року, коли я вже в Криму не був навіть», - розповідає севастополець Ернест.

«Вони вибирали тих, хто був раніше пов'язаний з українським патріотизмом. Зараз вони проводять обшуки, викликають, розпитують, стежать за ними», - стверджує його «колега» Юрій.

Деякі з футбольних фанатів Севастополя воювали або продовжують воювати в добровольчих українських батальйонах. Розповідають: є ті, кого «здали» окупантам колишні друзі. На севастопольському форумі існує окрема тема, де спливають фотографії і дані про кримських активістів з проукраїнською позицією. Є інформація, що ФСБ дуже активно стежить тут за оновленнями інформації.

«Здавна всі футбольні фанати були патріотичних поглядів. Севастополь теж не обійшов стороною. Але багато хто після Майдану поміняли свою точку зору і стали більш проросійськими. Є такі люди, які співпрацюють з органами (окупантами. - Ред.), вказують, хто є що, є люди, на яких прес великий з боку правоохоронних органів і вони готові підписати що завгодно», - зазначає Юрій.

Повернутися в Крим до рідних і друзями хлопці зараз не можуть. Розповідають, як двоє знайомих після служби в добровольчих батальйонах вирішили з'їздити в рідний Севастополь. І зараз сидять в СІЗО «Лефортово» в Москві в очікуванні рішення суду за звинуваченням в екстремізмі і тероризмі.

«Якщо тебе ніхто не «зливає», в принципі не небезпечно. Просто колишні, скажімо так, соратники по всяких рухам, вони ж теж зливають всю інформацію з приводу патріотів України фсбшниками, пресують їх. У мене були товариші, які відразу після того, як їх ФСБшники оприходували, зібрали речі і поїхали з Криму, тому що було неможливо там вже знаходитися», - розповідає ще один «засуджений» Максим.

Отримавши заочно по 15 років позбавлення волі, футбольні фанати не збираються оскаржувати рішення окупаційних судів Севастополя. Кажуть, що не бачать в цьому сенсу, оскільки не визнають правосуддя окупантів.