Три клуби Прем`єр-ліги не отримали атестат ФФУ

Футбол України 10 Червня, 20:58 2528
Три клуби Прем`єр-ліги не отримали атестат ФФУ
Ризикують не зіграти у наступному сезоні УПЛ «Волинь», «Говерла» і донецький «Металург».

Як стало відомо сайту «Футбол 24», сьогодні атестати для участі в наступному розіграші української Прем'єр-ліги отримали 11 клубів з 14-ти. Отримали атестат «Динамо», «Шахтар», «Дніпро», «Зоря», «Ворскла», «Металіст», запорізький «Металург», «Олімпік», «Чорноморець», «Карпати» і новачок з першої ліги «Олександрія».

Не отримали заповітний документ «Волинь», «Говерла» і донецький «Металург».

У семи клубів Прем'єр-ліги є зауваження щодо фінансового критерію, а саме непогашених боргів. Чотири клуби («Зоря», «Карпати», «Металіст» і запорізький «Металург») підписали меморандум про погашення заборгованості, завдяки чому і отримали атестат, можна сказати, авансом.

Непідписання меморандуму з боку «Волині», «Говерли» і донецького «Металурга» фактично сприяло тому, що вони атестат не отримали.
Під заборгованістю розуміється борг перед ФФУ, УПЛ, гравцями і тренерами. Перед Федерацією і Прем'єр-лігою треба розрахуватися до початку наступного сезону, а з гравцями і тренерами - до кінця грудня 2015 року. Заборгованість перед гравцями та тренерами - це борги перед ними станом на кінець 2014 року (2015 рік не враховується).

Нагадаємо, що сьогодні Сергій Тарута заявив про припинення існування донецького «Металурга».

Цікаво, що не видали атестат «Сталі» з Дніпродзержинська, яка претендує на місце «Металурга» в УПЛ. Ймовірно, це пов'язано з тим, що очікується остаточне рішення власників донецького клубу, після чого «Сталь» повинна буде проходити атестацію за вимогами Прем'єр-ліги.

Олександр Гапоненко